Jarrut

Ostin jarrupalat omegaan alkuperäisissä oli kulumisen ilmoittavat anturit tarvikkeissa ei miten saan merkkivalon sammumaan
5463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

heität tarvikkeilla vesilintua ja ostat alkuperäiset

Äänestä
  • siinä älyn jättiläinen onko tekemisen puute

    Äänestä

Itselläkin on kulumisvaroitus, mutta eipä ole vielä tarvinut paloja vaihtaa. Todennäköisesti tunnistus toimii siten, että kun palat on piisalle niin palan sisään menevät johdot menevät joko oikoseen tai katkeavat eli kokeile laittaa kaikkien anturien piuhat yhteen, jos ei valo sammu niin kaikki anturin johdot sitten poikki.

Jos ei onnistu, niin kysäseppä tuolta OpelClub Finlandista niin vinkkejä tulee paljon helpommin.

Äänestä
  • Siis siitä jarrupalasta on kulunut se tunnistin johto poikki.Otat ja katkaiset ne johdot poikki ennen tunnistinta ja liität piuhat yhteen niin sammuu varoitusvalot :)Ei kylläkään enää ikinä sen jälkeen pala varoitusvalo sen jälkeen mutta säästäähän siinä muutaman kympin.Tuo tunnistin kyllä katkeaa ihan liian aikaisin,palaa on vielä hiton paljon jäljellä kun se jo napsahtaa.

    Äänestä

  • hep kirjoitti:

    Siis siitä jarrupalasta on kulunut se tunnistin johto poikki.Otat ja katkaiset ne johdot poikki ennen tunnistinta ja liität piuhat yhteen niin sammuu varoitusvalot :)Ei kylläkään enää ikinä sen jälkeen pala varoitusvalo sen jälkeen mutta säästäähän siinä muutaman kympin.Tuo tunnistin kyllä katkeaa ihan liian aikaisin,palaa on vielä hiton paljon jäljellä kun se jo napsahtaa.

    Varmaan, jos olisi autoissa vastaava järjestelmä renkaisen yhteydessä, niin anturien piuhat yhdisteltäisiin, kun se varoitusvalo syttyy jo 2 millin kohdalla. Jäähän sinne kesäkumeissa vielä se 0,4 milliä ennen sakkorajaa.

    Voi äitee! Tuommoset osat on hyvä vaihtaa jo, vaikka paloissa olisikin näennäisesti "hyvin" pintaa jäljellä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mika kirjoitti:

Ostin jarrupalat omegaan alkuperäisissä oli kulumisen ilmoittavat anturit tarvikkeissa ei miten saan merkkivalon sammumaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu