Huono sijoitus Suomelta

Pikkasen vajaa kaksi miljardia on Suomen lahjoitukset Ukrainalle sodan aikana.
Siis lähes 2000000000 €uroa Kankkulan kaivoon!
Sillä summalla olisi voinut jakaa 20 miljoonaa kappaletta sadan €uron arvoista Kelan lahjakorttia suomalaisille köyhille, syrjäytyneille ja alkoholisteille, ideologisesti työttömistä puhumattakaan!
Sota olisi silti samassa tilanteessa, ei mitään vaikutusta.
14213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ei turha investointi Suomen osalta, kaikkiaan yli 400000 putinistia on kenturallaan ja lisää tulee kunhan ammustoimituksissa hieman parannetaan tahtia.

Äänestä

Jännää kääkk

Äänestä

Suomalaiset on bluffattu mukaan olemattomilla uhkakuvilla. Helppo saalis.

Äänestä
  • Helppoa ku höpöheinän teko

    Äänestä

  • Juu, niin aina.

    Äänestä

Summalla olisi saanut kaksikymmentäviisi miljoonaa paria Kontio- kumisaappaita maamme armeijalle.

Äänestä
  • Ja teille spugeille triljoonia lasol purnukoita

    Äänestä

Ajokoira-Häkkänen jatkaa tuhlausperinnettä.

Äänestä

Summalla olisi saanut 200 miljoonaa kiloa porsaan sisäfiletä. Olisi riittänyt köyhille, lakkoilijoille ja mamuillekin

Äänestä
  • Se olis ollut keskimäärin 90 lekuria joka ikiseen maamme kuntaan! Toki isompiin enemmän, pienempiin vähemmän.

    Äänestä

Rahalla olisi saanut palkattua myös 28000, (kaksikymmentäkahdeksan tuhatta), keskipalkkaista lääkäriä vuodeksi purkamaan hoitojonoja!

Äänestä

Eu antaa ukrainalle 50miljardin tukipaketin josta suomi maksaa kuusi miljardia, että kyllä sinne vielä menee rahaa mutta onneksi suomi saa vielä velkaa. Tätä tukipakettia unkari vastusti, taitaa olla eu järkevin maa.

Äänestä

NOOOOO ! tuottaahan se muutamia pipejä jannuja haavojaan nuoleskelmaan ja iltiksen otsikoihin . Maksavatko he itse lääkärihoidot mikä tuo Suomeen ?

Äänestä

🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

😋 K­­­u­u­­m­­­a­­­t­­­ ­­­t­­y­­­t­­­ö­t­ ­o­d­o­­­t­­­t­a­­v­­­a­­­t­­­ ­­s­­i­n­u­­­a­­ -> https://us4.fun/kissgirl?18290630

🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pikkasen vajaa kaksi miljardia on Suomen lahjoitukset Ukrainalle sodan aikana.
Siis lähes 2000000000 €uroa Kankkulan kaivoon!
Sillä summalla olisi voinut jakaa 20 miljoonaa kappaletta sadan €uron arvoista Kelan lahjakorttia suomalaisille köyhille, syrjäytyneille ja alkoholisteille, ideologisesti työttömistä puhumattakaan!
Sota olisi silti samassa tilanteessa, ei mitään vaikutusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu