Onon myyty se kyllä
Myyty Kantis
Anonyymi-ap
522235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 52
Vanhimmat
Minkähänlainen remontti tulossa🤔
Laavu kyykkyyn
Porsasjuhlat alakerrassa
Hyvä juttu Hannalle
Hyvä... korona, kustannusten nousu ym. ym. kaikkea hyvää toivon hänelle joka sydämellään on työtä tehnyt ihmisille eikä rahasta.
Sydämellään tehnyt töitä…??? What the hell?😂😂😂
Niin. Rahasta tekeviä kusettajia kyllä riittää vaan jotku on ihmisiä ihmisille.
Tulee samanlainen paikka jatkossa kuin Messi niin loppuu se öriseminen yöksi ja erinomaista jos ruoka paikaksi enempikin muuttuu ja menee sitten kiinni jo klo 0.100
Höpsistä kukkuu
Mahtava homma, saatiin monopoli ravintola touhuunkin.
Tällaisesta ei voi tulla kuin hyvää, mitä hintoihin tulee.
Ruokakauppa puolellahan tuo jo aika hyvin toimiikin Sotkamossa. K ja S markettien hinnat karanneet käsistä niin, että jopa lapissa saa halvemmalla ruokaa kaupasta.
Itseäni huvittaa kun aina kun uusi omistaja tulee tolle paikalle niin heti ruvetaan uudistamaan ja tekemään muka paremmaksi vaikka tulos ei varmaan siltikään mitenkään järisyttävän mahtavia fiiliksiä tule tunne tasolla kokemaan kukaan..Tuo paikka muutenkin aivan liian pieni nyky mitta puulla baariksi joten mitään iheellistä emme voi odottaa tulevaksi kuin että tosiaan paikka tulee ottamaan varmasti messin tyyliä ja tietenkin hintoihin tulee nousu paineita ja se on iso plussa niin rauhoittaa perse kännäämistä tehokkaasti kylän pinnassa..
Jos halutaan menestystä niin kannattaa todellakin panostaa siihen sisutamis hommaan ja sitten tuotteita tarjolle kattavammin ja järki hinnoilla sekä jotain tapahtumia...Mutta jos menee samoihin aikoihin kuin messi nykyään menee kiinni niin aika lailla näivettää paikan toimintaa..
Kommentoi Laavu
Aina ku tulee uusi omistaja?🤣 viimeksi 20 vuotta sit tullu
Melkoinen yritysasiantuntija kommentoimassa😂😂
Aina kun tulee uusi omistaja. Eikö lehdessä kirjoitettu, että edellinen oli 19 vuotta?
Kannattaisi panostaa siihen et ottaa ensin selvää asioista ennenkuin tulee jakelemaan ohjeita ja kommentoimaan keskustelupalstalla.
Toki uus sisustus on pakallaan siihen läävään mutta tärkeintä ystävällinen kohtelu asiakkaita kohtaan. Jospa muuttuu hommat parempaan suuntaan.
Palaakohan herra mököttäjä omistaja muutoksen myötä takaisin Kantikseen?
Ai hän jonka sukunimi alkaa M:llä..
Onkohan seuraava kirjain A🤔
Taitaa jäädä vieläkin ulkopuolelle.. ei siellä henkilökunta vaihdu ja varmaan kaikilla muistissa törttöilyt.
Yläkerta räjäytetään kokonaan uusiksi.
Henkilökunnan vaihto olisi tehnyt paikalle todella hyvää.
Totta
Hanna❤
Eipä ole tullut tuolla käytyä, enkä meinaa käydä jatkossakaan. Kännisiä suoPaavoja ei kattele Erkkikään.
Ai Tuhkasen Erkkikö
Ketä kiinnostaa missä sinä käyt tai et käy. Mistä tiedät ketä Paavoja siellä käy jos sinä itse et käy?Ja ehkä Erkki haluaa katsella naisia.
Känniset naiset eivät hivele silmää, mutta ehkä jotain muuta.
SuoPaavo=Kainuulainen mieshenkilö.
Toivotaan että hinnat nousee reilusti ja että työntekijöihin tulee kanssa päivitys...Edellinen omistaja taisi havaita myös että kannattavuus alkaa olla heikkoa niin päätti päästä paikasta eroon ja tämä yksi tonttu sitten söi madon...Mutta toivottavasti ei jossain vaiheessa pistetä kokonaan lappua luukulle vaikka olisihan tuossa kirpputorille ihan hyvä paikka toimia .
Sekin on uudistamisen riski.
Muutetaan systeemiä ja kuvitellaan liikoja.
Saattaa hyvinkin kosahtaa kynsille koko homma.
Onneksi voi jatkossakin käydä ulko ovella kusella tai jopa pika paskalla kun menee kiinni yöllä..
Oletko saanut apua? Hakeuduthan pikaisesti hoitoon.
Onks uuden kantiksen aikaan huoria tarjolla siellä rivissä?
Ei siellä mutta netistä voi tilata hotelliin.
Hyvin toimii sekin palvelu, nättejä nuoria naisia tatjolla.
Piti olla tarjolla,,,,,
Onko Ukranalaisia, Antin tyttöjä?
On on
On varmasti kylän jakorasiat rivissä
Toivon hartaasti että ely keskus evää tämän paikan toiminnan heti miten kun tää paikka on huumeitten jalkelu piste näköjään eikä kukaaan asiaan puutu
Nyt kannattaa Kantiksen poliisille viimeistään nämä kirjoittelut viedä.
Ely keskus🤣🤣
Kerrohan lisää tästä Jalkelusta?
Aika vakavia syytöksiä.
Eiköhän se laavussa tapahdu
Mitä on jalkeltu ja kenelle?🤣🤣
Taitaa Laavun trollien puntti tutista.
TOivotaan että maalaavat sateenkaari väreillä sisustan ja tulee vähemmistö ilta bibbalot kanssa kun pride aika taas tulee.
Hohhoh
Kakka tuoksahti baarissa
Taidat olla sama Jamppa jonka pidätysongelmista on palstalla keskusteltu?
Mutta se ei taida olla ainut ongelmasi.
Jospa saat apua.
Pröööt