Kenestä pressa

stubb ainakin petti kansan vuonna 2015 ja nyt on minun vuoro pettää Stubb vaikka persu olenkin. En hyväksy sitä takin kääntöä mitä tämä kiiltokuvapoika teke jatkuvasti, nyt nuollaan mikä keritään ettei 2miljoonaa mene hukkaan. Kokoomuksessa olisi pitänyt äänestää ehdokas yhteisesti mutta Orpo haki Stubbin. Tämä elämässä kaiken saanut pilipali poika menee kotiin kasvamaan ja miettimään. Koko ajan on tenteissä kuin olisi jo presidentti.
9405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Sinä persu minä kommari. Ugh! Olen puhunut. Minä kommarina en voi hyväksyä hinuripekkaa joka valssaa partaisen miehen kanssa. Vaikka pääseekin kakkoselle ei koskaan pääse ykköselle.

Äänestä

Kiva kysymys.
Alexander Stubb on puhunut paljon joutunut useasti selittelemään ja jopa pyytelemään anteeksi. Mauno Koivistokin joutui joskus selittelemään, mutta tuskin niin paljoa koko virkakautenaan kuin Alexander Stubb jo puolessa vuodessa.

Pekka Haavisto olisi ollut mielestäni luonnollisesti uusi pressa. Hän on ollut monissa neuvotteluissa ja neuvotellut vakaasti ja aina sanat löytyneet.
Mutta puolustaa vakaasti ihmisoikeuksia, varmaan junailisi venäjän rajat auki, paljon muutakin. Pekka osaa puhua ja ehkä jopa painostaa virkamiehiä.

https://www.is.fi/politiikka/art-2000006328005.html

En äänestänyt enkä aio nyt äänestää. Tämä lienee ensimmäinen kerta kun en äänestä vaaleissa.

Äänestä
  • oletko sinä oikeasti hetero.
    jos olet, asut vaimoosi kanssa ja tuvassa telmii joukko iloisia lapsia.

    Äänestä

Ei niin suurta merkitystä kummasta pressa. Kaksi hyvää liberaali ehdokasta jäljellä.

Äänestä

Kaksi mitäänsanomatonta jäljellä. Maailmoja syleileviä pölvästejä, niin kuin ilmeisesti suurin osa kansastakin. Se takaa että Suomi on vain välipala venäläisille kun lähivuosina päättävät tulla kylään. Koko EU on polvillaan silloin ja Nato (Yhdysvallat) ei todellakaan välitä vähääkään. Typerät suomalaiset saavat juuri sen mitä tilasivatkin.

Äänestä

Suomalaiset äänestivät 100 % arvoliberaaleja.

Äänestä

Stubb sai vain 1/3 suomalaisten äänistä, joten ei tule hänestä koko kansan presidenttiä tule.

Äänestä
  • Tietenkin tulee, ja on tullutkin jo. Multa ainakin tulee. Pääsee sitä sitten levittelemään. Selvä kahden kauden presidentti, olkoonkin että itse en häntä ensimmäsellä äänestänytkään.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Tietenkin tulee, ja on tullutkin jo. Multa ainakin tulee. Pääsee sitä sitten levittelemään. Selvä kahden kauden presidentti, olkoonkin että itse en häntä ensimmäsellä äänestänytkään.

    Stubb joutuu eroamaan kesken presidenttikautensa, kun ei osaa tehtäviään hoitaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

stubb ainakin petti kansan vuonna 2015 ja nyt on minun vuoro pettää Stubb vaikka persu olenkin. En hyväksy sitä takin kääntöä mitä tämä kiiltokuvapoika teke jatkuvasti, nyt nuollaan mikä keritään ettei 2miljoonaa mene hukkaan. Kokoomuksessa olisi pitänyt äänestää ehdokas yhteisesti mutta Orpo haki Stubbin. Tämä elämässä kaiken saanut pilipali poika menee kotiin kasvamaan ja miettimään. Koko ajan on tenteissä kuin olisi jo presidentti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu