Nyt tarvitaan apua häälahjan keksimisessä. Parilla oli lyhyt lahjalista, josta kaikki, paitsi 300 e maksava aterinsarja, ovat jo varattuja. Matkakassaa en haluaisi kartuttaa, vaan haluaisin antaa jonkun persoonallisen ja ehkä erikoisenkin lahjan. Mutta mitä?! Pari on nuori, molemmat alle 30-vuotiaita, mutta ei enää opiskelijoita ja ovat muuttamassa uuteen omaan asuntoon kesällä. lahjatoiveet ovatkin astia ym painotteisia. Yleensä ideoita pursuava pää on ihan tyhjä! Auttakaa toverit.
Vastaukset 6
- häihin menossa
miten olisi esim herkkukori? tai pullo jotain hienoa viiniä kaksi lasia?
tai tekstiilikori, jossa kummallekin lakanat, tyynyliinat ja vaikkapa pyyhkeet?
lahjakortti sisustusliikkeeseen?
rahankin voi antaa monella tavalla. tuttuni sai setelin valokuvakehyksissä. eli kehykseen sai laitettua haluamansa kuvan, ja samalla napattua rahan käyttöön. - Nanna_Hki
Oma häälahjapulmani kaverin häihin ratkesi, kun löysin sydämenmuotoiset valokuvakehykset. Sydämiä eli kehyksiä on kaksi ja ne liitetään yhteen kuin palapelin palat, toiseen kehykseen tuli morsiamen ja toiseen sulhasen valokuva. Tosi romanttista! Kehykset löysin Töölön Paperista Helsingistä. Myyvät kuullemma myös postin kautta.
- pieni ehdotus
Jos sinulla on molemmista mahdollisuus saada nuoruuden kuva niin ehdotan seuraava: esim. miehen kuvasta lähtee ajatuskupla jossa on tuleva vaimo..
- Neito
Minusta on ihania ne jääkaappirunous-sanamagneetit joista voi taiteilla aamun iloksi uusia runoja.
- ilona
Mutta voisitko ystävällisesti kertoa mistä niitä jääkaappisanamagneetteja voisi ostaa..? Onko mitään hajua..? Olen etsinyt niitä kissojen ja koirien kanssa mutta tuloksetta....Kiitos!
- tsikstik
ilona kirjoitti:
Mutta voisitko ystävällisesti kertoa mistä niitä jääkaappisanamagneetteja voisi ostaa..? Onko mitään hajua..? Olen etsinyt niitä kissojen ja koirien kanssa mutta tuloksetta....Kiitos!
mulletoi.com on ainakin joskus myynyt niitä, eli sivulle www.mulletoi.com ja sieltä sitten surfaamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061251
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94868Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31784- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93626- 32605
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18558
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466