Bilteman ha lpis maali ok?

Anonyymi-ap

8

4525

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On se hintansa väärtti.

    • Anonyymi

      Unohtui kysyä vielä kun näissä on tuo 6-8m2 per litra niin kuinka lähelle se osuu? Kyseessä on siis vanhat 90-luvun alun kipsiseinät ihan paljaana. Ruuvin päät kittaan ja vedän akryylimassat kulmiin. Hipaisen kevyesti. Onko paras laskea tuo maalin menekki tuon 6 m2 /l mukaan? Aikaisemmin olen maalaillut betoni seiniä kerrostalossa lähinnä niin ei mitään hajua mitenkä tämmöinen kipsilevy imaisee maalia.

      Kiitos jo etukäteen!

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jos tapetoit laita jotain kunnollista.

      • Anonyymi

        Ei tapetoinnin pohjamaalina mitään kunnolista tarvitse olla, mutta jos tuossa oli kyse siitä, että tapetti otetaan pois ja sen jälkeen jätetään seinä maalipinnalle, niin sitten kannattaa ostaa kunnollista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei tapetoinnin pohjamaalina mitään kunnolista tarvitse olla, mutta jos tuossa oli kyse siitä, että tapetti otetaan pois ja sen jälkeen jätetään seinä maalipinnalle, niin sitten kannattaa ostaa kunnollista.

        Tarvii. Tapettiliimat irrottaa huonot. Sitten onkin kiva korjailla irtoavia kittejä ja kuplivia nauhoja.


    • Anonyymi

      Halpa valkoinen maali tuppaa peittämään huonommin kuin hintavampii. Mutta kaikki maalit peittää loppujen lopuksi. Itse tykkään tehdä vuokra-asuntorempat kutakuinkin kalleimmalla remppamaalilla, peittää riittävän hyvin jo yhteen kertaan maalattuna ja lopputulos on myös halpismaalia pesunkestävämpi, jos vuokralaisen vaihtuessa pitää seinältä putsata lasten taideteoksia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      126
      4446
    2. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      78
      3220
    3. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      102
      1500
    4. Nyt kerrot mies mitä ajattelet minusta

      Ihan suoraan ja suodattamatta.
      Ikävä
      88
      1348
    5. Odotatko vielä vastausta...

      Siihen viestiin? 🤔
      Ikävä
      95
      889
    6. Omasp hakenut Fincapia ja Gapconia konkurssiin perjantaina 5.6

      Ilkka ei ole vielä ehtinyt uutisoida, mutta Omasp on jättänyt 5.6 konkurssihakemuksen Fincapia ja Gapconia koskien. Ilka
      Seinäjoki
      18
      723
    7. Lähes kaikki keskustelut kasvotusten

      on olleet tärkeitä. Hänen luonne ja ulkokuori, niiden yhdistelmä. Se kaiken keskellä oleva osa on minulle hänessä kaikk
      Ikävä
      21
      706
    8. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      42
      697
    9. Ehkä se on niin

      Ettet vaan uskalla lähestyä tämän jälkeen. Ehkä haluaisit. En osaa sanoa.
      Ikävä
      49
      696
    10. Tämän palstan naiseksi esittäytyvät

      Ovatkin kuulemma oikeasti sukupuoleltaan miehiä. Pitääkö paikkansa?
      Sinkut
      111
      673
    Aihe