Turhia apuhaaveita

Siinä vaiheessa, kun Venäjä tekee testihyökkäyksen Suomeen ja natomaat lähettävät vain villasukkia maamme sotilaille, poistuen itse taakse, on aivan sama kuka ja minkälainen presidentti maassa on.
Laittakaa nyt kiireesti jo ne väestönsuojanne kuntoon.
22330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Onnentoivotukset ja villasukat, ehkä lapaset ovat ainoita mitä saamme. Emme kyllä muuta kyllä edes ansaitse, jos rehellisiä ollaan.

Äänestä

Nekin villasukat on tehty Kiinassa ja ne eivät sovi suomalaisten jalkoihin.

Äänestä
  • Voidaan mielellään ne antaa Pietarin köyhille joilla on paljas perä.

    Äänestä

Silloinen presidentti Trump keksii ettei artikla 5 laukea, jollei koko maata ole vallattu. Pienen osan valtauksen hoidelkoot itse.

Äänestä

Lentoliput Uuteen Seelantin hankittu. Köyhät jäävät lähiö bunkkereihin.

Äänestä
  • Raukat menkööt merten taa.

    Äänestä

Palailet Leivonmäen leikkikouluun, sinne mahtuu käpyjä. Oikeat sotilaat puolustaa sinuakin ressukkaa.

Äänestä
  • Legendaarinen leivonmäen käpyhän kykenee vain naisia pahoinpitelemään.

    Äänestä

Suomesta ei vermeet lopu. Trolli voi kutoa kiinansukkaa prinssinakilleen.

Äänestä
  • Ne ovat loppuneet jo. Sitä ei vain rahvaalle kerrota.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Ne ovat loppuneet jo. Sitä ei vain rahvaalle kerrota.

    Perämäen käpy tietää.

    Äänestä

Ukrainan aroilla on Suomen vermeet.

Äänestä
  • Suomen vermevarasto on täynnä. Trolli painu pietarin slummiin.

    Äänestä

Putler tapattaa koko venäjän kansan.

Äänestä
  • Se passaa. Muuten ovat tänne pyrkimässä.

    Äänestä

Amerikka pelasti venäjän toisessa maailmansodassa mutta nyt ei pelasta venäjää joutumasta kiinalaisten vallan alle.

Äänestä

Venäjällä on vain vanhoja akkoja
Ei siellä miehiä ole enää, ne on joko kuolleet sodassa tai paenneet maasta.

Äänestä
  • Ukrainan erikoisoperaatioon on valittu venäjällä ainoastaan vammaisia ja rikollisia. Upseeritkin ovst siellä kostona jostakin. Oikeita sotilaita koulutetaan jo länsirintamaa varten. Osa on jo Suomessa kaksoiskansalaisina.

    Äänestä

Reservistä karkaajille tulisi järjestää vähintään puolen vuoden pakollinen uudelleenkoulutus sodan ajan siviilipelastustehtävissä. Eihän siitä mitään tule että jotkut lyö hanskat tiskiin kun toiset ottavat vastuun.

Äänestä
  • Joo mutta ei juokaleita ja muita päihteitten väärinkäyttäjiä voi lääkekaapille päästää. Palomiehiksi vaan ja ilmahälytystehtäviin.

    Äänestä

Haudankaivajiksi ja sotilaiden saappaita kiillottamaan.

Äänestä
  • Kyllä pystyvät ainakin aitaa rakentamaan itärajalle 1300 km😁

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siinä vaiheessa, kun Venäjä tekee testihyökkäyksen Suomeen ja natomaat lähettävät vain villasukkia maamme sotilaille, poistuen itse taakse, on aivan sama kuka ja minkälainen presidentti maassa on.
Laittakaa nyt kiireesti jo ne väestönsuojanne kuntoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu