Motonet Äänekoskelle
Käykääs allekirjoittamassa adressi niin saadaan motonetti Äänekoskelle
https://www.adressit.com/motonet_aanekoskelle
Kiitos kaikille allekirjoittajille
Motonet Äänekoskelle
38
1811
Vastaukset 38
- Anonyymi
Motonetti ei Äänekoskelle tule.Ainoa paikka mihin se tuntisi kiinnostusta on Hirvaskangas ja se on taas liian lähellä Jyväskylän liikkeitä.
- Anonyymi
Kannatettu
- Anonyymi
Tyhjän saa pyytämättäkin
- Anonyymi
Kun kerran Ikea ja Bauhaus tulee, niin kyllä motonetkin perässä.
- Anonyymi
Älä naurata äkissä ei tommoset puljut kannata
- Anonyymi
Vain sun kosteassa unessa tulevat..
- Anonyymi
Äänekoskelle eivät tule mitkään kauppaketjut Kiinalaista krääsää myytävät pois lukien.
Katsokaa Äänekosken keskustaa.
Oikeita liikkeitä ei ole edes yhden käden sormia enempää.Todella surkea on Äänekosken keskus.- Anonyymi
Äki tarvitsee "kutunet"firman 🤣😅
- Anonyymi00049UUSI
Kyllä kai se kuihtuu keskusta ,kun sinäkin varmaan kannat rahasi seppään.
- Anonyymi
Onhan täällä paikallinen varaosamyymälä ja romukauppoja pilvin pimein
- Anonyymi
Ja pilvee siitäkin edestä
- Anonyymi
Huumemyymälä olis hyvä tehä siihen "kaupungin talon"eteen.sais hinnat pysymään alhaalla,ei menis niin sossun rahoja näihin vastenmielisiin.
- Anonyymi
Minkälainen vajakki luulee että businesspäätöksiin voi vaikuttaa adressilla 😆
- Anonyymi
Varmaan se lihava venäläinen, joka ajaa teboil autolla kylää ympäri.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varmaan se lihava venäläinen, joka ajaa teboil autolla kylää ympäri.
Mistä sää päättelet että se on venäläinen
- Anonyymi
Jyväskylässä on kaksi motonet tavarataloa, emme tarvitse tänne Äänekoskelle sitä, jos ei jaksa "jykylään" ajaa, niin tilaa netistä, ei näin pienellä asukasmäärällä saa suuria toimijoita tänne, olemme kitukasvuinen äärimmäisen epämiellyttävä pikku paikka tehtaan varjossa, tyydytään siihen.
- Anonyymi
Mitä me Motonetilla, kun on Kosken varaosapojat, Tokmanni, Halpahalli, IKH, Tarvikekeskus. Eiköhän nuo riitä tämän kylän tarpeisiin.
- Anonyymi
Ois mukavata ostaa kunnon työkaluja, eikä mitään venäläisiä kiinassa tehtyjä halpis työkaluja .
Ja jos tilata pitää, niin sitä varten on pp market halvoilla hinnoilla, varaosapojat voi puolestsni mennä konkkaan, on niin kalliit hinnat siellä.
Ja sitä paitti motonet toisi äänekoskelle lisää asiakkaita lähikylistä, tarvikekeskus ja varaosapojat ei tähän pysty.
Joten allekirjoittakaa, mitä työ siinä menetätte ?
Lisää työpaikkoja ja asiakkaita äänekoskelle - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ois mukavata ostaa kunnon työkaluja, eikä mitään venäläisiä kiinassa tehtyjä halpis työkaluja .
Ja jos tilata pitää, niin sitä varten on pp market halvoilla hinnoilla, varaosapojat voi puolestsni mennä konkkaan, on niin kalliit hinnat siellä.
Ja sitä paitti motonet toisi äänekoskelle lisää asiakkaita lähikylistä, tarvikekeskus ja varaosapojat ei tähän pysty.
Joten allekirjoittakaa, mitä työ siinä menetätte ?
Lisää työpaikkoja ja asiakkaita äänekoskelleMotonetin asiakkaan ovat tyytyväisiä saadessaan asioida muualla kuin Äänekoskella, lähikyliltä mennään mieluummin Jyväskylään kuin Äänekoskelle, ei liikettä koskelle, ei sitten millään, siis ei jatkoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Motonetin asiakkaan ovat tyytyväisiä saadessaan asioida muualla kuin Äänekoskella, lähikyliltä mennään mieluummin Jyväskylään kuin Äänekoskelle, ei liikettä koskelle, ei sitten millään, siis ei jatkoon.
Lähialueiden asukkaat olisi mielisään kun saisivat ajaa Äänekoskelle motonettiin, käydä samalla ihailemassa monitoimiaukiota, angry birds puistoa häränvirran rannassa, sekä käydä syömässä kesäaikana siinä rantakuppilassa
- Anonyymi
Ei mitään motonettia koskelle. Asiakaskunnan tietää jo.
- Anonyymi00034
Kyll vois tulla 👍
- Anonyymi00035
Ei ole tulossa-
- Anonyymi00036
Anonyymi00035 kirjoitti:
Ei ole tulossa-
Juu, voi olla.
- Anonyymi00037
Mäsänetti on kallis pulju. Ite tilaan Trodosta tai Autodoc. Puolet halvemmalla. Mäsänetistä pallonivel maksaa sen verran,että autodocista samaan hintaan koko tukivarsi pallonivelineen.
- Anonyymi00038
Onko punikit taas vauhdissa että mitään uutta ei tarvita.
Miksei niille ole kukaan sanonut että kehitys ja uudistus tuo lisää työpaikkoja ja lisää ihmisiä maksamaan hyvinvointia yhteiskuntaan.- Anonyymi00040
Hommaa lisää asukkaita eli ostovoimaa ääneseudulle, ei riitä muuten,jykylässä lähin, käy sielä ostoksilla tai tilaa postitse. Turha itkeä, muutenkin ihmiset häipyy muualle täältä.
- Anonyymi00039
Miksei Motonet vielä mahtuisi?
- Anonyymi00041
Motonet ja Prisma tulevat pysymään pois Äänekoskelta.
Väestökato Äänekoskelta kuin ympäryskunnista on faktaa ja ennusteet osoittavat sen vain kiihtyvän.
Tämä oli jo muutama vuosi sitten Motonetin vastaus.Tilanne on siitä kääntynyt vielä pahemmaksi.Ketjun silmissä Äänekoskelta on riittävän lyhyt matka Jyväskylään.
Kaupunki ei saa tänne mitään teollisia uusia työpaikkoja ,johtajat riitelevät keskenään.Kuka tulisi tämän kaltaiseen kaupunkiin yrittämään. - Anonyymi00042
Motonetissä käy jonnet,ei tarvita tänne.
- Anonyymi00043UUSI
Motonetissa käy myös paljon boomereita, koska eivät osaa muuta.
- Anonyymi00044UUSI
Motonetissa käy kaikenikäisiä ihmisiä, sielä myydään metsästys,kalastus ym vapaa-ajan harrastuksiin tarvikkeita ei pelkästään moottorikulkuneuvoihin, joku vaan ei tiedä, kun asuu äänekuplassa.Se siitä ahdasmielisestä.
- Anonyymi00045UUSI
Tää on siis ihan absurdi aloitus. Luuleeko kommunistipitäjän porukat että joku Motonet jollain kansanäänestyksen perusteella tänne tulee????? Ennemmin Stockman tai Harrolds meidän tänne kannattaisi äänestää
- Anonyymi00046UUSI
Eihän Motonet tänne tule. Vastanneet itse näin jo muutama vuosi sitten.
Äänekoski on kuihtuva perseenläpi, ei tulevaisuutta.
Jyväskylä on liian lähellä.Myös kaupungin barometri jota yrittäjät katsovat on niin huono ,että yrittäjät kiertävät kaupungin kaukaa.- Anonyymi00047UUSI
Joudunkos minä nyt linnaan kun pistin adressiin nimen vai muutenko vaan sanot tyhmäksi :).
- Anonyymi00048UUSI
Turhaa haihattelua
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591251
Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S701223Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei7941- 109909
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125906- 48786
- 38783
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.41737Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.77702- 51686
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66681- 64669
Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev139647Nyt kaatuu Kuisla
Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee29624- 52571
- 58559
- 95541
- 60504
Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni
Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?21502- 35467