YLE Areena selaillessa törmäsin tälläiseen 3 osaiseen dokumentti sarjaan.
Ruotsidemokraatteja kannattavat homot on ollut pitkään ilmiö, josta Ruotsissa on vaiettu. Nyt SD-homot tekevät kuitenkin itsensä tunnetuksi yhteiskunnan kaikilla tasoilla aina EU:ta ja Ruotsin valtiopäiviä myöten.
https://areena.yle.fi/1-67019726
SD-homot YLE areenassa
20
736
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole niissäkään persuis lopullisen ratkaisun aika .
- Anonyymi
No niinhän se on joka maassa että homoja on. , ei mitenkään niin eriskummallista kun suomalaiselle miehelle ainoastaan joka yhdistää sanan homoseksuaali sanaan seksi . Niin typerä on pieni pohjan poika .
Niille on tosi jännittävä asia josta pitää puhua joka päivä , ja jännistys kasvaa kunnes on ihan pakko mennä nettiin jotakin kirjoittamaan. Muualla Pohjoismaissa ei ole enää tätä ilmiötä tasa- arvo on sana miksi muualla ei huudella siitä että joku on syntynyt homoseksuaalisella suuntauksella.
Koska ero heteron kanssa on ainoastaan niin pieni asia kun että valitsee puolisokseen samaa sukupuolta olevan ihmisen . Joten saas nähdä kuinka monta vuotta ottaa ennekö näiden hihhulien päähän on uponnut se tosi asia etteivät he ilkeyksillään voita mitään ja kukaan homo ei muutu heteroksi vaikka miten inttävät - Anonyymi
Ihan yhtä hyvin YLE olisi voinut itse tehdä vastaavan dokumentin nimellä PS-.homot. Mutta ilmeisesti YLE ei halua antaa PS:lle mitään positiivista julkisuutta tai antaa ääntä homoille jotka ajattelevat eri tavalla kuin SETA.
- Anonyymi
Samaistuin dokkariin, koska olen itsekin SD-homo (Suomi-demokraatti-homo) vai pitäisikö olla SFD-homo. Kaikki homot eivät rakasta homoja vihaavia muslimeja eikä roadmaneja eivätkä ole dildo p*****ssä pride-kulkueissa pinkkiin mekkoon pukeutuneena. En ole myöskään vegaani enkä voi sietää femakkoja. Kävin vuosi sitten SETA. n bileissä. Oli jonkin sortin naamiaiset ja paras puku palkittiin tai siis niin oli tarkoitus. Paikalla oli paljon eri asuihin pukeutuneita varsin upeita ilmestyksiä, mutta parhaan pukupalkinnon voitti ulkomaalaistaustainen jätkä, joka ei ollut pukeutunut mitenkään eli oli ihan perus kuteet. Meidän seurue huusi yhteen ääneen, että "hei mitä v*****a! Mutta woke woke woke.. Mukava jätkä kyllä, että ei siinä mitään, mutta oli itsekin sitä mieltä, ettei ansainnut palkintoa, mutta tämä hattupäinen femakko päätti uhriutua voittajan puolesta ja tehdä itsestään pyhimyksen.. Minun silmissäni ämmä teki itsestään pökäleen, josta kukaan ei välitä. The end!
- Anonyymi
Muijalla oli selvästi just tuolla lajityypille tavallinen "valkoinen pelastajakompleksi" "white saviour complex".
- Anonyymi
SETA:n bileitä on isommissa kaupungeissa. Arki ei pyörisi ilman homojen fyysistä työskentelyä ravintola-alalla, vartijoina ja jätekuskeina.
- Anonyymi
homot fyysisillä aloilla? Hoitoalalla, asiakaspalvelussa ja partureina on kyllä monta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
homot fyysisillä aloilla? Hoitoalalla, asiakaspalvelussa ja partureina on kyllä monta.
Ei kaikki ole neitihomoja, eihän niistä oikeisiin töihin ole, naisten hommiin vaan ja suojatyöpaikkoihin vaikka eduskuntaan räkyttämään.
- Anonyymi
Ernst Röhmin hengessä mennään!
- Anonyymi
Ovat ihan samanlaisia ihmisiä kun muutkin . Pohjan poika se on jotenkin käsittänyt omalla pikku tavallaan tämänkin asian.ei homot ole mitenkään ihmeellisiä heitä on ollut niin kauan kun ihmisiä on ollut maan päällä.
Ja heitä on joka ammateissa. .
Mistä tuo yksikin sai päähänsä että ” naisten töitä”halveksiiko naisia jotenkin raukka.
Pankeissa on homoja, lääkäreissä myös, putkimiehiä, sähkömiehiä, rekkakuskeja, asianajajia, toimitusjohtajia, jalkapallon pelaajia, jne joten ei homot mitenkään naismaisia ole , joten ei tartte yleistää mitenkään. Heillä on normaali äo joten joten. Miten ihmeessä pohjan poika on käsittänyt tämänkin asian. Vihataan ihmistä joka syntyy erilaisella suuntauksella ..ei päättänyt itse millaisena syntyy maailmaan . Häpeäisitte kaikki juntit tyhmyyttänne. Ja ivaamisianne ihmisistä jotka eivät ole kellekkään pahaa tehneet. Tyhmyys on ainoa selitys siihen että mielikuvitellaan asioita joita ei välttämätä ole edes homojen elämässä .- Anonyymi
Onko ek-persulahtarius siis synnynnäinen ominaisuus, onneksi homoina eivät lisäänny :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko ek-persulahtarius siis synnynnäinen ominaisuus, onneksi homoina eivät lisäänny :D
On homoilla paljon jälkeläisiä vaikka toki uusiutuvuusluku varmaankin jää heteropopulaan alemmaksi.
- Anonyymi
On se kyllä tuo ylen saatana sellainen.. Oikein oksettaa.
- Anonyymi
Mikäs nyt noin riepoo? Oli aika tylsä sarja tuo, mutta ihan mielenkiintoista oli kuitenkin kurkistaa "kulissien taakse".
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1802005
Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1591717Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I461686- 1231463
Liian paljon hylättyjä ääniä
Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus1561238Ikäero suhteessa
Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia501112Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen581000- 70899
- 15889
Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat
Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P26887