Siinä vaiheessa, kun Venäjä tekee testihyökkäyksen Suomeen ja natomaat lähettävät vain villasukkia maamme sotilaille, poistuen itse taakse, on aivan sama kuka ja minkälainen presidentti maassa on.
Laittakaa nyt kiireesti jo ne väestönsuojanne kuntoon.
Laittakaa nyt kiireesti jo ne väestönsuojanne kuntoon.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Onnentoivotukset ja villasukat, ehkä lapaset ovat ainoita mitä saamme. Emme kyllä muuta kyllä edes ansaitse, jos rehellisiä ollaan.
Nekin villasukat on tehty Kiinassa ja ne eivät sovi suomalaisten jalkoihin.
Voidaan mielellään ne antaa Pietarin köyhille joilla on paljas perä.
Silloinen presidentti Trump keksii ettei artikla 5 laukea, jollei koko maata ole vallattu. Pienen osan valtauksen hoidelkoot itse.
Lentoliput Uuteen Seelantin hankittu. Köyhät jäävät lähiö bunkkereihin.
Raukat menkööt merten taa.
Palailet Leivonmäen leikkikouluun, sinne mahtuu käpyjä. Oikeat sotilaat puolustaa sinuakin ressukkaa.
Legendaarinen leivonmäen käpyhän kykenee vain naisia pahoinpitelemään.
Suomesta ei vermeet lopu. Trolli voi kutoa kiinansukkaa prinssinakilleen.
Ne ovat loppuneet jo. Sitä ei vain rahvaalle kerrota.
Perämäen käpy tietää.
Ukrainan aroilla on Suomen vermeet.
Suomen vermevarasto on täynnä. Trolli painu pietarin slummiin.
Putler tapattaa koko venäjän kansan.
Se passaa. Muuten ovat tänne pyrkimässä.
Amerikka pelasti venäjän toisessa maailmansodassa mutta nyt ei pelasta venäjää joutumasta kiinalaisten vallan alle.
Venäjällä on vain vanhoja akkoja
Ei siellä miehiä ole enää, ne on joko kuolleet sodassa tai paenneet maasta.
Ukrainan erikoisoperaatioon on valittu venäjällä ainoastaan vammaisia ja rikollisia. Upseeritkin ovst siellä kostona jostakin. Oikeita sotilaita koulutetaan jo länsirintamaa varten. Osa on jo Suomessa kaksoiskansalaisina.
Reservistä karkaajille tulisi järjestää vähintään puolen vuoden pakollinen uudelleenkoulutus sodan ajan siviilipelastustehtävissä. Eihän siitä mitään tule että jotkut lyö hanskat tiskiin kun toiset ottavat vastuun.
Joo mutta ei juokaleita ja muita päihteitten väärinkäyttäjiä voi lääkekaapille päästää. Palomiehiksi vaan ja ilmahälytystehtäviin.
Haudankaivajiksi ja sotilaiden saappaita kiillottamaan.
Kyllä pystyvät ainakin aitaa rakentamaan itärajalle 1300 km😁