Lottovoitto???

Anonyymi-ap

Kuka täällä voitti 9 milliä?

51

3990

    Vastaukset 51

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos toi oli onnittelu nii kiitos kiitos!!

    • Anonyymi

      Meni naapuriin

    • Anonyymi

      Padasjoelle meni

    • Anonyymi

      Kerrankin Sysmään🙈

      • Anonyymi

        Qllaan hiljaa ei puhuta kenellekkään ,hän Hartolasta voitti 9000000 eur


    • Anonyymi

      Jos et kenellekään puhu , kuningas kuntaan tää meni

    • Anonyymi

      Minä voitin!
      Tarjoan kaikille sysmäläisille hernekeittoa ja pannaria hillolla kunhan rahat saapuvat tilille.
      Raha-avustusta tarvitsevat tyttöset ja nuorten kollien kylän Bmw-kerho voivat myös ottaa yhteyttä.

    • Anonyymi

      Olen aikoinaan, markka-aikaan, tuntenut tai tiennyt lottovoittajan. Yli 70v. Puheliaasta naapurista tuli hiljainen ja hävisi minne lie. Käyköhän nyt samanlailla. Menee piiloon ja kaverit joutuu hylkäämään.

    • Anonyymi

      Tännehän se tuli, kiitokset vaan kaikille onnittelijoille.Jatketaan kuitenkin nöyrästi päivätyötä eikä lähdetä liikaa retostelemaan, rahat saapuvat tilille 2 viikon kuluessa, täytyy käydä oikein paikan päällä kahvilla 29.2 tikkurilassa.Eipä ole tullut nukuttua öisin hirveästi kun koko ajan päässä pyörii vaan että mitä jos ei saakkaan, ja tuleeko minusta ihan ylimielinen kun sellainen summa pamahtaa säästötilille.Ajattelin lunastaa sysmän keskustasta useampia rakennuksia näiltä monopoliperijöiltä, ajatuksissa myös peli/kahvila joka on aina ollut haaveeni.

      Syksyllä viimeistään uutta ilmettä keskustaan, suurinosa kuitenkin bitcoiniin ja muihin kryptoihin kasvamaan "korkoa".

      • Anonyymi

        Kerro sitten, miltä lottopallo leivokset maistui.


      • Anonyymi

        Ethän vaan työntekoa lopeta,niinkuin useimmat lottovoittajat sanovat! Silloin voitto menee väärään osoitteeseen. Jos voittaisin,olisin pakollisen ajan töissä ,sitten irtisanoutuisin ja ilmottautuisin työttömäksi työnhakijaksi.. ja ostaisin hienon huvilan espanjasta..


    • Anonyymi

      Vai että Tikkurilassa?

    • Anonyymi

      On se mahdollista Tikkurilassakin juoda kaffet, mutta todellinen "onnekas", ei kykene tekemään näin lyhyessä ajassa noin monia suunnitelmia. Jo tuo bitcoin + kryptot paljasti asian. Jää hänelle kuitenkin haaveita. Annetaan voittajalle (oikealle) rauha.

      • Anonyymi

        Ihmettelen sun järjejuoksuasi jos ei muutaman asian suunnitelu onnistuisi sinulta.Pitäisikö jättää ne seuraavat rokotteet ottamatta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ihmettelen sun järjejuoksuasi jos ei muutaman asian suunnitelu onnistuisi sinulta.Pitäisikö jättää ne seuraavat rokotteet ottamatta?

        Nyt riittää, sinä tarvitset rokotteen tai lääkettä.


    • Anonyymi

      Hartola Padasjoki, lukee iltalehti.

    • Anonyymi

      Ei kukaan! Veikkaus keksi taas sellaisen tarinan, että joku muka ei ollut yllättynyt saatuaan päävoiton. Oli se muka sanonut niinkin, että vähempikin olisi riittänyt. Molemmat tarinat on pelkkää valetta ja osoittaa sen, että koko voitto on taas pelkkää Veken höpötystä.

    • Anonyymi

      Onnennumero 9. Syyskuussa syntynyt.

      • Anonyymi

        Koulussa ollut todistuksessa aina 9 siitä asti on toivonut 9 miljoonan voittoa


    • Anonyymi

      Mulla hissa 10 missä miljoonat?

    • Anonyymi

      Suu suppuun ja vaihda maisemaa.

    • Anonyymi

      Varmaan Kärkölään mennyt.

    • Anonyymi

      Joo, mullahan se tuli...
      Jätän itselleni 5 000 euroa, että saa vanhan Toyotan vaihdettua vähän uudempaan. Loput voittorahat annan hyväntekeväisyyteen, mamuille, että voivat kaikki perustaa oman Pizzerian. Ja lähettää osan rahoista vaikka Somaliaan.

      Näin hyvä ihminen voi olla vain Suomalainen.

      Aina ajattelee lähmmäisen parasta. Ja voivat sitten ostaa lapsilleen uudet Nike-lenkkarit...että pärjäävät paremmin kylmässä maailmassa. Ettei tuhmat suomalaiset kakarat vain kiusaa...

    • Anonyymi

      9 milliä, guulostaa gohtaloggaalta?

    • Anonyymi

      Ei luetun mukaan olisi tarvinnut kuin millin..voisi olla lopuilla tarvetta.. tilinumeron saa toimituksesta, kiitos jo etukäteen ja onneksi olit varmakin että nyt nasahti kun numero 9 osui

    • Anonyymi

      Epäilen sopupeliä ja kuurupiiloa

    • Anonyymi

      Raha ei tee onnelliseksi mutta silti on parempi metso hatussa kun punatulkku ikkunassa

    • Anonyymi

      Toyotalla ajava Juha sen voitti. Ikä noin 35-55.

      • Anonyymi

        Tilannut uuden landkruiserin.


    • Anonyymi

      Häh hää keltamahat,

    • Anonyymi

      Nyt olisi hyvä hetki ilmoittaa itsensä "rikkaat ja rahattomat" ohjelmaan.

    • Anonyymi

      Juha minullekin kerrottiin.

    • Anonyymi

      Voittaja ei voi olla kävin älykäs.
      Koska hän sanoi…kun näki että rivi alkoi ysillä..tiesi että hälle on tullut.no, ei paljon matikan tajua….

      Että 1/7 oikein tarkoittaa voittoa..ei ei edes 3/7 tarkoita…ja todennäköisyys saada 7/7 on naurettavan pieni.

      Mutta tosiaan ihme tapahtui..

    • Anonyymi

      Mä en voittanut.

    • Anonyymi

      Se on salaisuus

    • Anonyymi

      Miksi kryptoihin korkoa kasvamaan…voittaja sanoi että Yksikin miljoona olisi riittänyt aj sai yhdeksän ja nyt jo hamuaa lisää.

      ONPAS AHNETTA.

    • Anonyymi

      Kuuleman mukaan kuningaskunnan paikallinen asukas, entinen metsäkone-urakoitsija olisi kuitannut itselleen mukavan eläkepotin.

    • Anonyymi

      Ehkä turkoosi tojota mies

      • Anonyymi

        Se se ol!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se se ol!

        Vuoden paras vitsi! 🙈🤣


    • Anonyymi

      kyllä se oli metsäkoneurakoitsija, eläkkeellä oleva juuri ja juuri kuningaskunnan puolella, liippaisi heinolan rajaa.

    • Anonyymi

      Eihän kukaan voi tietää, kerran pitää matalaa profiilia. Tosin säästyy rahat kun ei oikein voi käyttää, joku saattaa vielä huomata.

    • Anonyymi

      Onkin kenties Padasjoelta.

    • Anonyymi

      Minä voitin aikoinaan vähän yli miljoona markkaa. Mitä sillä tein? No, rakensin omakotitalon, ostin auton, laitoin lasten nimiin korkeakorkoiset tilit joille pesämunaa tulevaisuuteen. Nyt ovat lapset aikuisia ja ei taida kenelläkään olla enää niitä rahoja. Yksi käytti oman asunnon ostoon Tampereelta, toinen hummasi nuoruuden melskeissä. Kolmas opiskeli ilman opintolainaa ja käytti osana osakehuoneiston maksua pk-seudulla.

      Kerjääjiä oli alkuunsa kun nimi tuli tietoon, mutta muutamaa kateeellista ja mielenvikaista lukuunottamatta ei tuosta enää vuoden päästä puhuttu. Käyn töissä edelleen, ensi vuonna eläkkeelle. On siellä pieni vakuutus niitä rahoja vielä jäljellä, että hyvin pärjään eläkeläisenäkin.

      Kunnanjohtajat moikkasivat, samoin kauppiaat. Parissa lautakunnassa istuin pari kautta, mutta ei se politiikka ollut mun juttu. Kosiskelivat teinimuurareihin eli rottaklubiin, en lähtenyt, mitä tämmöinen duunari siellä tekee.

      Eli tuommoinen miljoona oli sopiva raha, ei mennyt pää sekaisin, mutta oikein, ilman juhlimista, sijoitettuna se on kantanut nyt kymmenien vuosien päähän. Toitä pitää silti tehdä, mutta antoi vähän turvaa elämän melskeisiin.

    • Anonyymi

      Kyllä huomaa millaiset viestiketjut sysmäläisiä lampaita kiinnostaa.

      Onko naapuri rikastunut :/

    • Anonyymi

      Voittaja tietää lotosta jotain mitä muut pölhöt ei tajua.kun voitto ei tullut yllätyksenä.
      Taitaa olla järkimiehiä.

    • Anonyymi

      Yks pölhö on sitä mieltä että voittaja ei ole kovin älykäs eikä ole kovin hyvä matikassa.
      Juttuhan on niin että lotto ei perustu millään tavalla matikkaan.
      Ymmärrä asian niin että voittaja on alottanut kaikki rivit ysillä ja alkanut ratkaista kuutta numeroa tekemällä erilaisia rivejä.Kuuden viimeisen numeron ratkaisu ei kuitenkaan ole mikään helppo tehtävä,mutta jos on asioissa hyvä päättelykyky niin
      se on varsin mahdollonen.
      Voittaja taitaa olla kuitenkin järimiehiä.

    • Anonyymi

      No, jos vielä arvaillaan ihan huvin vuoksi. Nettilottooja, sulkee ison määrän porukkaa pois. Yli 45v on uskollisia r kiska kävijöitä. Nuorekas mies.

    • Anonyymi

      Kellä onni on, se onnen kätkeköön. Muuten kyllä riittää kaikenlaista siipeilijää.

    • Anonyymi

      Uusia miljonäärejä kaivataan Suomeen!!🫵

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      43
      935
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      95
      903
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      775
    4. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      116
      721
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      80
      658
    6. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      43
      621
    7. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      600
    8. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      34
      594
    9. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      586
    10. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      568
    11. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      20
      535
    12. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      33
      533
    13. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      66
      509
    14. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      36
      502
    15. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      25
      492
    16. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      44
      476
    17. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      460
    18. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      105
      458
    19. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      44
      444
    20. Pahkalassa tapahtuu

      Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi
      Parkano
      7
      427
    Aihe