Kun NGE loppuu subilt

Olen tässä kavereiden kanssa hankkinu subilta tietoa mitä NGE jälkeen alkaa. No vastaus oli että LUULTAVASTI Ranma 1/2(mielestäni omalaatuista ja PASKAA), Naruto (olen nähnyt melkein kaikki jaksot joten muille suosittelen) tai D.N.Angel(Todella loistava anime, jossa loistavasti toteutettu juoni, jota koristaa hienosti lisätty huumori).

Jos jollakin tarkempaa tietoa niin kertoilkaa!
111095
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ranma½ vois tulla, vaikka en ole mikään hirveä fani.
Narutoa veikkaan et tulee vasta joskus 2006-07 (loistava sarja, paras tähän asti). Mutta luulen et ne saa päähänsä näyttää tuplasti vanhoja South Parkkeja tai alkaa esittää jotain uber vanhaa animee , Slayers olis mukava.

Äänestä

Näinkö sanoivat Subin edustajat? Olen vähän epäluuloinen, ainakaan animeunionin foorumilla ei tuommoisesta tiedetä mitään. Suora lainaus, kiitos.

Äänestä

ei ainakaan ranmaa!!! noista vaihtoehdoista haluaisin ehdottomasti naruton mieluiten... ranma on kuitenki melko vanha anime, niinkuin sailor moon ja dbz, joten olisi kivaa saada joku uudempi ja "laadukkaampi" sarja suomeen... onhan nge:kin ihan ok

Äänestä

..Ehkä joku vähän lyhyempi sarja @_@

Äänestä

...ala esittämään Ranmaa. Se on vaan jotain,mikä on hieman vaikea uskoa. ;) Ehkäpä ne uusii Sailor Moonin (surkeat) ruotsinkieliset jaksot tai sitten just toi Naruto vois tulla kysymykseen. Ite kyl toivoisin, et tulee mitä tulee,kunhan tulee jap. kielisenä- kuvitelkaa saksaksi dubattu Naruto...;)

Äänestä

Pilaan ilonne, mutta tuo on erittäin epätodennäköistä. Saanen muistuttaa, että Suomessa on tähän mennessä näytetty lähinnä lapsille suunnattua Animea (Pókemon, Digimon, Beyblade, Hamtaro, Duel Masters, ja ehkä vähän vanhemmille lapsille Dragonball Z, ja tähän mennessä ainoat vakavasti otettavat sarjat Magic Knight Rayearth ja Neon Genesis Evangelion...)Joten ainekin tuo Naruto on pois suljettu. Ranma, tuskimpa. D.N. Angel, ei ikinä. En sano tätä siksi, että en haluaisi Suomeen uutta Animea, vaan siksi, että faktoja on vähemmän kuin fictiota, anteeksi vain....

Äänestä
  • En kauheasti minäkään usko tuohon, vaikka toki haluaisin uskoa jos ne japaniksi esitettäisiin. Jotenkin tuntuu niin oudolta että ne yhtäkkiä tuollaista keksisivät.

    Äänestä

No en ihmettele jos subi alkaa näyttää ranmaa, eikä mielestäni tämä mikään maailman huonoin ole, eikä paraskaan, kuitenkaan. Narutosta epäilen suuresti, että lähitulevaisuudessa olis tulossa, ehkä puolentoista vuoden, kahden vuoden päästä. Mutta luultavasti jokin anime sarja seuraa NGE:tä sen loputtua.

Äänestä

Minkähänlainen anime on toi Ranma? Miksi se on niin paskaA?

Äänestä
  • Ranmasta on netissä tietoa pullollaan. Google esiin ja selaamaan.

    Tuskimpa mitään Narutoa alkavat esittää. Pitkä sarja, muutenkin. Luulen, että jonkin lyhyemmän sarjan ottaisivat kehiin. Ajatus Narutosta tv:ssä ei muutenkaan tunnu mahdolliselta. Naruto on kuitenkin ns. "uusi" juttu, luulisi, että ottavat jotain Inuyashaa, tai jotain sellaista, mitä on aiemminkin pyydetty tv:ssä esittämään, ja jotain näitä "legendaarisia", "kaikkien huulilla olevia" sarjoja.

    Ei Ranmaa tv:seen, ei. Petyin siihen animeen pahemman kerran. Henkilöt/taistelut näyttävät jotenkin kömpelöiltä, muutenkin. Mangana on parempi, vaikken senkään kannalla ole.

    No, aika näyttää, mitä ne keksivät. Toivottavasti eivät sössi vaan laittavat jotain kunnon kamaa tulemaan, huomioiden vanhemman ikäluokan.

    Äänestä

Jos Ranma½ jossain vaiheessa on tulossa Subille niin mikäs siinä. Itse enemmän veikkaisin jotain Full Metal Panicin, tai Final Fantasy Unlimitedia, koska jostain olen kuullut, että Subilla on mahdollisuus näiden sarjojen hankkimiseen, johtuen siitä, että nämä sarjat ovat hankittu DVD:lle Suomeen ja moneen muuhunkin pohjoismaahan, ja luullakseni oikeudet on helpompi saada kyseisiin sarjoihin. Kuka tietää... :/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anime Fan/ Naruto Fan kirjoitti:

Olen tässä kavereiden kanssa hankkinu subilta tietoa mitä NGE jälkeen alkaa. No vastaus oli että LUULTAVASTI Ranma 1/2(mielestäni omalaatuista ja PASKAA), Naruto (olen nähnyt melkein kaikki jaksot joten muille suosittelen) tai D.N.Angel(Todella loistava anime, jossa loistavasti toteutettu juoni, jota koristaa hienosti lisätty huumori).

Jos jollakin tarkempaa tietoa niin kertoilkaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu