Miksi mustalaiset varastaa?

Anonyymi-ap

Miksei mustalaiset voi mennä töihin ja saisivat siitä rahaa eikä tarvitsisi varastaa.
En yleistä mutta näyttää olevan melko yleistä.

15

2306

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aina kun menen kauppaan ja näen siellä mustalaisen. Tulee heti mieleen että mitähän se nyt varastaa.

    • Anonyymi

      Ne on jotenkin tyhmiä. Niiltä itseltä pitäis varastaa kaikki pois kun se on heistä niin hienoa. Sitten kun se niitä opettaa kantapään kautta niin ehkä oppisivat. Jos ei vieläkään niin uudestaan kunnes oppivat.

    • Anonyymi

      Taitavat pitää omaa koulua lapsilleen ja siellä opettavat varastamaan. Ja muut lusmuamiset, niinkuin eläkkeelle heti kun tulee täysi ikäiseksi.

    • Anonyymi

      Varastavat sen takia että ei ole rahaa.

      • Anonyymi

        Eikö ne sossusta saa tarvitsemansa , pöllivät ajankulukseen, tai myymällä pöllittyä kamaa näin saaden lisäansiota.


      • Anonyymi

        Sossusta saavat tarvitsemansa, ei tarvii rahan puutteen takia pölliä.


    • Anonyymi

      Ei kukaan ota Romania töihin, heidän maineensa tähden.

      • Anonyymi

        Siis maineen ovat ihmiset heille antaneet jos joku on heistä ollut epärehellinen . Ihan samoin kun Ruotsissa luullaan aina vaan että kun on suomalaiset koolla niin mora heiluu. Joten kaikista kansoista ja heimoista on usein yleistetty kuva jos joku on tehnyt jotain mikä ei kuulu normaaliin olotilaan


    • Anonyymi

      Yks mätä omena mädättää koko korin omenat.

    • Anonyymi

      Venäjä on kuin mustalaiskulttuurin kehto, kleptokratiaan perustuva valtio.

    • Anonyymi

      Ei pitäisi yleistää tätäkään asiaa jos joku varastaa niin ei kaikki automaattisesti niin tee. Emnaånakkoluulot istuu suomalaisen päässä.
      Itsellänikin ikävä kokemus tummasta tytöstä jota autoin , mutta en luule että kaikki silti ovat mitenkään petollista joukkoa äeihän kaikki suomalaisetkaan ole alkoholisteja vaikka muualla heistä niin puhutaan , en tunne yhtäkään alkoholistia mutta ne jotka olen tuntenut ovayåt kuolleet viinaan aikoja aitten nuorena oerheen isinä kun joivat. Äjoten pitää katsoa yksilöön eikä yleistää .

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tänään 14.9. kävin Järvenpään Gigantissa. Siellä kolme romaninaista paksuine röijyineen kiertelee kiertelee hyllyjen välissä. Nappikuulokkeita revitään irti hyllyistä ja pistetään hameen alle, mitä kaikkea muuta? Kerron myyjälle. Lähtee ilmoittamaan jollekin. Seuraavaksi rouvat marssivat maksamatta ulos. Totesin myyjälle, että sinne meni kuulokkeet. Eikä teillä ole mitään vartiointia. Ei ole. Naisporukka ahtautuu vanhaan punaiseen Volvoon ja ajaa tiehensä (seuraavaan kohteeseen) Että pistää vihaks!!

    • Anonyymi

      Miksei Raision "lastensuojelijat" Voi tehdä omia lapsia, ettei tarvitse varastaa toisten lapsia??

    • Anonyymi

      Yhtälailla valkolaisetkin varastaa jne turhaa alkaa väittää että romanit varastaa

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      70
      17843
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      46
      5611
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      304
      3000
    4. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      47
      2809
    5. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      181
      2563
    6. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      9
      2180
    7. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      25
      2015
    8. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      12
      1872
    9. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      141
      1762
    10. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      411
      1658
    Aihe