Kävin tossa ihmettelemäs uusia Opeleita kun Länsiauto oli vihdoin saanut niitä esille. Aivan karmeaa paskaa Astran,Corsan ja Grandlandin osalta,Inkkua ei ollut esillä. Sisustan matskuissa ihan liikaa kovaa muovia ja muutenkin halvan oloisia esillä eikä ne Astran näytökään mitenkään kauniit ole. Ovet ohuita ja konepelti myös. Okei peruskaamaahan nuo ovat mutta eivät korreloi pyyntihintojen kanssa mitenkään jos Corsastakin pyydetään 25k. No Länsiauto luopuu kokonaan uusien autojen myynnistä eikä se mikään ihme ole,muutkaan merkit ei ole sen ihmeellisempiä.
Uudet Stellantis tekeleet
4
753
Vastaukset
- Anonyymi
Tuliko kaupat vai minkälaista autoa olit ajatellut?
- Anonyymi
Taantumaan mennään ja kovalla vauhdilla, ellei lamaan.
- Anonyymi
Ajattelin Astraa, Mokkaa ja Saludoa.
Tai Juhla Mokkaa.- Anonyymi
Joo, Volvotkin tehdään nykyään kierrätysmuovista, samasta tummanharmaasta mössöstä kuin muurareiden laastisaavit, joita saa Puuilosta muutamalla eurolla. Toki pinnassa on hieman kierrätysteräksestä valssattua peltiä. Kojelautana on satasen hintainen tabletti, joka toimii helposti: Kun haluat vasemman vilkun päälle, niin kurkotat oikealle ja näppäät-"valot" ja sitten "suuntavalot", sitten etsit tabletin eri nurkasta "vilkku vasemmalle" ja sitten "enter".
En tiedä, mistä tarpeista Persedes Mentsit tehdään, mutta tuttavani, taksikuski, oli vaihdattanut vajaat sata tonnia ajettuun neliveto kaksisataseen etuvetonivelet, kun suojakumit olivat hajonneet ja nivelet saman tien. Kuulemma laki vaatii, että ne kumipalkeet on valmistttu kierrätyskumista.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1104334Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572478Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?781650Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61113- 66854
- 21833
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118823- 39792
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50779- 62768