Toivottavasti paikallisen aviisin linja muuttuisi, ettei koko lehti ole jatkuvasti täynnä toriareenaa keskustaan ja erilaisia keksittyjä juttuja Saipan loistavasta menestyksestä. Tänään on taas digilehdessä iso juttu, miten hienosti toriareena sopisi keskustan monttuun. On ne aikamoisia "arkkitehtejä" ne toimittelijat siellä lehden toimituksessa..
Toivottavasti sieltä lehdestä lähtisi myös pari toimittelijaa ja seuraavaan kolmeen vuoteen ei olisi yhtään juttua toriareenasta ja aivan onnettoman huonosti johdetusta saipasta.
Toivottavasti Etelä-Saimaan linja muuttuu
9
281
Vastaukset
- Anonyymi
Oikeassahan he ovat siihen se sopisi ja saisi vähän nykyaikaan tota keskustaa.
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18247177
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Olet aivan oikeassa. Huono lehti, erittäin huono
- Anonyymi
Tallieläin ei voi huolehtia tallieläimestä.
- Anonyymi
Totta kai Etelä- Saimaa lehti kirjoittaa toriareenasta koska se on investointina sitä luokkaa että veronmaksajaa kiinnostaa mihin tämä tori areena tullaan sijoittamaan.
Tällaiset kaupunkikuvaa muokkaavat rakennukset ja niiden sijoittuminen ja kustannukset tulevat kiinnostamaan niin kauan kuin kaupunkiin rakennetaan uusia rakennuksia ja puistojen ja ranta-alueiden kehittymistä.
Etelä-Saimaa on hyvä maakuntalehti, joka huomioi myös lähikunnat ja niiden kiinnostavat tapahtumat.- Anonyymi
Eihän tuollaista toriareenaa ole koskaan päätetty edes rakentaa!
Silti sellainen pomppaa yhä uudestaan ja uudestaan kyseisen etelä-saimaan otsikoihin. Lehti toimittelijoineen toimii ikäänkuin mielipiteiden muokkaajina.
Lisäksi aiheen ympärillä pyörii liikemiehiksi itseään kutsuva joukko, jotka eivät ole mitään muuta kuin omaa etuaan ajavia gryndereitä, eivätkä ole sijoittamassa halliin euroakaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän tuollaista toriareenaa ole koskaan päätetty edes rakentaa!
Silti sellainen pomppaa yhä uudestaan ja uudestaan kyseisen etelä-saimaan otsikoihin. Lehti toimittelijoineen toimii ikäänkuin mielipiteiden muokkaajina.
Lisäksi aiheen ympärillä pyörii liikemiehiksi itseään kutsuva joukko, jotka eivät ole mitään muuta kuin omaa etuaan ajavia gryndereitä, eivätkä ole sijoittamassa halliin euroakaan.Ei mitään toriareenaa ole päätetty edes rakentaa, vaan uusi jäähalli kisapuistoon.
Silti toriareena pomppaa yhä uudestaan ja uudestaan keskusteluun paikallisen lehtiläpyskän ja joidenkin jopparien toimesta.
- Anonyymi
Huonoksi on mennyt vuosi vuodelta. En onneksi enää tilaa
- Anonyymi
Jos et lue , niin mistä' tiedät että on mennyt huonoksi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä911909Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2771733Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3051540Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1781425Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em881028- 51997
- 56977
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56958- 67934
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40931