Ruvetkaa käyttämään tekoälyä jos osaatte. Itse olen saanut hiton hyviä vastauksia, ihan mihin hyvänsä. Tälläiset palstat alkaa olla tiensä päässä, no jos haluaa trollatta niin sitteen..
Älkää kysykö täältä enää mitään.
Anonyymi-ap
21328
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Etkö ymmärrä mitä se "tekoäly" oikeastaan on ?
Mulla räjähti hp-pönttö silmille, savua tuuppas joka reijästä.
Tuhosko windoosi bioksen ja hitsasiko prosessorin!
k-o-l -l-i-m-a-a-t-t-o-r-i-l-l-a taas tavaraa takamuksessa.
W-Witutus kasvaa kunnes räjähtää.
Vakoilu on W11:ssä kuin jäävuori. se mitä näkyy, sinulla on jonkinasteiset mahdollisuudet sulkea sitä. Microsoft puhuu mitä se haluaa. NSA:sta Microsoft ei puhu mitään.
Microsoft ei luovuta tietoja eteempäin, ei sen tarvi, NSA ottaa ne lennossa.
W10 vakoilu on niin laaja NSA:n takia.
Se olisi vielä paremmin kysytty tekoälyltä jos tai vaikka mitä jos koneessasi olisi salasanoja ja annat kaikille vapaan pääsyn ja etäkäyttöoikeudet;-) Tyhmää tuo oli vitsi.
𝑴𝑰𝑲𝑺𝑰 𝑬𝑰 𝑽𝑶𝑰
Kannattaa odottaa vielä koska tekoäly hallusinoi, antaa vääriä vastauksia.
Kysyin esim. tietoa hammastahnoista joissa EI OLE Titanium dioxidia.
Sain listan hammastahnoista joissa ON Titanium dioxidia.
Kysyin uudelleen ruotsiksi ja englanniksi ja sama väärä vastaus tuli.
Anna osoite minäkin haluan kysyä hammastahnoista.
Koska päästään eroon kollivapusesta?
Kysypä sitäkin tekoälyltä, minä en voi auttaa koska sellaista kuin kollivapunen ei ole kuin likaisessa mielikuvituksessasi.
PERSEILEVA VAAAPUNEN TAAS ASIALLA †
Olet säälittävä, menisit jo hoitoon, jooko
Sille tekoälylle syötetään tällaisia palstoja oppimismielessä, jolloin se osaa vastata samoihin kysymyksiin kuin mihin palstoilla on vastattu..
Tekoäly on valitettavan rajallinen tiedoissaan vielä ja toistaiseksi olen yllättynyt n. 20% tapauksista käyttäessäni sitä positiivisesti - yleensä se sekoilee ja päätyy tekemään jotain odottamatonta. Vastaus pitää itse tietää, jotta sen pystyy kaivamaan ja viitoittamaan tien koneelle löytää oikea vastaus.
Homma toimii paremmin muistin tukena ts. voit kaivaa asioita tekoälyn avulla joita et ihan muista mutta tiedät olevan olemassa: Tällaiset haut yleensä päätyvät oikeaan lopputulokseen vieläpä.
LINUX POIS KONEELTA 🐧💩♻️
KUNNIA UKRAINALLE 💙💛
VAPAUS VENÄJÄLLE 🤍💙🤍
En kysy
Näköjään on hiihtolomaviikko menossa, niin sekoiluviestit lisääntyivät. Menkää ulos tuulettamaan päätänne.
Vapunen sitten kuplassa!
Tekoäly kehoitti välttämään linuxia, no näin teen.
Kun osaisi kysyä, niin voisi oppiakin. Viisaus lähteekin hyvistä kysymyksistä, ei vastauksista. Niin on opetettu jo vuosisadat. Kaukoidässä, buddhalaisuudessa. Jos ei ole kysymyksiä, miksi kiusata itseä? Silloinhan kaiken pitäisi olla kunnossa.