Vaihdoin luistin hetki sitten keihinin kaasuttimeen kun alkuperäinen murtui kun joku kusipää parkkipaikalla oli renkannut kaasua ees taas hakaten luistia alumiiniin kunnes murtui. Paikalle vaihdoin nopeasti ainoan paikka kunnalta löytyneen sopivan luistin josta maksoin 50 euroa koska alkuperäinen olisi ollut yli 100 euroa. Luulen että luisti on jostakin kiina kaasarista ja tahtoisin tietää että voiko luistilla olla vaikutusta tehoihin tai voiko se olla epäluotettava. Kaasarin sain säädettyä ihan hyvin uuden kiina luistin kanssa vaikka pienet reiät luistin pohjassa olivat eri kokoiset kun alkuperäisessä.
Eli onko tälläisen luistin vaihdolla mitään väliä että kannattaako tuo vain jättää sinne eli vastaako alkuperäistä kunhan on vain kasari säädöissä.
Luistin vaihto (vaikuttaako tehoon/ajoon)
4
498
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä se luisti vaikuttaa toimintaan. Luistin leikkaus vaikuttaa seoksiin osakaasulla. Sopiiko alkuperäinen neula luistiin ja jää samalle korkeudelle kuin alkupeäisessä. On niillä reijilläkin vaikutusta.
- Anonyymi
alkuperänen neula meni ihan saman lailla luistiin ja jäi just samalle korkeudelle. Vaan reiät erosivat alkupäräisessä oli yksi noin 3 mm kolo keskellä luistin pohjaa toisessa taas oli nurkat otettu kokonaan pois terävästä ja molemmissa nurkissa on sellainen 2mm kolo.
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
❤️ Vittu tämä kuuma narttu -> https://siz.la/hotcat21
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512