Onkohan muille tullut kyseisestä firmasta aiheettomia maksukehotuksia?
Eilen sain postissa Lowell perintäfirmalta .. ( Turku ) maksumuistutuksen..
Kyseessä on netissä sopimani , mutta peruttu autokauppa / Länsiauto Oy
Perivät siis peruuntuneesta kaupasta välirahaa uudempaan koeajamaani autoon.
No totesin heti että perintäkirje aiheeton , koska kaupat peruuntui.
Otin chatissa yhteyden tuon perintäfirman Lowell Suomi Oy asiakaspalveluun,
kertoi et Länsiautolta tullut heille tuhannen aiheetonta perintätapausta.
Saapa nähdä tuleeko mistään suunnalta oikaisua asiaan / tai pahoittelua..
Lowell perintää.. aiheeton..
7
989
Vastaukset
- Anonyymi
LOWELL: Tiedoksi yrityksen huonosta asiakaspalvelusta. 22.4.2025 klo 13.00. Asiakaspalvelija kuittaa keskustelun katkaisemalla puhelun. Työnantajan kannattaa tarkistaa kuka on palkkalistoilla.
- Anonyymi
Tuollaisia ylimielisiä likkoja siellä on viime vuosina ollut linjoilla minunkin soittaessa useampia kertoja. Koska eivät tykänneet aiheellisista reklaamaatioistani koskien lainvastaisia kuluja ja vääriä (aina "vahingossa" liian suuria loppusummia) lopettaen puhelut kesken katkaisemalla niin nyt en minäkään enää vastaa em. rosvofirman soittoihin lainkaan. Opetelkoot lain ja käytöstavat ensin !!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuollaisia ylimielisiä likkoja siellä on viime vuosina ollut linjoilla minunkin soittaessa useampia kertoja. Koska eivät tykänneet aiheellisista reklaamaatioistani koskien lainvastaisia kuluja ja vääriä (aina "vahingossa" liian suuria loppusummia) lopettaen puhelut kesken katkaisemalla niin nyt en minäkään enää vastaa em. rosvofirman soittoihin lainkaan. Opetelkoot lain ja käytöstavat ensin !!
huonosti hoidettua perintää, reklamoi suoraan yritykseen
- Anonyymi
Tämä on vähän kuin Klarna, joka lähettää päivittäin meilejä ja vaatii henkilötietojani. Tänään tuli ns. viimeinen varoitus. Öh, en ole koskaan ostellut sen kautta mitään tavaraa laskulle, en luotolle enkä osamaksuilla. Klarna tulee osalle verkkokauppaostolle automaationa, jolla rahat siirtyvät myyjälle. Miksi pitäisi päivittää henkilötietojani heille, eihän mikään muukaan verkkokauppa"maksuväline" niitä vaadi. Sitten kun yirttää päästä chattiin, sekin vaatii vahvat tunnistautumiset ja kirjautumisen. Nou nou, pitäkööt tunkkinsa. Vaihdan sitten verkkokauppaa jos näin ei kelpaa.
- Anonyymi
Hei eipä ole yllätys että tulee asiakaspalvelussa luuri korville.
Kolme kuukautta olen hoitanut heidän kanssa yhtä ja samaa asiaa kukaan ei ota vastuuta aivan törkeetä palvelua. Pitääkö nämä vielä käräjille ennen kuin saa omat rahat takaisin.
Ps. Kyllästynyt- Anonyymi
Noiden perintätoimistojen kanssa pitää kyllä olla erittäin varovainen pitkän aikaa on tullut jopa täysin aiheettomia kirjeitä. sama koskee näitä "yksityisiä" parkkivalvojia. kun pitäs pystyä todistaa kuka sitä ajoneuvoa ajoi koska? sakon pystyy helposti omistaja kumota
- Anonyymi00010
Lowell Oy on pahin näistä perintä toimistoista.
Rikkoo lakia jos ei ole itse tarkkana .
Tyhmä on se joka maksaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175073Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012301- 1351988
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171650"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551256Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu113907Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654