Mannet

Nilsiä

Manneporukka pysähty hevosineen tienvarteen,syömään ja leppäilemään.No alkovat sitten päivänokosille.
Kuinka ollakkaan isämannella rupes suoro tojimaan.Ei auttanu kun könytä Hiljan jalakojen väliin.Kun laakin aika tuli,Valte vetäs hepin reijästä ja roiskautti rasvat piikilanka-aidalle joka oli siinä vieressä.Mälli jäi pyörimään siihen lankaan,niin Valte tuumas:Haii,tuosta ois varmaa tullu hyvä voimistelija.

2

5275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kemi-Tornion käräjäoikeuden mukaan uhri olisi mitä todennäköisemmin kuollut hypotermiaan, jos hän ei olisi löytänyt kesämökkiä. Tuomioistuimen mielestä rikoksen tekijät pitivät tätä varsin todennäköisenä, mistä syystä he syyllistyivät tahallisen henkirikoksen eli tapon yritykseen.

      Suoranaista kidutusta

      Pisimmän tuomion sai Roni Dimitri Valdemar Schwartz. Hänet tuomittiin kuudeksi vuodeksi kahdeksaksi kuukaudeksi ehdottomaan vankeuteen törkeästä raiskauksesta, tapon yrityksestä, törkeästä vapauden riistosta, laittomasta uhkauksesta, pahoinpitelystä ja vapaudenriistosta. Tuomion pituuteen vaikutti hänen aiempi rikostaustansa.

      Käräjäoikeuden mukaan Schwartz oli rikosten suunnittelija ja keskeinen toteuttaja. Hän sai avukseen joukon hänen tahtoaan toteuttaneita ja hänen tavoitteisiinsa sitoutuneita muita nuoria.

      ”Äärimmäisen julmiin on ryhdytty sen vuoksi, että Schwartz on katsonut asianomistajan (uhrin) puheillaan vaarantaneen hänen parisuhteensa”, oikeus kuvailee. Sen mielestä Schwarzin uhriin kohdistamat pahoinpitelyt olivat poikkeuksellisen julmia, suoranaista kiduttamista.

    • Anonyymi

      Onko Keppi Emmi vielö uskaltanu Kemissä asua

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      237
      1568
    2. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      23
      1354
    3. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1306
    4. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      6
      1197
    5. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      9
      978
    6. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      14
      952
    7. Minä täällä vaan

      Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛
      Ikävä
      86
      940
    8. Jos haluat jatkaa tutustumista

      Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.
      Ikävä
      66
      915
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      32
      890
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      881
    Aihe