Ne tulevat satavarmasti kuumenemisen ja kuivuuden takia. Ne tulevat olemaan joka kesäinen ongelma jos maailmanlaajuinen ilmiö myös leviää Suomeen.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010203092.html
Kun ilmakehä ei enää suojaa maapalloa riittävästi koska se on vaurioitettu, aurinko milloin ikinä paistaa niin se ei vain lämmitä vaan paahtaa.
Kun amazonin sademetsä tuhottiin niin koko maailman ilmasto tulee kuivumaan entisestään.
Onko varauduttu laajoihin metsäpaloihin
Anonyymi-ap
5
299
Vastaukset
- Anonyymi
Joka vuotinen tulevaisuus loppuun asti.
https://yle.fi/a/74-20047549 - Anonyymi
Jona kesäinen ongelma loppuun asti.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008965958.html - Anonyymi
Kunnes tulee maailmanloppu.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009550726.html - Anonyymi
Ajalla on hermot. Kannattaa tarkistaa kellonsa. Se on ajallista.
- Anonyymi
Ilmestyskirja:
16:9 Ja ihmiset paahtuivat kovassa helteessä ja pilkkasivat Jumalan nimeä, Hänen, jolla on vallassaan nämä vitsaukset; mutta he eivät tehneet parannusta, niin että olisivat antaneet Hänelle kunnian.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009799481.html
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567795Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675891Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615380Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515273Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084612Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072323Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31196Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41165Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371016Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43974