Toivottavasti saadaan pian uusi vammaispalvelulaki. Sitä on jo lykätty ihan tarpeeksi. Avotyö tulee kieltää tai sitä tulee rajoittaa paljon. Jos avotyö sallitaan jatkossa tulisi se rajata arkisin kello 8 - 18 välille.
Avotyötä teetätetään myös iltaisin ja viikonloppuisin. Avotyöraha on kuitenkin sama. Oikeassa työssä se ei onnistu. Työntekijöille on maksettava oikeassa työssä normaalin palkan lisäksi Ilta ja pyhälisät.
Vammaispalvelulain uudistus
Anonyymi-ap
2
356
Vastaukset
- Anonyymi
Työkeskus toiminta pitäisi myös lopettaa meidän kohdalla joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma.
Onko mitään järkeä maksaa terveiden ihmisten verorahoista meille kehitysvammaisille työkeskus ryhmä toimintaa jos yli puolet Kehitysvamman saaneeena olevista jättää menemättä ja ne voi mennä sen tunnin ajaksi esim kirjastoon tai omaan kotiin jotka eivät asu laitoksissa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk525416Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit5863470SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842919Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2662709"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961810Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6571730Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4851424Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141291Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re191187Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .183917