Kokoomus laittoi Aleksi -50 %
Aleksi -50 %
41
393
Vastaukset
- Anonyymi
Halvalla lähtee kokoomuslainen poliitikko.
- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18249289
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Äänestäjät alentavat ajan kanssa lisää kokoomusta.
- Anonyymi
Alamäessä kokoomuksen Vauhti kiihtyy.
- Anonyymi
Kokoomus leikkaa, ei muuta osaa.
- Anonyymi
Ugugugugu.
Mene töihin luuseri!
- Anonyymi
Kokoomus jäädyttää. Sinne menee korotukset, ainakin palkkahaaveet.
- Anonyymi
Olen yrittäjä, en palkkaa työntekijöitä. Työpaikallani on tarpeeksi piikoja ja renkejä ruokapalkalla.
- Anonyymi
Kokoomuslaisen työntekijä näkee tosissaan nälkää, ruokajonossakin viimeisenä.
- Anonyymi
Presidenttiehdokkaiden takapuoli vielä pyyhkimättä, puolisotkaan ei suorita toimenpidettä, äänestän puhtaan valkoista tyhjää äänestyslipuketta, joka on paras kolmas vaihtoehto ja puhtain.
- Anonyymi
Peffaa voi pyyhkiä äänestyslipukkeella, sillä lähtee paras palaute vaaleista.
- Anonyymi
Varo viiltoja
- Anonyymi
Presidenttiehdokkaiden puolisot työperäisiä maahanmuuttajia? Persut hyväksyvät ilman välikysymystä maahanmuutosta ja taustoista.
- Anonyymi
Kokoomuslaiset käyttävät Aasialaista työvoimaa marjojenkin keruuseen ilman palkkaa.
- Anonyymi
Kokoomuslainen pääomasijoittaja katsoo pörssikurssit ja seuraa, että kuinka nopeasti kokoomuksen kurssi vajoaa pörssissä.
- Anonyymi
Kokoomus tulee tippumaan alaspäin korkojen kera.
- Anonyymi
Suomi ei ostanut Ruotsalaisia hävittäjiä, koska niillä lentäminen on iliman pilluuta ja Ruotsin homot lentävät niillä.
- Anonyymi
Ruotsin hävittäjä Saab eestä ja takkaa.
- Anonyymi
Ruskea reiän ritareita molemmat ehdokkaat, Aleksi myös. Kolmen ärrän miehiä.
- Anonyymi
En nuole molempien Presidenttiehdokkaiden takapuolta, sitä varten heillä ulkomaiset puolisot.
- Anonyymi
Kokoomus suorittaa usean miljardin euron sopeuttamistoimia. Kerää duunareilta, köyhiltä, eläkeläisiltä, sairailta ja vanhuksilta ne rahat Valtion kassaan. Sitten Kokoomus lähtee niillä rahoilla ilmastokokoukseen tuhlaamaan niitä rahoja. Lennot, majoitukset, Vip-palvelut usealle päivälle. Kokoomus Syö köyhempien ruisleipää.
- Anonyymi
Kokoomuslaisilla ovat valtavat rahapussit, joihin keräävät köyhempien eurot. Iso Valtion salkku, johan voi kerätä kaikki Suomen eurot terveydenhoidosta alkaen. Pappa ja mummo joutuvat sairaalapäivystykseen menemään 200 kilometrin päähän. Ajattele omaa eläkeaikaa ja vanhuutta.
- Anonyymi
Numeroa pienemmät mustat kengät sopivat kokoomuslaisten jalkaan, turhaan hyppää isoihin mustiin saappaisiin, jotka pyörivät jaloissa tyhjää kuitenkin.
- Anonyymi
Kyllähän Kokoomus vedättää Persuja mennen tullen. Oli niin kova hinku hallitukseen tultiin vaikka annettiin jämä ministerien paikat. Kokoomus haali kaikki painavimmat salkut.
Perinne on aina ollut että toiseksi sijoittunut puolue saa valtionvaraministerin pestin.
Aikoinaan Soini lusmuili tuosta irti ja sai ulkoministerin salkun ja Orpo rahaministeriksi.
- Anonyymi
Stubbista saamme kelpo pressan, äänestin häntä kummallakin kierroksella.
- Anonyymi
Kokkare tippuu WC-pönttöön, sitten hieman WC-paperia ja sitten voi huuhdella kokkareen viemäriin. Kokkareet voi vetää helposti alaspäin.
- Anonyymi
Vaalien jälkeen Kokoomus aloittaa työt juustohöylällä. Leikkaa joka paikasta euroja, maataloustukijakin leikkaa, ainakin kokkareet lupasivat leikata niitä.
- Anonyymi
Milloin alkaa loppuunmyynti kokoomuksessa? Odottelen sitäkin innolla. Välikysymys.
- Anonyymi
Kokkareet laittoivat 200 miljoonaa euroa suunnittelurahaa Perämeren Merenkurkun tiehankkeeseen Ruotsiin. Suomen rappeutunut ja korjausvelkaantunut tiestö ei saanut mitään. Tunnin junakaan Etelässä ei toisi yhtään pysyvää työpaikkaa vuosikymmeniksi valmistuessaan.
- Anonyymi
Teollisuuteen, uusiin teollisuuslaitoksiin, etenkin vientialojen teollisuuteen pitäisi saada investointeja, vaikka riskilläkin, ne voisivat tuoda työtä vuosikymmeniksi.
- Anonyymi
Kokkareet haluaisivat työperäisellä maahanmuutolla polkea palkkoja alaspäin.
- Anonyymi
Kokkareet myyvät kalliita lääkäri-hoitajapalveluita isoina yhtiöitä julkisen terveyden- ja hyvinvointialueiden sairaaloille ja terveyskeskuksille. Kokkareet toimivat lääkäri-hoitajayrittäjinä veronmaksajien ja kuntien rakentamissa tiloissa.
- Anonyymi
Kokkare lääkäri-hoitaja yhtiöt myyvät terveydenhoitopalveluitaan julkisen hyvinvointialueiden tiloissa kalliilla rahalla veronmaksajille. Aivan kuin yksityinen prostituoitu menisi myymään seksiä sairaalan tiloihin.
- Anonyymi
Yksityinen lääkäriyhtiö laittaa jalan pakettiin julkisen terveyden- ja hyvinvointialueen sairaalassa ja laskuttaa yhtiönä kalliisti julkista terveydenhuoltoasemaa, vaikka käytti julkisia tiloja ja välineitä.
- Anonyymi
Semmonen on Marinin sotemalli.
- Anonyymi
Vaalien jälkeen Kokoomus leikkaa miljardeja euroja kansalaisten, kuntien, terveysasemien ja sairaaloiden kukkarosta. Konkurssiin menevät sairaalat ja terveysasemat julkisella puolella. Kohta pakko vähentää terveydenhuoltoalan työntekijöitä, vaikka kysyntä on kasvavaa. Suuret ikäluokat kohta eläkkeellä kaikki ja sairastelevat vanhuuttaan. Kohta vuosien odotettavissa ollut eläkepommi pamahtaa kovasti, suurimpia väestönosia eläkkeellä. Työtä tekevät ikäluokat pienempiä.
- Anonyymi
Purra luki juuri madonluvut, jopa 3 miljardin lisäleikkaukset. Minä kuuntelin tarkkaan kun MTV:n toimittaja kyseli mistä leikataan. En kuullut yhtään kohdetta joka olisi kohdistunut varakkaampien kukkarolle.
Solidaarisuus veron alarajaa ei lasketa. Palkansaajien ja yritysveroihin ei puututa.
Listaamattomiin ei kajota. Verotusta nostetaan, ilmeisesti muuta nostetavaa ei ole kuin arvonlisävero joka taas iskee köyhempiin.
Kylmää kyytiä tulee.- Anonyymi
Eiköhän tämä jo riitä.
https://www.verkkouutiset.fi/a/graafi-paljastaa-hyvatuloiset-maksavat-suurimman-osan-tuloveroista/#fedc2651
- Anonyymi
Aleksei ( Алексей ) ON hötkyilijä, joka puhuu ennenkuin ajattelee, eikä ollut ensimmäinen kerta. Ei jatkoon.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d71567de-c711-4311-a4f8-f998d496bb45- Anonyymi
Juu, puuttuu presidentiltä vaadittava harkintakyky ja vakaus. Melekonen tuuliviiri.
- Anonyymi
Korttipelissä Aleksi joutuu tuppeen.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p596789Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3505862Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite473197Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill292839Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901462Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os161195Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps18936Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv1840- 54839
Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m1807