Vaikea valinta tällä kertaa pressaksi. Molemmat täysin arvojen vastaisia. Mutta stubido on näyttänyt kykynsä Suomen tuhoamis kykynsä tikkataulun maalina. Haavisto onehdottomasti näistä kahdesta parempi vaihtoehto mutta kun on puppelipoika joita inhoan. Mutta tässä tapauksessa siitä huolimatta taidan päätyä pienempään pahaan elikä Haavistoon.
Parempi niin, vaikka ei siitä oikein pesunkestävä hetero voi iloita. Vaimolta ainakin tulee haukut perverssin äänestyksestä.
Parempi niin, vaikka ei siitä oikein pesunkestävä hetero voi iloita. Vaimolta ainakin tulee haukut perverssin äänestyksestä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mites toi demujen ehdokas pärjäsi?
Äänestin noista kahdesta Stubbia, kun en halua, että Haaviston pariskunta edustaa Suomea.. Pitää myös muistaa, että presidentillä on laaja nimitysoikeus. Haavisto on vetänyt aiemmin niissä törkeästi vihreään suuntaan.
En taida äänestää ollenkaa. Ei kai Pekka Töpöhäntä kuitenkaa tuu pressaksi, vaikka en äänelläni panekkaan vastaan.
Vain täydellinen tomppeli jättää äänestämästä. Täydellistä ehdokasta ei ole olemassa, mutta aina joku on vähiten huono ja sille ääni.
Jos jättää vaikuttamasta, niin on turha sitten valittaa, jos lopputulos ei miellytä.
Ei punavihreää
Maaseudun kannalta kumpikin huono, mutta viherpunikki, joka vielä muutama vuosi sitten ehdotteli armeijan lakkauttamista on ällöhuono. Haavistoon en luota.
Venäjä on jo tavallaan hyökännyt maahamme. Aseena on käytetty ihmisiä, mutta se on joka tapauksessa hyökkäys naapurimaahan. Voimme odottaa mitä vain seuraavan presidenttikauden aikana.
Hyvä näkökulma, Nyt äänestämään.
https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/metsa/83dcb614-cb03-4e08-b818-46d3f78d01e9
Onneksi helsinki ei päätä Suomen asioista.