Mietin, että voinko aloittaa jalkapallon tässä iässä? On kokemusta paljon vapaa ajalta ja koulussa on tullut pelattua. Mitä tarvikkeita pitäisi olla ja pitääkö ne olla valmiina ennen ensimmäisiä treenejä? Oma tausta on 6 vuotta tanssinut ja nyt harrastan cheerleadingiä mutta en ole enään kauheasti kiinnostunut siitä.
Olen 12-vuotias jalkapalloon kiinnostunut
Anonyymi-ap
1
345
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole myöhäistä aloittaa, koittaa löytää joukkueen joka pelaa alemmilla tasoilla. Tietysti alkuun voi tuntua haastavalta, kun takamatkaa on paljon, mutta jos on valmis käyttämään vapaa-aikaansa pallonkäsittely harjoituksiin yms, niin nopeasti pääsee muun joukkueen tasolle.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703530Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483453Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463312- 532759
- 322016
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301942- 481676
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401665Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä951623- 391390