Ymmärtävätköhän venäläiset, että äänestävät liikennallepanon puolesta

Anonyymi-ap

15

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        On siull jutut😁😁😁


    • Anonyymi

      Siitä huolimatta, että Venäjä tarvitsee liikekannallepanon, sitä ei mainosteta Venäjällä. Miksiköhän?

      Toistaiseksi Venäjällä luullaan, että toiset hoitavat Ukrainan valtaamisen. Ja siellä kuolemisen. Mieli muuttuu, kun kutsuntalappu tuodaan kouraan.

      Venäjän tulevaisuus näyttää huonolta.

      • Anonyymi

        Miltä sitten Ukrainan tulevaisuus näyttää? Ukraina menettää alueita koko ajan ja ukrainalaiset sotilaat joutuu perääntymään länteen vähän kerrassaan. Ukraina ei saa kunnon liikekannallepanoa aikaiseksi koska ukrainalaisia kutsuntaikäisiä miehiä ei kiinnosta lähteä rintamalle ja tavalliset ukrainalaiset ovat äärimmäisen kyllästyneitä Zelenskyin pullisteluun ja katteettomiin lupauksiin.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Jos toteutuu, niin 500 000 tulee täyteen paljon aiemmin kuin uumoiltiin.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Niillä on kaks vaihtoehtoa äänestää,putinia tai Navalnya. Kuollut mieskin saa vielä kummia aikaan,jos ei muuta niin vitutusta putinille.

    • Anonyymi

      Ei pelkästään liikekannallepanon puolesta. Kunhan putin on saanut jatkokauden, venäjällä vangitaan entistä enemmän ihmisiä, valtion rahaa käytetään entistä enemmän sotateolisuuteen, jne. Maa menee entistä vauhdikkaammin huonompaan.

      Mutta sitä saa mitä tilaa. Äänestäkää vaan putinia.

      • Anonyymi

        Noh.menestynyt sotaratsu niin varmasti valitaan presidentiksi.ukrainassa jos äänestettäisiin nyt niin mikään ei olisi varmaa.


    • Anonyymi

      Venäjä saattaa hävitä sodan samalla tavalla kuin jenkit Vietnamissa mutta jotkut oikeasti kuvittelevat että Venäjä häviäisi kuin Saksa v1945 kaikkine oikeudenkäynteineen yms. Ei todellakaan tule tapahtumaan!

    • Anonyymi

      🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

      💋 ­­V­­i­t­­­t­­­u­ ­t­­ä­­m­­­ä­­­ ­­k­u­u­­m­­a­­­ ­­n­a­r­t­t­­u­­­ -> https://siz.la/hotcat21

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      883
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      748
    3. 47
      654
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      36
      623
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      47
      623
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      30
      611
    7. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      595
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      567
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      560
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      37
      496
    Aihe