Pidättikö paperiliitto ja teollisuusliitto lakkoavustuksista veron, kuten pitää tehdä? Nyt on varmaan jo mätkyt maksettu, jos ennakkopidätystä ei tehty. Onko kokonaislasku on selvä? Kylillä ihmetellään, mikä on totuus. Kissa pöydälle!
Lehdissä on ollut poliittisten lakkojen lakkoavustuksista lukuja: akt 60 euroa, vero 35%, teollisuusliitto 100 euroa, vero 40%, joku liitto jopa 180 euroa, vero 50%. Avustuksesta käteen jäävä raha on kuitenkin vähemmän, kuin mitä palkasta jäisi käteen. Ainakin useimmilla.
Oletteko koskaan ajatelleet, että ideologisesti työttömät eivät kerrytä eläkettä. Ne elää yhteiskunnan elättinä tappiin asti. Pitääkö Kelan maksaa hautajaiset ja tuhkauskin? Kukas sille Kelalle maksaa?
Kissa pöydälle. Kuinka paljon Kaukaan työntekijät menettivät pitkässä lakossa?
18
470
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä sie oikei marmatat? Mikä siun pointtis on?
- Anonyymi
Eikä aloittaja edes löydä varmaankaan vero.fi -sivuostolle.
- Anonyymi
Kyllä pidätti. Ja olemme normaalilahjaisia, osaamme korjata verotuksen. Ainoa kuka menetti - järkensä - on tämä AP, risupartojen rakastaja.
- Anonyymi
Siitä kakostahan hyötyi eniten UPM yhtiönä. Ei palkkamenoja ja saivat hyvän syyn siirtää lisää tuotantoa muihin maihin.
- Anonyymi
Esimerkiksi mitä siirsivät? Lähteiden kera, kiitos!
- Anonyymi
Miten kissalle kävi?
- Anonyymi
Palkallista lomaa, kiitos. Lisää tätä.
- Anonyymi
Paljon tuli lakosta takkiin?
- Anonyymi
Ai niinku mitä? Paremmin ehti seurata ja käydä osakekauppaa, eli tienasi paljon paremmin :)!
- Anonyymi
Tuliko 8000 euroa takkiin?
- Anonyymi
Enemmänkin tuli takin povitaskuun, kävin tosin kauppaa vain oikeiden pörssien osakkeilla, en Suomen höpöhöpö-osakkeilla.
- Anonyymi
SAK.n pomot eivät menettäneet mitään.
- Anonyymi
Juu Vanhala ja Aalto saivat koko ajan palkkaa. Ehkä heille maksettiin lakkokiimasta lakkolisää.
Aalto sai juorukalenterin mukaan vuonna 2022 tuloja 280 000 euroa. Työmiehen palkka. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu Vanhala ja Aalto saivat koko ajan palkkaa. Ehkä heille maksettiin lakkokiimasta lakkolisää.
Aalto sai juorukalenterin mukaan vuonna 2022 tuloja 280 000 euroa. Työmiehen palkka.Tommoiset lakkoilevat vihervassari kommarit komissaarit pitäs viedä Siperiaan tai saunan taakse ja lopettaa sinne AY-johtajien kera. Sais oikea duunari tehrä töitä ja kunnon palkan ilman noita loisia.
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
😍 Vittu tämä kuuma narttu -> https://siz.la/hotcat21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞 - Anonyymi
Yritystuet peittää tappiot
- Anonyymi
Kaikki oli alusta asti selvää koska ovat kaukaa viisaita.
- Anonyymi
Lakot olivat hallituksen tilaamia toimenpiteitä. Turha syytellä lakkoilijoita.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.888077Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906084Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875567Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot685511Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134740Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232508Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys362218Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71354Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51349Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa441190