PS3 emolevyn paristo

Anonyymi-ap

PS3 unohti päiväyksen ja kellonajan jo pidemmän aikaa, tänään viimein sain aikaiseksi purkaa konsolin ja vaihtaa sen pariston, mutta yllätyksekseni vanhassa paristossa oli yleismittarin mukaan jännitettä vielä melkein 2,8 volttia, siinähän on siis 3 voltin CR2032 kolikkomallinen paristo. Uudessa patterissa oli 3,2 volttia.
Kun yksi vanhempi PC tietokone unohti päiväyksen ja asetukset, vanhassa patterissa oli jäljellä 0,075 volttia eli aivan kuiviin käytetty.
Onko PS3 niin paljon krantumpi patterin kunnosta, vai liekö jokin muu vika jonka vuoksi on hukannut päiväyksen ja kellonajan jos ei ole verkkovirtaan kytkettynä?

2

247

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Konsoli oli yön yli irti sähköverkosta ja käynnistäessä aika ja päiväys oli säilynyt tallessa, eli uusi paristo kumminkin korjasi ongelman.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      83
      1099
    2. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      73
      922
    3. Jasmin Vähäkangas paljastelee

      Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      739
    4. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      57
      680
    5. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      43
      595
    6. Ei mulle kelpaa kukaan muu...

      Kuin "hän"
      Ikävä
      30
      582
    7. Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat

      Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t
      Hyrynsalmi
      4
      576
    8. Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta

      Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.
      Sinkut
      173
      568
    9. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      136
      558
    10. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      61
      555
    Aihe