Miksei mustalaiset voi mennä töihin ja saisivat siitä rahaa eikä tarvitsisi varastaa.
En yleistä mutta näyttää olevan melko yleistä.
Miksi mustalaiset varastaa?
28
3490
Vastaukset
- Anonyymi
Aina kun menen kauppaan ja näen siellä mustalaisen. Tulee heti mieleen että mitähän se nyt varastaa.
- Anonyymi
Ne on jotenkin tyhmiä. Niiltä itseltä pitäis varastaa kaikki pois kun se on heistä niin hienoa. Sitten kun se niitä opettaa kantapään kautta niin ehkä oppisivat. Jos ei vieläkään niin uudestaan kunnes oppivat.
- Anonyymi
Taitavat pitää omaa koulua lapsilleen ja siellä opettavat varastamaan. Ja muut lusmuamiset, niinkuin eläkkeelle heti kun tulee täysi ikäiseksi.
- Anonyymi
Varastavat sen takia että ei ole rahaa.
- Anonyymi
Eikö ne sossusta saa tarvitsemansa , pöllivät ajankulukseen, tai myymällä pöllittyä kamaa näin saaden lisäansiota.
- Anonyymi
Sossusta saavat tarvitsemansa, ei tarvii rahan puutteen takia pölliä.
- Anonyymi
Varastavat sen takia että ei ole rahaa.
Ennen aikoinaan varkailta hakattiin käsi poikki. Tai puupiina penkkiin torille jossa ihmiset sai heittää mätiä tomaatteja ja muista juureksia.
Toimisko tänä päivänä? - Anonyymi
Varastavat sen takia että ei ole rahaa.
Käsi poikki hammurab laki,niin se loppuu siihen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sossusta saavat tarvitsemansa, ei tarvii rahan puutteen takia pölliä.
Sossusta saavat tarvitsemansa, ei tarvii rahan puutteen takia pölliä.
Hasta pask... kokoajan varastavat kaikki mitä on mahdollista.Nää vitun Intialainen sukupolvi.
- Anonyymi
Ei kukaan ota Romania töihin, heidän maineensa tähden.
- Anonyymi
Siis maineen ovat ihmiset heille antaneet jos joku on heistä ollut epärehellinen . Ihan samoin kun Ruotsissa luullaan aina vaan että kun on suomalaiset koolla niin mora heiluu. Joten kaikista kansoista ja heimoista on usein yleistetty kuva jos joku on tehnyt jotain mikä ei kuulu normaaliin olotilaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis maineen ovat ihmiset heille antaneet jos joku on heistä ollut epärehellinen . Ihan samoin kun Ruotsissa luullaan aina vaan että kun on suomalaiset koolla niin mora heiluu. Joten kaikista kansoista ja heimoista on usein yleistetty kuva jos joku on tehnyt jotain mikä ei kuulu normaaliin olotilaan
Mulla ei heilu mora manneja kohtaan vaan suora lähtö avaruuteen..:) Raketilla pääsevät.
- Anonyymi
Ei kukaan ota Romania töihin, heidän maineensa tähden.
Liperissä on,mannejen vankeusohjaus töihin ja keppiä tulee jos lusmuilee ja hyvä niin.
- Anonyymi
Yks mätä omena mädättää koko korin omenat.
- Anonyymi
Yks mätä omena mädättää koko korin omenat.
99% on mätää ja paskaa..
- Anonyymi
Venäjä on kuin mustalaiskulttuurin kehto, kleptokratiaan perustuva valtio.
- Anonyymi
Ei pitäisi yleistää tätäkään asiaa jos joku varastaa niin ei kaikki automaattisesti niin tee. Emnaånakkoluulot istuu suomalaisen päässä.
Itsellänikin ikävä kokemus tummasta tytöstä jota autoin , mutta en luule että kaikki silti ovat mitenkään petollista joukkoa äeihän kaikki suomalaisetkaan ole alkoholisteja vaikka muualla heistä niin puhutaan , en tunne yhtäkään alkoholistia mutta ne jotka olen tuntenut ovayåt kuolleet viinaan aikoja aitten nuorena oerheen isinä kun joivat. Äjoten pitää katsoa yksilöön eikä yleistää . - Anonyymi
Tämä nyt ei liity aiheeseen mitenkään, mutta tällaiselle elämää paljon nähneelle boomerille tulee auttamatta mieleen jotain sopimatonta.
https://rikosuutiset.fi/riihimaella-elintarvikevarkaita-huoltoasemalla-poliisi-tavoitti-tekijat-nopeasti/?unapproved=944&moderation-hash=c5c034f5f85d401c633c7b5d204a4aed#comment-944 - Anonyymi
Tänään 14.9. kävin Järvenpään Gigantissa. Siellä kolme romaninaista paksuine röijyineen kiertelee kiertelee hyllyjen välissä. Nappikuulokkeita revitään irti hyllyistä ja pistetään hameen alle, mitä kaikkea muuta? Kerron myyjälle. Lähtee ilmoittamaan jollekin. Seuraavaksi rouvat marssivat maksamatta ulos. Totesin myyjälle, että sinne meni kuulokkeet. Eikä teillä ole mitään vartiointia. Ei ole. Naisporukka ahtautuu vanhaan punaiseen Volvoon ja ajaa tiehensä (seuraavaan kohteeseen) Että pistää vihaks!!
- Anonyymi
Miksei Raision "lastensuojelijat" Voi tehdä omia lapsia, ettei tarvitse varastaa toisten lapsia??
- Anonyymi
Yhtälailla valkolaisetkin varastaa jne turhaa alkaa väittää että romanit varastaa
- Anonyymi
Miksi mustalaiset varastaa?
Uskovaisen käsi tottuu !
Nää perkeleen rosvot ja yhteiskunnan elätit.. - Anonyymi
Miksei mustalaiset voi mennä töihin ?
Mitä ne osaa,kun eivät osaa edes lukea intialainen paskasakki.- Anonyymi
Ennen ainakin virkkasivat hyviä perseenalusia, tuskin nykynuoriso enää osaa. Intialaiset ei kyllä paljon enää nykyään liiku samettisissa hameissa hulavanteiden kanssa, siellä ollaan siirrytty tälle vuosituhannelle kai?
- Anonyymi
Kyllä romanit varastavat hävyyttömästi ,
- Anonyymi
Mun tuttu tykkääkin siks varastaa heiltä
- Anonyymi00035
Varastaa saa vain velanottajilta velanperijöille sekä sodan voittajilta sodan hävinneille. Venäjältäkin saa nyt varastaa aseita kunhan käyttää ne Venäjän hallitusta sekä joukkoja vastaan.
- Anonyymi00036
Kyllähän romanit olisivat voineet integroitua yhteiskuntaan -70 ja -80 luvuilla, kun oli melkein täystyöllisyys mutta oltiin kulttuurin orjia. Jotkut haluaisi mennä töihin mutta sitten on yhteisön ulkopuolelle joutuminen. Ihminen yleensä valitsee tutun yhteisön. Romani kulttuuriin kuuluu että pitää erottua, pukeutumiskulttuuri on ensisijainen. Nytten on agraarikulttuuri loppunut, jos olisi täystyöllisyys miten kävisi romanikulttuurille vai jatkuisiko erilaisuuden tavoittelu?
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607502Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232926- 1421766
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1301144
- 73827
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52735