Mietin tässä että eikö tietokonepöytä ole aika turhake kun siihen vain kertyy roinaa.
Mieluummin jos joku valmistaisi tietokoneelle telineitä kuten tripod ym sellaisia että voisi laittaa keskusyksikön, näytön, näppäimistön, hiiren ja kaiuttimet joillekin erillisille jalustoille kuten tripod jalustat on että ne olisi säädettävissä korkeuden mukaan ja asennon mukaan kallistuksia. Tällaiset olisi aika helppoa siirrellä sellaisille etäisyyksille että itse tykkää. Sitten pöytä taso voisi sekin olla oma erillinen jalustalla oleva helposti liikuteltava taso. Nykyään tietokoneen mukana tarvitsee niin paljon kaikkea että pöytä on heti täynnä ja sille kertyy kaikkea roskaa ja on vaikeasti siivottavissa. Piirtopöytä/piirtonäyttö on kanssa yksi joka tarvitsee oman telineensä ja liikuteltavuuden ja akselin missä sitä voi pyöritellä miten haluaa.
Ajattelen enemmänkin tällaista tanko telineiden kokonaisuutta jossa jokaisen telinen voi ostaa erikseenkin. Mielestäni tällainen on innovatiivisena ideointina ihan ykkös juttu markkinoille. Itse kyllä tarvitsisin heti kaikelle tälle roinalle omat telineet. Johdotkin olisi helpompi asetella ja pitää järjestyksessä.
Itse teen musiikkia ja tarvitsen jatkuvaa liikkuvuutta ja liikuteltavuutta.
Esimerkiksi kitaran äänittäminen ja rumpujen äänittäminen, niin tarvitsen jatkuvasti hyvin huippuunsa organisoidun studion musiikkiani varten ja taide grafiikkaani varten. Sikäli toimistonakin tarvitsen tällaisen huppu ammattilaisen organisointi mahdollisuuden kaikelle tälle roinalle.
Tästä kun vain joku tekijä / osaava ottaisi itselleen tulevan markkinoiden hittituotteen ideastani niin voisin olla itsekin hyvilläni.
Hieman siis ammattitason järjestelyä tarvitsen ja siihen tällaisia tuotteita.
Tietokone pöytä/teline idealisointia.
Anonyymi-ap
0
68
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2434629Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii763065- 472473
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451777- 281753
- 801456
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘851285PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden143965- 69948
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86894