Media pohti eilen sitä mitä tarkoittaa että Transnistria pyysi Venäjää auttamaan sitä Moldovan ja Ukrainan uhkaa vastaan. Moni odotti että Transnistria olisi pyytänyt että se voisi liittyä Venäjään.
Jos Venäjä haluaa auttaa Transnistriaa niin sen oleellisin osa on vallata Odessa ja tehdä Ukrainasta sisämaa valtio valtaamalla Ukrainalta Mustanmeren kaistale Transnistriaan asti.
Länsi voisi tietysti osoittaa kiinnostusta neuvotella Venäjän kanssa, mutta eihän se sitä tee.
Transnistria pyysi apua Venäjältä.
Anonyymi-ap
2
146
Vastaukset 2
- Anonyymi
Transnistria katoaa Venäjän armaassa syleilyssä,
- Anonyymi
Transnistria voi nuuhkia Euroopan karvaista persettä ja nuolla Venäjää joka kusee sen silmill
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1591276
- 1121019
Tämä meidän välinen tilanne
Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen35768Rakastamisesi tarkoitus
Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki53726Mitä Kärnässä tapahtui?
Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.8709- 70678
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää50652- 65621
Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä
Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle23591Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?67568