Investors House Oyj:n Haukkakatu 6, 00770 Helsinki Alppikylä luhtitalot ovat hyvä esimerkki huonosta rakentamisesta. Kiireellä rakennettu ilman kunnollista äänieristystä. Jokainen naapurin pienikin ääni ja viereisen tien äänet kuuluvat sisälle. On kuin asuisi ilman seiniä! Jo uutena kaikki pinnat oli kuin pitkän asumisen jäljiltä naarmuilla ja kolhuilla ja sateella parvekkeen ulkoseinä vuotaa sisäpuolelle kastellen koko parvekkeen lattian. Yksiön vuokra on noussut vuodesta 2018 158€ ja asunnoista neljäsosa tyhjillään, mutta yhtiö vain jatkaa vuokrien nostamista. Kertokaa hyvät ihmiset mistä pääkaupunkiseudulta löytyy oikeasti hiljaisia ja hyvin rakennettuja vuokra-asuntoja??
Varoitus Haukkakatu 6, 00770 Helsinki Alppikylä asuntoihin muuttoa harkitseville!
2
761
Vastaukset
- Anonyymi
Mie ihmettelinkin et miks siel helssingin pääs on tuol osottees noin monta asuntoo vappaana. Mie suosittelen Oulunkylän / veräjälaakson uusii kohteit, tullee mieleen koto-kaupunki Oulu.
- Anonyymi
Parvekkeilla pesii rotat ja sokeritoukat vilistävät asunnoissa. Luteitakin ollut ainakin yhdessä asunnossa. Asukkaat vaihtuvat tiuhaan ja yksi asukas muutti muutaman kuukauden asumisen jälkeen, koska rotta oli pesiytynyt hänen parvekkeelleen. Vuokra yksiöstä vanhoille asukkaille on 785,64€ ja uusia vuokralaisia yritetään houkutella alemmalla vuokralla 695€, koska asukkaita ei muuten saada. Samoja surkeita ontelolaatta asuntoja kuin 70-luvulla rakennetut.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1871399Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231198- 49931
- 70890
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53810Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva51798- 56782
- 102764
- 33712
- 60709