Muuttotappio

Keuruulla ja Multialla on jo viimeisen käsi katkaisijalla, kohta sammuu valot.
13700
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Miten se valoihin vaikuttaa? Ei tietääkseni millään tavalla.

Äänestä
  • No se viimeinen sammuttaa ne!

    Äänestä

Muuttotappio on aina siitä erikoinen ilmiö, että riistäytyy lopulta joukkopaoksi. Rakennuskannan purkaminen on Keuruulla jo alkanut.

Äänestä

Järjen valo siellä on sammunut. Pontikka liuottanut viimeisetkin aivosolut.

Äänestä
  • Järki lienee jo sammunut ainakin kaupungintalon syövereissä pyörivien kallispalkkaisten virkamiesten ja kyläpolitikkojen päissä. Pontikalla ei ole tämän kanssa mitään tekoa sillä ei tääällä enää harrasteta alkoholiteollisuutta omatarvetiputtelun enempää. Hyvää ei osta valmistaa ja sitä korpirojua ei juo erkkikään. Kansanperinne tälläkin saralla on vaipumassa historian hämärään.

    Äänestä

Kukapa sitä haluaisi kusipääkeuruulaisten kanssa tekemisissä olla.

Äänestä
  • Töitä ei ole kauaa kun muutamalle mettämiehelle

    Äänestä

  • Voi, voi. Että näin.

    Äänestä

Keuruun johto ja Keulink on sitoutunut ajamaan Keuruun asukasluvun alas.

Keuruun johtopaikoille pitää saada Keuruulaiset henkilöt.

Äänestä

Kuntaliitos Mäntän kanssa olisi ollut järkevä veto mutta kun siinä on se pyhä maakuntaraja välissä.

Äänestä

Herätetään Keurusselkä-projekti henkiin.

Äänestä

Liikaa vääriä ja osaamattomia henkilöitä päättäjinä ja viranhaltijoina.

Äänestä

Niin. Onhan se jo erikoista kun seurakunnassakin hoidetaan hommia niin että käräjille menee.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Keuruulla ja Multialla on jo viimeisen käsi katkaisijalla, kohta sammuu valot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu