Marin jo häipyi suihkuseurapiireihin hyläten kaikki aiemmat periaatteensa, Henriksson yrittää paeta EU:n hillotolpalle ja hänen vastuukanto satuilunsa voi unohtaa, Saarikko pitää huomenna tiedotustilaisuuden, lähteeköhän Annelikin Brysseliin vai eroaako vain puoluejohdosta, Ohisalo erosi ja Andersson lopettaa puo,uejohdossa, mitä tapahtui tälle ex hallituksen naisviisikolle jota ihan koko maailma ihmetteli, no tuli arki vastaan kun heidän holtittoman rahanjaon tuloksia pitää nyt alkaa maksamaan ja akkalauman hypetys hiipui kun totuus heidän kyvyistään paljastui.
Vastuuta pakoon
Anonyymi-ap
77770
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 77
Vanhimmat
Alueet joissa nyt eniten lakkoillaan ovat Helsinki, Tampere, Turku, Jyväskylä eli ihan samat kaupungit joissa Haavisto oli suositumpi kuin Stub, rettelöitsijöiden pesäpaikat.
Otahan nyt ne iltalääkkeet ja mene tumputtamaan peiton alle. Sano sitten aamulla vanhalle äitillesi että vaihtaa ne lakanat kun ne on jo niin sotkuiset.
Ei minun lääkkeiden otto totuutta miksikään muuta.
Nehän on punasia kaupunkeja.
Helsinki, Tampere, Jyväskylä, Oulu, jauissa niissä on korkeakoulu....
Kohta nähdään Saarikkokin laskettelemassa jetset paikoissa, bikineissä valkoisella hiekkarannalla ja luxus iltapuvussa Milanon muotiviikolla.
Kyllä Annikinkin kuuluu päästä uimaan lämpimiin vesiin. Ei ole terveellistä kenellekään uida vain avannossa.
Annikki vai Anneli ?
Kunhan ei eksy kuten se mursu joka suunnisti Haminaan ja on nyt täytettynä Eläintieteellisessämuseossa.
Annika?
No sepä se.
niin ja miehensä Papunen (SDP), juristi, joka valmisteli valtiovarainministeriössä sote-soppaa
Eli jääviys onkin lakaistu maton alle, kuten näiden kana-aivojen touhuihin kuului ja kuuluu edelleen.
Velkarahat kääritty omiin taskuihin ja kansa maksaa. Hauskinta on nuo demarit oppositiossa. Siellä rääkyvät kuin tapettavat siat vaikka itse sotkivat kaiken ja sotkevat edelleen. Luuleeko ne idiootit todellakin, että kansalaiset ei muista????
Se ylimielinen ja vittumainen käytös niiden hallituskautena oli suoraa ylimielistä vittuilua kansaa kohtaan. Tajutkaa jo tämä. Kansa äänesti, kansan mandaatilla joka ikinen istuu eduskunnassa, mutta ensitöikseen Marin otti luuserit hallitukseen. Siinä oli kansan pilkkaus nro 1.
Tätä ei saa ikinä vihervassarit anteeksi ei koskaan.
Veikkaan että Annika ottaa virkavaata ja menee lihavuusleikkaukseen.
Turhaa hommaa, ruppi parraimmillaan.
ei pitäs syyvä liikaa sote-soppaa...
Onhan se Annika tosiaan tyskän oloinen tytteli -noin nuorexi.
Kyllönen sukkuloi sopivasti Suomen ja EU:n parlamentin välillä jotta ei vaan kerkiäisi kummassakaan tulla vastuullisia tehtäviä.
Hattu nousee, ja korkealle Merjan kannatettua Alexia.
Ja kuten muistamme, Alexista tuli presidenttimme -ja hyvä tuleekin!
Itse muistan hyvinkin ajan, kun Merjan isä, Lennart, kantoi Ämmänsaaren vappumarssilla punalippua;''Maa meidän on ja olla täytyy...''
No nyt se on, minun ja Merjan.
Kiitos!
Ay liike tulee menettämään viimeisetkin arvovaltansa rippeet kun lähti vasemmiston yllytyksestä lyömään maata lukkoon sellaisten asioiden varjolla jotka eivät sen toimivaltaan kuulu mitenkään, syy on vain ja ainoastaan yritys pönkittää vasemmistopuolueiden katoaa valtaa.
Lumperille kun tuo politikkojen ulkonäkö tunnostaa olevan niin kovin tärkeä niin oisko tuossa Annika Saarikossa pienintäkään arvostelun paikkaa, vai tekeekö oikea puoluekanta täydellisen.
Saarikko raskaana ! No vanha sanontahan on että konstilla ne lihavatkin koinataan.
No niin, ihmeviisikosta ei ole yhtään puolueensa johdossa kesän jälkeen ! 🤣
Tuleekohan mursun jälkeen puoluejohtoon kala vai potsi ?
Annika harrastaa avantouintia, sääliksi käypi avannon tekijä parkaa. 🤣🤣
Aarin avanto ! 🤣🤣
Annika, tuo maaseudun ikioma pullan tuoksuinen taikinatiinu.
Karma iski, Saarikko menee nurkkaan häpeämään ja Kulmuni lähtee Brysseliin, selkään puukottajalle nolo loppu.
Makia lukia kun kateelliset täällä ruikuttaa. Peräkylillä ajellaan ladoilla ja kyllähän se vituttaa kun toiset elää leveämmin.
Eihän täällä ole kukaan mitään ruikuttanut, taitaa hipsterillä olla "kukkaa" hatussa kun sekoilee.
Yhden hyvässä kunnossa olevan Ladan hinnalla saa kaks Teslaa.
Easy living !
Antaa tulla vaan, en mä pakkasta pelkää ei pysty se mun Corollaan.
Mikä Ladassa vikana?. Autojen aatelia!
Pyöreälamppuinen Lada on arvossaan!!
Saarikolta vapautuu kaksi paikkaa.
Luoja varjele meitä Kurviselta !
Tai Lohelta.
Saarikko sanoi että koska raskaus jo näkyy siitä oli pakko kertoa, no ei kyllä näy, ei edes lorjentilla katottuna, ois voinut huoleti synnyttää,eikä kukaan olisi huomannut mitään ! 🤣🤣🤣
Tuleekohan toisen kerran kesken äitiysloman " pelastamaan" puolueen ihan silkasta velvollisuuden tunnosta.
Europarlamentti on täysin turha laitos, puhutaan tyhjänpäiväisiä asioita, kuitenkin komissio päättää ? Täysin turhaa valedemokratiaa, mepeille maksetaan tyhjästä, sitten lennetään edestakaisin Suomeen ja takas. Se on sitä ilmastonmuutoksen torjuntaa ?
Ihan yhtä järjetön systeemi on Sote, satoja turhia iso palkkaisia johtajia joilla ei ole muuta virkaa kun pilata työilmapiiri.
Näin on. Joku direktiivi määrää kellojen siirronkin!
Siis eu:ssa!
Mihin sinä siirrät kelloja?
Vaikka minne😉
Korjaan: kellojen siirto kesäaikaan.
"Vuodesta 2002 kesäaikaan siirtymistä on säädellyt Euroopan unionin direktiivi. Energiansäästökeinona kesäaika lienee Suomessakin kyseenalainen."
Sanoo Wikipedia 😵
Ei voi enempää vituttaa kun kuuntelee Antti Lindmannin räkytystä eduskunnan istunnoissa, itse saivat tuon valtion valtavan velan aikaseksi, täysi tollo koko ukko.
Räkyttävät akat vaihtuivat ukkoihin, kaikista pahimpia nuo Lindman, Mäkynen, Kurvinen ja Saramo, kitisevät ja vinkuvat kojoottilaumana ja unohtavat että he puolueensa tekivät päätökset joista nyt on pakko yrittää selvitä.
Voiko vitutukseen kuolla??..😤
Soini sanoi jälkiviisaissa että Kepun historian suurimpia virheitä oli lähteä mukaan Marinin hallitukseen, Kulmuni ei halunnut puoluettaan hallitukseen mutta Sipilä tukijoineen päätti toisin , Kulmunin ja Sipilän välit viilenivät ja Kulmunin piti tehdä tilaa Sipilän sätkynukke Saarikolle.
Toivottavasti lestojen voima ei riitä uuden valintaan koska silloinhan se olisi Lohi tai Kurvinen, Kurvinenkin kävisi heille vaikkei lesta olekkaan koska saisivat samanlaisen kuin Saarikko joka tanssisi lestojen pillin mukaan.
Rajat kiinni, rosvot kiinni, turpa kiinni! Siinä toinen sanoma
häneltä.
Tyypillistä Vennamoa. Vanhaa räkytystä.
Tämä oli kyllä Soinin suusta.
On 14. helmikuuta vuonna 1922 Helsingis
Mitä tapahtui?
Jospa näillä hallituksen oäätöksillä ja ei ole ihan näin vakavia seurauksia.
Korjaus:
Helsingissä , päätöksillä
No mitäs siellä tapahtui ?
Ministeri Ritavuori ammuttiin hänen ollessa menossa kotiinsa. Os. Nervanderinkatu 22 Helsinki
Nervanderinkatu 11
Murhaaja Ernst Tandefelt oli aatelistaustainen liikemies. Sukulainen luonnehti häntä suvun mustaksi lampaaksi, jota oli helppo johdatella. Lakitieteelliset opintonsa Tandefelt jätti kesken keskittyäkseen viinaan ja uhkapeleihin.
Marin on vain kukkakeppi
Kyllä rahalla ystäviä saa. Joko omalla tai lainatulla.
Se on vaan jännä juttu, että velka on veli otettaessa mutta veljenpoika maksettaessa.
Hyvinhän tuo Marinilla pyyhkii, elämä pelkkää juhlaa, muut hänen entisen hallituksensa puolueiden puheenjohtajat oppositiossa kipuilee ja räkyttää,
Kysyn vain minne lapsi on unohtunut, kenen luona asuu kun äiti viilettää maailmalla?
Antanut muksun Antoniolle, se on sitä toverihenkeä.
Voihan vetelä peruna, kuinka viisasta keskustelua.
Muusi peruna ?
Marin väitti ettei hän tykkää olla julkisuudessa, eipä.
Ruma pylly Sannalla.
Kun ei sitä juurikaan ole
Niin, ihan lättänä. Nainen kuin kansanlaulu- ei laaksoa, ei kukkulaa...
Jos toisten menestys ottaa noin koville niin toteuttakaa kohdallanne lääkärin ohjeet Frankille Calamari Unionissa. Menette vain metsään ja...
Ruma pylly Sannalla.
Laita sinä peili lattialle ja pyllistä paljasta pyllyäsi peiliin niin näet miten pyllysi on kaunis.
Kaunis on pyllyni. Sannalla Ruma.
Se on kumma kun Mariini ilmoitti ettei tahdi olla julkisuudessa ja kuitenkin hakeutuu tapahtumiin joissa taatusti on media paikalla ja jos ei ole niin ite someen sitten postailee kuviaan.
Se julkisuus lähti laukalle ja nousi päähän.
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞