Kadut lappeenrannassa

Todella ala arvoisessa kunnossa, taitaa kaupungin katu pomot olla katsastumiesten hyviä kavereita, et saadaan julmetut korjauslaskut firmoille.sekä hylkylista trafille kuntoon, on sen verran autojen alakerta lujilla.
6272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eihän se korppi korppia noki

Äänestä
  • No ei. Mut korvausvelvoottesta ei pääse, vaikka miten kiemurtelisi.

    Äänestä

  • Toi on vanha fraasi. Onko saatavilla mitään uudempaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    No ei. Mut korvausvelvoottesta ei pääse, vaikka miten kiemurtelisi.

    Se on käärme joka kiemurtelee...
    Mistä tiesit, että Suomi on itsenäistetty käärmeen vuonna? Ai et tiennyt? Mitä on jäänyt opiskelematta? Eipä lehmiäkään saa tarpeen tullen liikkumaan muuten kuin lyömällä, joten ehkä ihminenkin saadaan ajattelemaan lyömällä sanallisesti?

    Kuten jo Goodmanista on todettu: ”Oli turha laulaa Vietnamin sodasta, atomipommeista ja hienoista ja monimutkaisista asioista, kun Suomessa ryysyrannat (ryysy=saastunut, kulunut vaate, viittaa repsottavaan käärmeen nahkaan) ja työmiehen lauantait (”viideltä saunaan (kaava, kehittymättömyys), kuudelta putkaan” (rikoksen takia)) kiinnostivat yleisöä enemmän”.

    Äänestä

Onko asukkaita kielletty hoitamasta itse asioita, joita voivat katsoa osaavansa hoitaa? Onko kielletty asukasta ottamasta välineitä, joilla hoitaa asuinalueensa tietä?

Tiedän maalauksen, jossa oli kaupungin lähiö, ja paljon ihmisiä ulkona. Alla oli teksti: "Evakuointi? Ei, vaan aika, jolloin nettiä ja tv:tä ei ollut".

Äänestä

No sama meno on kiinteistöhoidolla, auto on pohjastakiinne paksuun jäänreunaan eikä korvata mitään... isännöitsijät, saati asuntopalvelu paikat nakkaa, kun ei ole kun vuokralaisista kyse.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Todella ala arvoisessa kunnossa, taitaa kaupungin katu pomot olla katsastumiesten hyviä kavereita, et saadaan julmetut korjauslaskut firmoille.sekä hylkylista trafille kuntoon, on sen verran autojen alakerta lujilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu