äänestäessään putinia?
Hyvä artikkeli venäjän armeijan tuhoutumisesta:
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/us/2831ed8d-2362-4715-b15c-e2b1b56cc467
Liikekannallepano on pakollinen. Se toteutetaan vaalien jälkeen. Jos putin tulee valituksi.
Ymmärtävätköhän venäläiset, että äänestävät liikennallepanon puolesta
15
320
Vastaukset
- Anonyymi
Ukraina vetäytyi taitavasti.
Venäjä menetti valtavasti miehiä ja kalustoa.
Uusi liikekannallepano tarvitaan.
Muuten Venäjä joutuu vetäytymään Ukrainasta.
https://www.verkkouutiset.fi/a/propagandistin-paljastukset-jattitappioista-suututti-kollegat-ukraina-vetaytyi-taitavasti/#51617b17- Anonyymi
On siull jutut😁😁😁
- Anonyymi
Siitä huolimatta, että Venäjä tarvitsee liikekannallepanon, sitä ei mainosteta Venäjällä. Miksiköhän?
Toistaiseksi Venäjällä luullaan, että toiset hoitavat Ukrainan valtaamisen. Ja siellä kuolemisen. Mieli muuttuu, kun kutsuntalappu tuodaan kouraan.
Venäjän tulevaisuus näyttää huonolta.- Anonyymi
Miltä sitten Ukrainan tulevaisuus näyttää? Ukraina menettää alueita koko ajan ja ukrainalaiset sotilaat joutuu perääntymään länteen vähän kerrassaan. Ukraina ei saa kunnon liikekannallepanoa aikaiseksi koska ukrainalaisia kutsuntaikäisiä miehiä ei kiinnosta lähteä rintamalle ja tavalliset ukrainalaiset ovat äärimmäisen kyllästyneitä Zelenskyin pullisteluun ja katteettomiin lupauksiin.
- Anonyymi
Suurhyökkäystä pukkaa
https://yle.fi/a/74-20075487- Anonyymi
Jos toteutuu, niin 500 000 tulee täyteen paljon aiemmin kuin uumoiltiin.
- Anonyymi
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/us/2831ed8d-2362-4715-b15c-e2b1b56cc467
"
”Tämä strategia on jo tuhonnut yhden Venäjän armeijan [maavoimat] ja parhaillaan tuhoaa toista”, Wilson sanoo.
"
"
Edellinen liikekannallepano herätti kansalaisissa ison vastareaktion ja johti joukkopakoon Venäjältä.
" - Anonyymi
Niillä on kaks vaihtoehtoa äänestää,putinia tai Navalnya. Kuollut mieskin saa vielä kummia aikaan,jos ei muuta niin vitutusta putinille.
- Anonyymi
Ei pelkästään liikekannallepanon puolesta. Kunhan putin on saanut jatkokauden, venäjällä vangitaan entistä enemmän ihmisiä, valtion rahaa käytetään entistä enemmän sotateolisuuteen, jne. Maa menee entistä vauhdikkaammin huonompaan.
Mutta sitä saa mitä tilaa. Äänestäkää vaan putinia.- Anonyymi
Noh.menestynyt sotaratsu niin varmasti valitaan presidentiksi.ukrainassa jos äänestettäisiin nyt niin mikään ei olisi varmaa.
- Anonyymi
Venäjä saattaa hävitä sodan samalla tavalla kuin jenkit Vietnamissa mutta jotkut oikeasti kuvittelevat että Venäjä häviäisi kuin Saksa v1945 kaikkine oikeudenkäynteineen yms. Ei todellakaan tule tapahtumaan!
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
💋 Vittu tämä kuuma narttu -> https://siz.la/hotcat21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.933970Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973337Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1302654Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2152063Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m891826Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.211809Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä991780- 1141607
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11311- 571222