Saako lakon aikana olla kännissä?

Entä jos ei osallistu lakkoon saako lakon aikana olla töissä kännissä? Huomaako kukaan? Puuttuuko kukaan?

Entä lakon jälkeen, haittaako jos putki jatkuu? Entä pikkukrapula sillai että molemmista päistä lentää, jos kuitenkin työpaikelle meni?

Kuka Keski-Pohjanmaan professoreista, tohtoreista ja vaikuttavista henkilöistä ottaisi kantaa??
14473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ne jotka ovat alkoholiriippuvaisia juovat .

Äänestä
  • aikas lailla hallitut massiiviset kalsarit pystyy tähän väliin kiskaseen

    Äänestä

  • 🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

    🍑 ­­N­­y­­m­f­­­o­­m­­a­­a­­n­­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    😍 ­­N­y­­­m­­­f­o­­­m­­a­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18237459

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Saa olla päissään.mutta pitää noudattaa tessin ohjeita ja määräyksiä.löytyy sivulta 4.miten käyttäydyn humalassa,lakko mielenosoituksessa.ja muitakin ohjeita.esim. mihin piilotan jallupullon.ja miten kaadun turvallisesti,3promillen humalassa.ja yksi tärkeimistä.miten laitan minua pidättämään tuleville poliiseille vastaan.elokapina tulee meitä siinä asiassa opastamaan.näyttävät pari hyvää temppua.

Äänestä

Siksihän monet innolla menevät lakkoon niin saavat juoda keskiviikosta sunnuntaihin

Äänestä

Perholaiset voi, oli lakko, eli ei...

Äänestä

Alkoholin ongelmakäyttäjistä reilusti yli puolet pitää itseään kohtuukäyttäjänä .

Äänestä

Lakon ajalta ei makseta palkkaa, koska lakkolaiset kieltäytyvät työn teosta. Eiköhän siellä Helsingin mielenosoituksessa ole varsinaisia känniääliöitä monta bussilastillista. Säälittävää.

Äänestä

Hoitoonohjaus ei toimi .

Äänestä

En usko että kukaan puuttuu näihin asioihin, eihän työnantaja ja työkaverit niin Pikkumaisia ole.

Äänestä

työkavereitten kokoontumisajot alkossa

Äänestä

Elämme poikkeuksellisen kahtia jakavaa aikaa vain ja ainoastaan persukoiden hallitukskiiman takia.

Äänestä

korkkasin lakko kossun aiajaijai että on hyvää

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Entä jos ei osallistu lakkoon saako lakon aikana olla töissä kännissä? Huomaako kukaan? Puuttuuko kukaan?

Entä lakon jälkeen, haittaako jos putki jatkuu? Entä pikkukrapula sillai että molemmista päistä lentää, jos kuitenkin työpaikelle meni?

Kuka Keski-Pohjanmaan professoreista, tohtoreista ja vaikuttavista henkilöistä ottaisi kantaa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu