Minua kummastuttaa, että nykyään käsite "homo" on konsanaan kuin jokin "heimo" tai "rotu". Puhutaan samassa hengessä kuin esim. saamelaisista, navajot, cherokeet tai siouxit.
Ihmiset on harhautuneet pahan kerran.
Sillä ei kyseessä ole jokin geeniperimä, jota jotkin väittävät homouden olevan. Tämä on todistettu identtisillä kaksosilla tehdyissä tutkimuksissa.
Homous kuuluu sen sijaan samaan ryhmään mihin esim. trans, sado-masokismi, lesbous, varkaus, alkoholismi.... Eli syntiin.
Nimittäin kyseessä on perisynti, jonka vallassa on jokainen ihminen ilman Jeesusta.
Perisynti on kuin ruostuminen teräksessä. Ainoa mahdollisuus, ettei teräs ruostuisi on se, että teräkseen lisätää aineita, jotka estää ruostumisen.
Teräs ei kerta kaikkiaan pysty sitä itse tekemään. Se täytyy tulla tehdyksi täysin ulkopuolelta. Ulkopuolisin voimin. Ulkopuolisella viisaudella. Toimivalla viisaudella. Elämällä.
Ihmisen "ruostuminen" on elämistä perisynnin varassa. Homous on juuri perisynnin vallassa elämistä. Orjuutta. Siteitä. Ahdistusta.
JEESUS vapautta. JEESUS sovitti myös homouteen langenneet ihmisen synnit.
JEESUS kehoittaa: " Mene äläkä tästedes enää syntiä tee, ettei sinulle jotakain pahempaa tapahtuisi. "
USKO JEESUKSEEN. USKO EVANKELIUMI.
JEESUS RAKASTAA SINUA
Homoharhaa
Anonyymi-ap
0
258
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka393570- 113458
- 1523359
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032645Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv742625Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61558- 441445
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4001166Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos531096Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6910