Työnantajille ehdotus!

Anonyymi-ap

Kaikki te työnantajat Suomessa jotka kärsitte työvoimapulasta, ja joilta työttömät työnhakijat voivat tulla ottaman töitä vastaan, ilmoittautukaa tähän!

Kuulemme kaikkialla hokemaa työttömistä jotka ovat työttömiä siksi koska eivät ota työtä vastaan. Kukaan ei koskaan kuitenkaan paljasta missä ne työnantajat ovat joilta työttömät voivat mennä vain ottamaan töitä vastaan. Siis ei mitään rekrytointi prosessia, ei työnhakijavalintaa. Töitä vain otetaan vastaan jos ollaan työttömiä.

Eli ilmoittautukaa tähän kaikki te työnantajat jotta työttömät voivat tulla ottamaan töitä teiltä vastaan ja saatte vihdoin ja viimein apua huutamaan työvoimapulaanne.

Koska huutava työvoimapulanne vain jatkuu ja jatkuu vuodesta toiseen, kaikesta päätellen työvälityssysteemimme ja vuokratyönvälitys ei tähän ongelmaan ole ratkaisua tuoneet, mihin te niitä edes tarvitsette? Yhtä hyvin voitte ilmoittautua tällä nettifoorumilla, antaa yhteystietonne ja kertoa avoinna olevien työpaikkojenne tiedot, palkkauksen ja työnkuvan yms niin työttömät voivat itse tulla teille töihin. Kohtaanto- ongelma ratkaistu.

7

337

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No mikä on?? Luulin että tämä ketju olisi jo ainakin yli sadan viestin pituinen työnantajien työpaikkailmoituksista.

      Missä ovat kaikki työnantajat ja rekrytointihenkilöt?

      Teillä on HUUTAVA TYÖVOIMAPULA. Täällä saa ilmoittaa kymmenille tuhansille suomalaisille työttömille mistä voimme tulla ottamaan töitä vastaan.

      Mistä tämä hiljaisuus?

    • Anonyymi

      Työvoimapula on jo huono vitsi ja sitä toistavat poliitikot suuria kusettajia.

      • Anonyymi

        Työnantajat sitä itse hokevat.

        Luuletko että poliitikot kontrolloivat aivan kaikkea?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Työnantajat sitä itse hokevat.

        Luuletko että poliitikot kontrolloivat aivan kaikkea?

        Poliitikot/poliitikko ovat soittaneet työpaikoille ja käskeneet puhua noin.


    • Anonyymi

      Missä ovat kaikki työnantajat jotka ovat halukkaita ottamaan työvoimaa vastaan huutavan työvoimapulaansa?

      Luulisi että tämä ketju olisi tuhat kilometriä jo pitkä työnantajien työpaikkailmoituksia.

      Ei yhden yhtä ilmoitusta.

    • Anonyymi

      NO MIKÄ ON JUMALAUTA MISSÄ OVAT KAIKKI TYÖPAIKKAILMOITUKSET??

      NYT NIITÄ TYÖPAIKKAILMOITUKSIA TÄNNE JA SASSIIN TYÖNANTAJAT! MIHIN VOIMME TULLA TEILLE TÖIHIN AUTTAMAAN HUUTAVASSA TYÖVOIMAPULASSANNE?

      • Anonyymi

        Ne on kuulemma niitä piilotyöpaikkoja vähän kuin kokoomuslaisten rahat ovat piilossa veroparatiiseissa ja esitetään köyhää ja velkaista...


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      135
      1925
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      233
      914
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      149
      890
    4. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      78
      843
    5. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      36
      812
    6. 60
      811
    7. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      747
    8. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      92
      742
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      65
      661
    10. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      571
    Aihe