Mitä ihmisten ymmärryksestä puuttuu

Mielenkiintoinen video

https://www.youtube.com/watch?v=iWs1MPjwYxI

Kuinka toisenlainen maailmamme olisikaan jos ihmisillä olisi ymmärrrys siitä, mitä ihmiset ja elämä todella ovat. Heather Mae kuoli ja päätti palata takaisin kertomaan ihmisille mitä hän oppi vierailullaan tuonpuoleisessa. e

Minun käsitykseni mukaan avaruushemmojen käsitykset olisivat aika lailla sitä samaa mitä Heather videolla kertoo.
3429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Elämme sähköisessä todellisuudessa ja maailmankaikkeudessa mikä mahdollistaa sielunkin olemassaolon ja jatkuvuuden. Persoonamme ei kuitenkaan ole sielu, vaikka jatkaakin elämäänsä ja olemassaoloaan jonkin aika kuoleman jälkeenkin, jotta voimme tavata ystäviämme ja sukulaisamme tuonpuoleisessa. Pehmeä ja myös opettavainen laskeutuminen siis (Morontia-maailma tms. ensimmäinen pidempiaikaisempi etappi).

Äänestä
  • Sähkömagneettinen kenttä on merkittävässä roolissa todellisuudessamme ja maailmassamme. Olisiko ilman sitä edes mitään elämää ja ainetta planeetallamme? Elimistömmekin toimii pitkälti sähköllä(sydän, aivot, hermosto), jota vesi johtaa hyvin.

    Philadelphiassa kuulemma tehtiin kokeita sähkömagneettisella kentällä 1943 ja kerrotaan, että kun kenttää vahvistettiin, niin kohteena ollut sota-alus katosi siirtyen toisen saman osavaltion kaupungin satamaan ja myöhemmin se palasi lähtöpaikkaansa. Olisikohan siis niin, että eri ulottuvuudetkin eroavat toisistaan juuri tuon sähkömagneettisen kentän värähtelytaajuudessa? Kehittyneillä ufoaluksilla voi olla kyky muuttaa taajuuttaan ja sama koskenee kehittyneitä et-olentojakin.

    Äänestä

Videon nainen kertoo maailmasta jonka tieteellinen tutkimus on hyvin vähäistä. Ehkä syynä vähäiseen tutkimukseen olisi materialistinen maailmankäsitys, ennakkoluulo että tuonpuoleinen on pelkkä uskomus, uskontojen kuvitelma.

Tuonpuoleista koskeva tieto on subjektiivista, ihmisten kertomuksia kokemuksistaan. Objektiivista instrumenttidataa on hyvin vähän, jos ollenkaan.

Ihminen on epäluotettava tutkimusväline tuonpuoleisen tieteelliseen tutkimukseen, mutta siltikin käyttökelpoinen jos tutkimusmenetelmissä ja -kokeissa otetaan huomioon instrumentin rajoitukset.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mielenkiintoinen video

https://www.youtube.com/watch?v=iWs1MPjwYxI

Kuinka toisenlainen maailmamme olisikaan jos ihmisillä olisi ymmärrrys siitä, mitä ihmiset ja elämä todella ovat. Heather Mae kuoli ja päätti palata takaisin kertomaan ihmisille mitä hän oppi vierailullaan tuonpuoleisessa. e

Minun käsitykseni mukaan avaruushemmojen käsitykset olisivat aika lailla sitä samaa mitä Heather videolla kertoo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu