Voihan Paska

Ketäs me nyt sitten äänestämme?
Kuka pystyy paikkaamaan?
321011
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Vihdoinkin loppuu, liian kauan sai jatkaa

Äänestä
  • Sairas

    Äänestä

Tyhjäntoimittaja.TV tentteihin ei miehestä ole.Kuka äänestäisi omien asioittensa edustajaksi?
Kyllä media kaivaa syyt esille sillä jotain on kun istuva memppi sivuutetaan .
Teki virheen kun ilmoittautui ehdokkaaksi. Tyhmä kun on niin siitä kärsii myös itse.

Äänestä

Ei ole joutunut vankilaan.
Ei ole joutunut mielisairaalaan
Ja katkollekkin ilmeisesti vain yhden kerran poliittisen uransa aikana.
Siinä se on hyvä mies hoitamaan meidän yhteisiä asioita.
.

Äänestä

Kyllä Viitasaarelta on aina tolvanoita riittänyt, se näkyi jo Hakkaraisen äänestämisestäkin. Persu-puolueen johdon piti laittaa stoppi tuolle häpeänpilkulle, kun äänestäjät eivät itse kyenneet asiaa käsittämään.

Äänestä

suomen hölmöin kansanedustaja kautta aikojen.
oikein sopiva Rysseliin/Etelä-Amerikkaan/mahdollisimman kauas - pois häsläämästä kirkkohopeiden ja ehtoollisviinien uhka EU-suomesta.
sopivan erikoistaitoinenkin - osaa vaieta Rysselin kokouksissa kaikilla kielillä.

Äänestä

Teukka suorastaan määrätään ehdokkaaksi kuhan PS:n puoluehallitus kokoontuu ensi kuussa, ei ne puoluesihteerit mitään EU-meppiehdokkaita valitse. Teukka on ääni-imuri, joka tietenkin kateellisia harmittaa ja ketuttaa.

Äänestä
  • Kyllähän joku taso pitäis olla.Onhan tuo naurettavaa.Peruskoulua ei pystynyt käymään.Sahalla ollut töissä.Enää ei tartteis hävetä Viitsaarta.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kyllähän joku taso pitäis olla.Onhan tuo naurettavaa.Peruskoulua ei pystynyt käymään.Sahalla ollut töissä.Enää ei tartteis hävetä Viitsaarta.

    Kuule, ei se puoluesihteeri toista muuta kuin puoluehallituksen linjauksia. Persut on nykyisin hallituspuolue, Purra haluaa putsata pois nuo puoluetta halventavat turakaiset. Huhtasaari pistettiin jo sivuraiteille, nyt on Teukkaraisen vuoro, ovat häpeän pilkkuja puolueelle.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kyllähän joku taso pitäis olla.Onhan tuo naurettavaa.Peruskoulua ei pystynyt käymään.Sahalla ollut töissä.Enää ei tartteis hävetä Viitsaarta.

    Jaa... eikö Viitasaaressa ole mitään muuta häpeämisen aihetta kuin Teuvo Hakkarainen? Mielestäni Teuvo. H korjaa Viitasaaren mainetta. Kateuden pirun riivaamat ja kateelliset ihmiset haukkuvat Teuvoa ihan aiheettomasti. Näitä S24 sivuja lukiessa tulee mieleen, että kyllä Viitasaaren kehittämisessä olisi ensitilassa tärkeää lisätä terveyskeskuksen palvelujen tarjontaa. Viitasaarella ihmiset voivat pahoin!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kuule, ei se puoluesihteeri toista muuta kuin puoluehallituksen linjauksia. Persut on nykyisin hallituspuolue, Purra haluaa putsata pois nuo puoluetta halventavat turakaiset. Huhtasaari pistettiin jo sivuraiteille, nyt on Teukkaraisen vuoro, ovat häpeän pilkkuja puolueelle.

    On niitä halventavia tekiöitä muitakin täällä Viitasaaren persuissa.

    Äänestä

Teukka saa valtavan äänivyöryn. Veikkaan että yli 50 tuhatta ääntä.

Äänestä
  • Miten se mitään ääniä saa, kun ei pääse edes ehdolle.

    Äänestä

Ehdotan boikottia koko persupuolueelle, kunnes Hakkarainen on ehdokkaana! (muuten se tulee Viitasaarelle)

Äänestä
  • Voi kauhhistus!MenisPermosen mehtään piiloon.

    Äänestä

Joulupukki Ari Koponen ehdolla, oletteko koskaan kuulleet sen puhuvan jotain.tyhmänä istuu kyselytunnilla.
Teukan ovat noteraaneet Stubb ja Haavisto. Eipä taida Peltokangasta tai Tynkkystä muut puolueet mainita. Tynkkysen posket levinneet jo ihan tarpeeksi. Tuntuu että kaikki haluaa nyt Brysseliin ihan vaan siksi kun se olisi niin kivaa ja iso palkka. Tuskin ajattelevat Suomen etua. Oma etu ensin.

Äänestä
  • Useammankin kerran näkynyt Ari Koponen käyttämässä puheenvuoroa Eduskunnassa ja esittämässä korjausehdotuksia huomaamiinsa epäkohtiin.

    Kepu-Kettunen puolestaan pari kertaa haukkunut opposition edustajana hallituspuolueita kuin pahainen rakkikoira. Siinä hänen saavutuksensa.

    Äänestä

  • "Teukan ovat noteeranneet Stubb ja Haavisto" Se nyt on ollut ainoastaan tolvanoiden äänten hakua pressan vaaleissa. Teukka on vain mainehaitta nykyisille persuille, ei siitä puupäästä ole ketään edustamaan. Mitään ei ole kyennyt saamaan aikaan. Eduskunnassa vahti, että hänelle ei tule postia missä homomerkki postissa, loppuaika meni juopotellessa ja kohuissa. Brysselissä sama meno jatkunut aika ajoin, ainoa erotus siinä, että Suomen media ei ole päässyt todistamaan. Missä lie Bogotassa vietti suuren osan aikaansa, aivan turha jätkä muualla, kuin sahan terien teroittajana.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    "Teukan ovat noteeranneet Stubb ja Haavisto" Se nyt on ollut ainoastaan tolvanoiden äänten hakua pressan vaaleissa. Teukka on vain mainehaitta nykyisille persuille, ei siitä puupäästä ole ketään edustamaan. Mitään ei ole kyennyt saamaan aikaan. Eduskunnassa vahti, että hänelle ei tule postia missä homomerkki postissa, loppuaika meni juopotellessa ja kohuissa. Brysselissä sama meno jatkunut aika ajoin, ainoa erotus siinä, että Suomen media ei ole päässyt todistamaan. Missä lie Bogotassa vietti suuren osan aikaansa, aivan turha jätkä muualla, kuin sahan terien teroittajana.

    Teukka on parempi nimi kuin Teuvo, siinä mielessä että kyseinen henkilö erottaa uun aasta.

    Äänestä

Teuvo laulaa:
Mä Keskitietä takaisin kuljen kerran
Ja rahaa on takaan sen
Kun Keskitietä askelin käyn mä herran
saa vanhat saatavat jokainen
Saa Pihkurin portsari lantin jonka velkaa jäin
Ja maksan kelloni pantin tonnikäärölläin
Kun löydän Niemisen Antin, sille kädestäin
mä heitän kuin luu satkun näin
Kun Keskitietä takaisin kuljen kerran
saan vanhat saatavat jokaiselta
Mutta kolmatta linjaa takaisin kun kuljen
niin tiedän että en yhtä vain saa
Kun mä Keskitietä takaisin noin kuljen
niin tiedän sahahommat jäänyt on taa

Äänestä

Nyt tuo tunnusti itsekin Ylen artikkelissa, että ei mitään tehnyt meppinä. Kuulemma tuntui täysin turhalta hommalta, eikä hän omien sanojen mukaan edes ymmärtänyt niitä asioita, mitä muut mepit ymmärsivät.
Sinne olisi kuitenkin halunnut tyhjän pallin täyttäjäksi, vaikka mitään ei olisi siellä tehnyt. Nyt sitten uhriutui haastattelussa, kun persu-puolue ei hänelle ole kertonut, miksi ei enää heille mepiksi kelpaa.
On kyllä tolloja äänestäjiä, jotka tuollaisia meille äänestää edustajiksi, menee kyllä veronmaksajien rahat täysin hukkaan.

Äänestä
  • Jos sinä viitit kahtoa eilisen Keskisuomalaisen ni huomoat että Hakkaraisen kansa suunnillee saman verra aikaansoavia meppiä o olleet Mauri Pekkarinen ja Eero Heinäluoma. Turha mollata Hakkaraista.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Jos sinä viitit kahtoa eilisen Keskisuomalaisen ni huomoat että Hakkaraisen kansa suunnillee saman verra aikaansoavia meppiä o olleet Mauri Pekkarinen ja Eero Heinäluoma. Turha mollata Hakkaraista.

    Hakkaraisesta nyt ei ole mepin hommiin, eikä myöskään kansanedustajan työhön, hän on varmaan hyvä siellä sahalla, kyllä jokaiselle paikka löytyy, kun vaan pysyy lestissään.

    Äänestä

Samaa mieltä.

Äänestä
  • Ei hallitse Bryssel asioita.

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Ei hallitse Bryssel asioita.

    Nämä "Brysselasiat" ovat kieroilua, kähmimistä, aggressiivista lobbaamista, epärehellisyyttä, korruptiota, heikompien maiden sortamista ja oman edus tavoittelua sekä selkään puukottamista. Kaikki omiaan demareille ja kokkareille.
    Ehkä Hakkaraisesta ei vaan ollut sellaiseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Nämä "Brysselasiat" ovat kieroilua, kähmimistä, aggressiivista lobbaamista, epärehellisyyttä, korruptiota, heikompien maiden sortamista ja oman edus tavoittelua sekä selkään puukottamista. Kaikki omiaan demareille ja kokkareille.
    Ehkä Hakkaraisesta ei vaan ollut sellaiseen.

    Paska puhetta.Nimenomaan halusi jatkoa.

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Paska puhetta.Nimenomaan halusi jatkoa.

    Et näköjään osaa lukea, kamelikuski. Kyllä hän halusi itse, mutta muiden mielestä hänestä vain ei ollut sellaiseen.
    Paskapuhetta on muuten yhdyssana ja pisteen jälkeen tulee välilyönti. Kolmanneksi, kuulitko todellakin puhetta?

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Et näköjään osaa lukea, kamelikuski. Kyllä hän halusi itse, mutta muiden mielestä hänestä vain ei ollut sellaiseen.
    Paskapuhetta on muuten yhdyssana ja pisteen jälkeen tulee välilyönti. Kolmanneksi, kuulitko todellakin puhetta?

    Noh, Hakkaraisen lähtökohdat huomioiden, häntä ei olisi pitänyt valita kansanedustajaksi laisinkaan, eikä myöskään sinne Brysseliin, nuo hommat ei olleet häntä varten.
    Eräs populisti sanoi aikoinaan "kyllä kansa tietää" se ei kuitenkaan näytä pitävän paikkaansa näissä edustajien valinnoissa. Politiikkaan verrattuna liike-elämässä tiedetään, kuinka johtajat valitaan, siellä ei kansalta kysytä, kuka olisi hyvä johtaja suuryrityksen johtoon.

    Äänestä

Nyt kaikki äänestämään Vapauden Liiton Hakkaraista. Teuvo on luvannut olla sitoutumatta töihinsä.

Äänestä
  • Hyvä ku soahaan kunno ehokas Viitasaarelta!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    Hyvä ku soahaan kunno ehokas Viitasaarelta!!!

    Viinasaarelta!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ketäs me nyt sitten äänestämme?
Kuka pystyy paikkaamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu