https://www.soundfest.fi/ vai https://moysa.fi/xxl-mosso/
Saisin synttätilahjaksi jompaan kumpaan liput. Kumpi ois parempi?
Sounfest vai XXL Mössö?
13
1012
Vastaukset
- Anonyymi
Niin turhia tapahtumia kumpikin.
Varsinkin headland jossa nää keski-ikäiset naiset kuvittelee olevansa uudestaan teinejä ja käyttäytyvät sen mukaisesti - Anonyymi
Mössö näyttää hyvältä.
- Anonyymi
Ei kumpikaan.näyttää olevan paskat esiintyjät..
- Anonyymi
Luulin että mössö on joku ruokatapahtuma.
- Anonyymi
Käärijän, Portion Boysin, Maija Vilkkumaan ja Haloo Helsingin takia voisi mennä katsomaan eli mosso.
- Anonyymi
Niin turhia rääkyjiä kaikki
- Anonyymi
Tulisi jo kesä, kärpäset ja festarit.
- Anonyymi
Lahden kesän festivaalitarjontaan tulee ensi kesänä hardcore- ja punkfestivaali.
Rooster Fest Summer -tapahtumaa on järjestetty ravintola Torvessa yli 20 vuoden ajan talvisin. Kesäkuun 28.–29. päivä festari järjestetään nyt ulkona vanhan raviradan maastossa.
Kahden päivän aikana esiintyy 13 bändiä. Kotimaisten lisäksi mukana ovat myös ruotsalainen Sidestep, saksalainen Risk It! ja virolainen Pinkwave.
https://www.lippu.fi/event/rooster-fest-summer-2024-ravintola-torvi-18457858/ - Anonyymi
Mössö ehdottomasti noilla esiintyjillä.
- Anonyymi
Kohta se festarikesä alkaa Lahessakin. Ainoa kummallisuus joukossa on Headland jota en tajua. Viedään väki pienelle hiekkapläntille josta poistetaan ruohonkorretkin ennen tapahtumaa. Olisi hyvä kohde Elokapinalle.
- Anonyymi
Mössö oli paras.
- Anonyymi
Tietoa paikasta https://phly.fi/application/files/8716/0976/7003/871570214062_Polttimo.pdf
- Anonyymi
Joko saa Ensikesän Mössön lippuja?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1394735Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv772706Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?851717Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91186- 48924
- 66902
- 21883
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122873Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75862Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799