Kiovan TOP-5 nähtävyydet

Anonyymi-ap

Moi,

mietin tässä Kiovan matkaa heti kun Ukraina voittaa, hyökkäävä örkkiarmeija on lyöty ja rauha maahan palannut. Jälleenrakennuksessa turistien tuomat eurot ja muu länsivaluuttaa on todennäköisesti maalle ja sen asukkaille tarpeen.

Tuossa on Iltalehden matkajuttu Kiovasta ennen sotaa. Jutussa paljon valokuvia, kaupunki näyttää todella hyvältä!

https://www.iltalehti.fi/matkajutut/a/14e5c7a2-6d21-4b30-9fc5-9cde2df73170

Mutta siis, kaikki jotka ovat käyneet Kiovassa tai suunnittelette matkaa sinne jossakin lähitulevaisuudessa mikä on teidän mielestä kaupungin TOP-5 nähtävyyttä/baaria/ravintolaa jotka pitää ehdottamasti nähdä, kokea ja maistaa?

26

687

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Venäjän mahtiarmeijaa ei kukaan ja mikään pysty voittamaan miljoonia miehiä tulee ja 24/7 asetuotanto jyrää kaiken.

      • Anonyymi

        Kuulkaa kun juutalaiset muuttaa Venäjältä Egyptiin niin venäjän miehitys päättyy täällä.


      • Anonyymi

        No tuo kuulosti aivan Pietarista käsin kirjoitetulta kommentilta, mutta kun tässä kysyttiin Kiovan parhaita paloja.


      • Anonyymi

        Totta puhut


    • Anonyymi

      Mitä, eikä palstalla ole yhtän Kiovassa käynyttä tai sinne matkaa suunnittelevaa?

      • Anonyymi

        Ja voihan sinne mennä vaikka torjuntavoittojen jälkeen.


      • Anonyymi

        Kuka sinne nyt olisi mennyt, kaikki luuli, että se on venäläisten maata ja naisiahan sieltä on tyrkytetty jo vuosikymmen itse kunkin emailiin...ei vaan mitenkään olleet kiehtovia edes.


    • Anonyymi

      Aoittajalla ei taida paljoa olla asioitta mennä Kiovaan.

      • Anonyymi

        Mitä tarkoitat tuolla kommentillasi? Siis mitä oikein haluat sanoa kun kirjoitat noin?


      • Anonyymi

        Ei aloittaja tosiaan taida mennä Venäjän maille kohta...näin se vaan on.
        Se on diktaattorinkin aika paeta jos meinaa selvitä hengissä kansan vihan alta kun rauha tulee venäläisten taas vapauttaessa natsivallasta maan.


    • Anonyymi

      Roskalehden linkillä aloittaa ja sehän on uskonto sekin.

      SAAT KYLLÄ ODOTTAA VOITTOA KUOLEMAASI ASTI --SORI TÄMÄ ILMAISU....mutta se on ihan faktaa....vaikka suurin idolisi Marin sanoikin Ukrainan voittavan, ei hänen kaikki houreensa ole ihan osuneet...EI SEKÄÄN, ETTÄ SUOMI VOITTI VIIME SODAN...hiihih..hihih...on siis taso mennyt kun kassaneiti hoiti Suomen talouden turmaan ja Nato päästettiin maahan vaikka kansa ei halunnut - no se, että ei saa äänestää kuvaa jenkkien selkeää hallintaa Suomen alistuvista päättäjistä selkeästi.

      Venäläisten väijytys onnistui Harkovassa taas nappiin...

      https://www.youtube.com/watch?v=-7gci8ECYj8

      • Anonyymi

        Kommentoijat jotka puhuvat saarnaavaan ja agressiiviseen sävyyn roskalehdistä ovat usein pietarin trollitehtaan palkkalistoilla tai muuten vain venäjämielisiä tiltuja.


    • Anonyymi

      Kievissä meni juuri superohjus Natopäämajaan ja ihan maan allekin...arviot kuolleista ovat 180 - 420 ...tarkempaa tietoa sitten roskalehdistä - eikös....?
      Ei taida roskalehdistö antaa julki tätä hyökkäyssotaliiton pesimistoimintaa Kievissä!
      Kuitenkin silmää tekeviä tyyppeä hyökkäysliitossa ja paljon muuta porukkaa siellä pokkuroimassa heitä toki ja syöttämässä...ei enää tuota porukkaa kuitenkaan...lisää vaan pökköö pesään, kyllä velivenäläinen tuo kuitenkin rauhan jota USA ei halua.

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Ja lähteenä tälle tarinalle oli pietarin pravda?


    • Anonyymi

      Ukraina hävisi sodan. En tiedä mistä voitosta puhut. Ehkä se on vain päiväunta.

      • Anonyymi

        Luulen että te siellä Pietarin trollitehtaalla näette paljon märkiä päiväunia voitosta?


    • Anonyymi

      Tiedetäänkö länsimaissa paljonko ukrainassa asuu venäläisiä ja missä alueilla?. Miksi länsimaat on niin kiinnostuneita ukrainasta?, tietyistä maa alueista?. Mahtaisiko olla luonnonvarat sodan alueilla. Saksan talous sukeltaa alaspäin energian kalleuden vuoksi. Saksa antaa sotakalustoa Venäjää vastaan vaikka sen maan kautta Ukrainalaiset räjäytti kaasuputken Saksaan Amerikkalaisten ja Englannin avustuksella. Räjäytyksen takana ei ollut Venäjä joka käy ilmi Saksan raportista. Länsi on vain kiinnostunut Ukrainan maametalleista ja muista luonnonvaroista. Venäjä ei voi liittyä koskaan EU:n tai Naton jäseneksi koska silloin lännen aseteollisuus tekisi konkurssin kysynnän puutteen vuoksi. Amerikan dollari tulee kohta syrjäytetyksi mailman valuuttana. Kulta palaa oikeaksi valuutaksi kuten aikoinaan. Todellinen käsin kosteltavissa arvo eikä bittejä järjestelmässä. Amerikka tekee konkurssin suuren ulkomaan velan johdosta, koska dollari menettää arvonsa uuden valuutan johdosta. Mitenkä käy meidän Suomalaisten eläke rahojen kanssa?.

      • Anonyymi

        Aikamoista tarinaa taas kerran. Mielikuvituksellista ja foliohattuista suorastaan. Mutta kuule kerrohan vielä miten tuo liittyy itse ketjun aiheeseen eli Kiovan nähtävyyksiin, ravintoloihin, baareihin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aikamoista tarinaa taas kerran. Mielikuvituksellista ja foliohattuista suorastaan. Mutta kuule kerrohan vielä miten tuo liittyy itse ketjun aiheeseen eli Kiovan nähtävyyksiin, ravintoloihin, baareihin?

        Ei taida liittyä mitenkään. Venäjämielisen tiltusen piti päästä vaan tarinoimaan?


    • Anonyymi

      ALOITTAJALLA ROSKALEHDEN LINKKI - NAUTI VAAN ITSE !
      Lukeeko joku todella noita valheellisia ja salaavia aviiseja, vain eläkeläispapat ostaa !

      • Anonyymi

        Venäjämieliset tiltut ja propagandistit puhuvat aina näistä "roskalehtien linkeistä" olen huomannut saman hysteerisen isoilla kirjaimille kirjoitetun purkauksen kymmenissä ketjuissa eri puolilla suom24:ää.


    • Anonyymi

      Olikin vielä vanha tuo aloitus ja Ukrainanatsivalta on jo hävinnyt aloittamansa sodan (2014 USAn rahoitus)

      • Anonyymi

        Jep oli Sanna Marin joka tais kirjoittaa aloituksen...Hän se tiesi kertoa, että Suomi voitti viime sodan :-))


      • Anonyymi

        Kyllä teidän venäjämielisten vatnikkien ja tiltujen juttujen taso on sitten surkea! Hus örkki takaisin sinne sillan alle!


    • Anonyymi

      Voittaa älä naura häviää kuin pieru saharan

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      138
      5958
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      45
      5838
    3. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      54
      4468
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      70
      4011
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3424
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      94
      3344
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      153
      3301
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1612
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1541
    10. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      15
      1307
    Aihe