Tai no tarkemmin sanoen Pietarin alueella. Arja Paanasen reportaasi siitä miten Venäjällä hoidetaan (ei hoideta) jätehuoltoa. Suunnattomat, haisevat ympäristöä ja ihmisten terveyttä pilaavat jätevuoret nousevat Pietarin tuntumaan vanhoille suomalaisille inkeriläisalueille. Venäläiset tuntuvat vihaavan luontoa ja luontoarvoja?
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010196978.html
Pietarissa haisee....
7
539
Vastaukset
- Anonyymi
Arja Paananen muuten palkittiin tänään Vuoden journalistina!
- Anonyymi
Ei mikään ihme, kun väestö on pääasiassa idiootteja..
- Anonyymi
Paananen on se suurin idiooti. Ei ymmärrä venäläisyydestä yhtikäs mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paananen on se suurin idiooti. Ei ymmärrä venäläisyydestä yhtikäs mitään.
Olen eri mieltä. Asunut vuosia maassa, puhuu kieltä ja ymmärtää kulttuuria. Vuoden journalisti palkinto meni täysin oikealle toimittajalle tänäkin vuonna.
- Anonyymi
Iltalehden tuore otsikko tältä päivältä: "Myös Pietarissa haisee".
Mitä siihen lisäämään?
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/369efbad-eb3c-41e3-8f17-f61f57b2d3aa - Anonyymi
Tiltut ja venäjämieliset tuntuvat olevan todella katkeria siitä että tämän jutun kirjoittanut toimittaja valittiin Vuoden Suomalaiseksi Journalistiksi tänä vuonna.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2828383Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat675040Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2814400SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden603037Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä12496Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31880Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51757- 1111755
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401653Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01620