outo tyyppi

Anonyymi-ap

Mikä ihme tyyppi oikein on , aika iso ulkomainen kaveri kulkee pihoissa keskustassa ja kokeilee autotallien ja pyöräkellareiden ovia. Lähes jatkuvasti puhuu Venäjää tai Ukrainaa puhelimeen ja välillä huutaa muuten vaan jotain. Välillä tutkii myös roskiksia.
Ei taida olla ihan kaikki muumit laaksossa eikä kovin rehellinenkään

7

611

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Höh , kissa vaan kadoksissa . Katsoo joskus suomalaiselta Kin kissa .

    • Anonyymi

      Olen nähnyt saman tyypin! Tein keskustelunkin tästä äsken. Hän kulki tänään ohitseni ja huusi raivokkaasti venäjäksi(?) itsekseen eikä tuntunut olevan tässä todellisuudessa ollenkaan. Mikähän tämä henkilö oikein on. Pelottaa jos törmään häneen yöllä vaikka roskakatoksessa kun näin hänet tänään palloilemassa taloni pihalla.

      • Anonyymi

        On kyllä sen oloinen mies että saattaisi olla jopa vaarallinen


    • Anonyymi

      Ainahan hiippareita ollut ja teitä kyttääjä.

    • Anonyymi

      Kaikki puhelimeen puhujat ovat epärehellisiä. Kauanko olet seurannut perässä, viikkoja? Nimittäin et muuten voi tietä mitä tekee.

    • Anonyymi

      Ei Vaasalaiset uskalla mamujen touhuihin puuttua ettei tuu rasistin maine, siksi mamut saa mallastaa vapaasti.

    • Anonyymi

      Olisko Jokaisenoikeudella kulkeva!Heillä kun on suuremmat oikeudet kuin asukkailla.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      67
      2591
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1702
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1660
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1545
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1528
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1228
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1071
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1032
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1012
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      974
    Aihe