Alkukesälle varattu ensimmäinen Italian matka, kohde otsikossa. Taorminan ympäristö oli haarukassa, ja koska haluamme että tukikohta on mieluummin meren äärellä ja kaupunkiin + muualle voimme liikkua jalan/julkisilla/vuokra-autolla. Liekö tämä hitti vai huti -saa kommentoida ja siellähän se selviää. Otin all inclusiven mistä varmaan myös tulee "alapeukkua" - todennäköisesti syömme liikkuessamme myös muualla välillä, mutta tuo on sellainen varmistus jos ei hotellilta halua joka aterialla liikkua, ja että matkabudjettia voi käyttää väljemmin muuhun kohteessa - olen kuullut että italia on kallis maa? Ja jotenkin on luotto siihen, että ei kai tuolla voi saada huonoa viiniä edes all inclusivessa? Nyt siis haluan kuulla matkakokemuksia ja vinkkejä - mitä kannattaa nähdä ja kokea viikon aikana? Mistä vuokrata auto jos se ylipäänsä on suositeltavaa, vai liikkua julkisilla? Etna ilmeisesti on sellainen must see. Onkohan siellä kuinka lämmintä kesäkuun alussa, ja tarkeneeko vilukissakin uida meressä? Olemme lähdössä Tuin matkalle.
Letojannin kokemukset ja vinkit
Anonyymi-ap
2
926
Vastaukset
- Anonyymi
Ja aloittaja lisää vielä että hotellimme on Olimpo, huone merinäköalalla. Onko tuossa hotellissa vierailleita täällä kuulolla?
- Anonyymi
Sisilia on hieno saari. Kannattaa vierailla historiallisilla paikoilla koska saari on historian aarreaitta. Etna on korkea toimiva tulivuori, siis sinänsä näkemisen arvoinen mutta silti vain vuori. Sisiliassa on vahva maalaistunnelma vaikka saarella on suurehkoja kaupunkejakin. Saarelta löytyy paljon teollisuuttakin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614298KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1362999Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452332Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?442218- 241873
- 911802
- 281586
- 221529
- 1471367
- 321200