On se hurja kaveri. Olisi laittanut vielä valkoisen puvun ja omakuvan lehteen. Ei muistanut mainita miten unohtui hoitaa hieman maksuja. Alla yksi niistä.
https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hovioikeus-piti-voimassa-ac-kajaanin-korvaukset-entiselle-valmentajalleen
https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hovioikeus-piti-voimassa-ac-kajaanin-korvaukset-entiselle-valmentajalleen
Vastaukset 19
Vanhimmat
Olipa teksti maksumuurin takana mutta muistan sellaisen AAA-mainoksen nähneeni joka varmaankin maksaa pitkälti yli 20000 euroo eli suunnilleen saman summan kuin tuo valmentajan vaatimus palkkasaatavistaan.
Mitä se lehti kertoo asiasta ja oliko samalla sivulla myös AAA-mainos?
Aivan käsittämättömiä nämä "mainokset".
Onko kysymys Suomi-Soffan luottoluokituksesta joka olisi AAA?
Me tulemme taas me tulemme taas kaikki pois jäämme eläkkeelle..
Eiole Paltaniemen ainut huijari🐟
Kerro toki lisää.
Arpalla on massia, onko sulla? On se kumma kun jollakin on vähän massia päällä niin joku läski tulee vinkumaan. Mene töihin läski vassari
On se koominen ilmestys, kun Citymarketissa pasteerailee valkoisessa puvussaan ja värjätyssä ''vähästä paljon''-liimatukassaan.
Pisnesmiäs vailla vertaa...
Kainuulaiset pitää liikemiehenä. Muualla tällaiset menee ihan eri kastiin. Hyi.
Kateus on valttia Kainuussa.
Katsoo historiaa suomisoffan aikoihin ja se mitä siellä MOT:n mukana myös tapahtui en näe kateellisuuselle mitään sijaa.
Raha ei tuo järkeä. Mummojen huijaamisella voi tienata.
Jos tienaa satatuhatta vuoteen niin kainuulaiset pitää rahamiehenä. Ok :D Kovin vähällä pääs on madsimieheksi. Pitäisikö muuttaa Kainuuseen pysyvästi
Pottukoira on homoseksuaali.
Ja Mannerheim oli myös oikea pridehomppeli.
Metkan näköinen sälli, kuhin näkisi samaan aikaan Kari Tapion, Irwin Goodmanin, Martti Syösälön, Pasi Siitosen (Stig) ja toisen niistä Biisonimafian ukoista
Lahjuksia laittoi ministerille Pekkarinen jonkun taulun miten se meni joko käsitelty lusittu.
Autoillessaan erittäin vaarallinen!
LOPETAMME! JÄÄMME ELÄKKEELLE! NYT MIEHET MYY EIKÄ LEIKI!