Kaikki te työnantajat Suomessa jotka kärsitte työvoimapulasta, ja joilta työttömät työnhakijat voivat tulla ottaman töitä vastaan, ilmoittautukaa tähän!
Kuulemme kaikkialla hokemaa työttömistä jotka ovat työttömiä siksi koska eivät ota työtä vastaan. Kukaan ei koskaan kuitenkaan paljasta missä ne työnantajat ovat joilta työttömät voivat mennä vain ottamaan töitä vastaan. Siis ei mitään rekrytointi prosessia, ei työnhakijavalintaa. Töitä vain otetaan vastaan jos ollaan työttömiä.
Eli ilmoittautukaa tähän kaikki te työnantajat jotta työttömät voivat tulla ottamaan töitä teiltä vastaan ja saatte vihdoin ja viimein apua huutamaan työvoimapulaanne.
Koska huutava työvoimapulanne vain jatkuu ja jatkuu vuodesta toiseen, kaikesta päätellen työvälityssysteemimme ja vuokratyönvälitys ei tähän ongelmaan ole ratkaisua tuoneet, mihin te niitä edes tarvitsette? Yhtä hyvin voitte ilmoittautua tällä nettifoorumilla, antaa yhteystietonne ja kertoa avoinna olevien työpaikkojenne tiedot, palkkauksen ja työnkuvan yms niin työttömät voivat itse tulla teille töihin. Kohtaanto- ongelma ratkaistu.
Työnantajille ehdotus!
7
261
Vastaukset
- Anonyymi
No mikä on?? Luulin että tämä ketju olisi jo ainakin yli sadan viestin pituinen työnantajien työpaikkailmoituksista.
Missä ovat kaikki työnantajat ja rekrytointihenkilöt?
Teillä on HUUTAVA TYÖVOIMAPULA. Täällä saa ilmoittaa kymmenille tuhansille suomalaisille työttömille mistä voimme tulla ottamaan töitä vastaan.
Mistä tämä hiljaisuus? - Anonyymi
Työvoimapula on jo huono vitsi ja sitä toistavat poliitikot suuria kusettajia.
- Anonyymi
Työnantajat sitä itse hokevat.
Luuletko että poliitikot kontrolloivat aivan kaikkea? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Työnantajat sitä itse hokevat.
Luuletko että poliitikot kontrolloivat aivan kaikkea?Poliitikot/poliitikko ovat soittaneet työpaikoille ja käskeneet puhua noin.
- Anonyymi
Missä ovat kaikki työnantajat jotka ovat halukkaita ottamaan työvoimaa vastaan huutavan työvoimapulaansa?
Luulisi että tämä ketju olisi tuhat kilometriä jo pitkä työnantajien työpaikkailmoituksia.
Ei yhden yhtä ilmoitusta. - Anonyymi
NO MIKÄ ON JUMALAUTA MISSÄ OVAT KAIKKI TYÖPAIKKAILMOITUKSET??
NYT NIITÄ TYÖPAIKKAILMOITUKSIA TÄNNE JA SASSIIN TYÖNANTAJAT! MIHIN VOIMME TULLA TEILLE TÖIHIN AUTTAMAAN HUUTAVASSA TYÖVOIMAPULASSANNE?- Anonyymi
Ne on kuulemma niitä piilotyöpaikkoja vähän kuin kokoomuslaisten rahat ovat piilossa veroparatiiseissa ja esitetään köyhää ja velkaista...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823943
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.513248Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1542989Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,592913SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.752446Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.42269Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a251964Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s621951Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1611902- 911301