Homoharhaa

Anonyymi-ap

Minua kummastuttaa, että nykyään käsite "homo" on konsanaan kuin jokin "heimo" tai "rotu". Puhutaan samassa hengessä kuin esim. saamelaisista, navajot, cherokeet tai siouxit.

Ihmiset on harhautuneet pahan kerran.

Sillä ei kyseessä ole jokin geeniperimä, jota jotkin väittävät homouden olevan. Tämä on todistettu identtisillä kaksosilla tehdyissä tutkimuksissa.

Homous kuuluu sen sijaan samaan ryhmään mihin esim. trans, sado-masokismi, lesbous, varkaus, alkoholismi.... Eli syntiin.

Nimittäin kyseessä on perisynti, jonka vallassa on jokainen ihminen ilman Jeesusta.

Perisynti on kuin ruostuminen teräksessä. Ainoa mahdollisuus, ettei teräs ruostuisi on se, että teräkseen lisätää aineita, jotka estää ruostumisen.

Teräs ei kerta kaikkiaan pysty sitä itse tekemään. Se täytyy tulla tehdyksi täysin ulkopuolelta. Ulkopuolisin voimin. Ulkopuolisella viisaudella. Toimivalla viisaudella. Elämällä.

Ihmisen "ruostuminen" on elämistä perisynnin varassa. Homous on juuri perisynnin vallassa elämistä. Orjuutta. Siteitä. Ahdistusta.

JEESUS vapautta. JEESUS sovitti myös homouteen langenneet ihmisen synnit.
JEESUS kehoittaa: " Mene äläkä tästedes enää syntiä tee, ettei sinulle jotakain pahempaa tapahtuisi. "

USKO JEESUKSEEN. USKO EVANKELIUMI.

JEESUS RAKASTAA SINUA

0

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

        Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
        Maailman menoa
        34
        2200
      2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

        Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
        Maailman menoa
        92
        1995
      3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

        Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
        Maailman menoa
        88
        1961
      4. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

        TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
        Suomalaiset julkkikset
        13
        1673
      5. Olit ihan

        Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
        Ikävä
        24
        1637
      6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

        Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
        Luterilaisuus
        491
        1527
      7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

        Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
        Maailman menoa
        1
        1514
      8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

        p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
        Lieksa
        49
        1330
      9. Mistä juttelit viimeisen kerran

        Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
        Ikävä
        76
        1228
      10. Kemet lomautukset

        Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
        Suomussalmi
        35
        1199
      Aihe