Onko kovin yleistä että kehitysvammainen jotenkin narsisti? Avustettava välillä tuntuu vähättelevän muita, jopa avustajaansa. Kaikkitietävän asenteen lisäksi omaa huonot käytöstavat ja ei kuuntele mitä hänelle niistä huomautetaan.
Kehitysvammaisen narsismi
Anonyymi-ap
3465
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tottakai on mahdollista omata samanlaisia luonteenpiirteitä kuin terveetkin ihmiset, mutta toki hyvin usein tunnepuolella on ongelmaa joka osaltaan vaikuttaa asiaan aika rankastikin.
Lievän älyllisen kehitysvamman saaneeena olevilla ei ole narsisti vaan pda joka on patologinen vaatimusten välttely.
Katso pda video
"Lievän älyllisen kehitysvamman saaneeena olevilla ei ole narsisti" läpäläpä lässynlää... Narsismia voi olla aivan kaikilla ihmisillä. Miksi pirussa sun pitää aina mainita tuo Lievä älyllinen kehitysvamma, mainostat vaan sitä