Oikeasti on täysin järjetöntä hankkia lapsi tai useampi, koska ei maailma ole mikään paratiisi.
Huomattava prosentti ihmisistä kärsii elämästä jo hyvin nuoresta alkaen ja vanhetessaan vaan kärsimys lisääntyy ja sitten kuollaan.
Suurinosa työntekemisestä on pakkopullaa jos sitä edes nykyisin saa eli oli niin tai näin niin pelkkää kärsimystä edessä.
Työnalttarille se elämä uhrataan ja jotkin päättäjät on sitämieltä että pitäisi vielä eläkkeelläkin jatkaa sitä työherkkua?...
Suomessa talouskasvu tarkoittaa pidennettyä työuraa min. 50v. ja talouskasvun tuoton ottaa eliitti.
Suomessa talouskasvussa leikataan pienituloisilta sitä pientäkin tuloa ja lapsilta sekä vanhuksilta yritetään viedä päivittäisestä ruokailustakin mitä vain kehdataan ja kyllä kehdataan.
"Vauvakuume" on luonnon julma juoni!
4
294
Vastaukset
- Anonyymi
Olen samaaa mieltä. tässä kurjalassa ei kannata lisääntyä. Jos mahdollista, pois kannattaa Suomesta lähteä. Ankea ja ahdostava ilmapiiri vaihtaa heti kun mahdollista.
- Anonyymi
ahdistava
- Anonyymi
No jopas täällä synkistellään. Ette ole sitten kuulleet, että lapset ne on se elämän suola. Aika tyhjää olisi meilläkin mieheni kanssa elämä, jollei noita naperoita olisi tullut tehtyä.
Meillä on kaksi lasta ja syksystä alkaen olen ollut ilman ehkäisyä. Toiveissa olisi vielä kerran raskautua ja alkaa odottaa meidän kolmatta.
Mun mies tosin ei sanonut asiaan juuta ei jaata kun kerroin lopettaneeni ehkäisyn Eiköhän tuo kuitenkin samaa toivo kun halukkaasti sisälleni aina päästää.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu434520S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1194472Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju524427Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko693988- 853414
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta673289IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1523271Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �171602- 451531
Jos sulla ei olis ollut tunteita
Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?1291160