Verta vuotava uhri sai lääkärihoitoa vaativia vammoja. Sai rokotuksen ja antibioottikuurin vammoihinsa.
Koiran omistaja oli suuttunut uhrille ja poistunut paikalta. Uhri julkaisi tapahtumapaikalta valokuvia:
https://scontent-hel3-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/431052188_10228725747476289_4815628195108112207_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=wUBkqx3IXYsAX_hLjaW&_nc_ht=scontent-hel3-1.xx&oh=00_AfDbAhno7zWr4qgHzwZnpQCSmQMyfRPCSTZDL7XTjvk5qg&oe=65EE5542
https://scontent-hel3-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/431107041_10228725748756321_8406040885253205957_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=bA7yvNPnywsAX-p2iSE&_nc_ht=scontent-hel3-1.xx&oh=00_AfDfkmzj982H_X-hPOLcFUppHN80V-x5nvaopuKVNgxSFQ&oe=65EE8BBF
Nurmijärvellä TAAS koirahyökkäys. Sivullinen joutui uhriksi, omistaja suuttui uhrille ja poistui.
7
507
Vastaukset
- Anonyymi
Vankilaan vaan kummatkin.
- Anonyymi
Kärsämäki miehet kulkee kuikee kuin hyeenat sivulla perässä ja muutenkin parke koirineen, Pyhänet käyttävät koira osaa tämä jakoon Japanin viestiin.
Saa olla puhelin mukana kun mies kävelee Kärsämäki - Anonyymi
Pesäpallomaila mukaan kun lähtee kävelylle, sillä kun vetää suoraan kirsun päähän niin vähän tokenee.
- Anonyymi
Tyypillistä rakkihulluille, rakki vaan piikille ja omistaja vankilaan.
- Anonyymi
Rakit ja omistajansa yhtä sairaita.
Joe ei muu paskominen riitä niin saastuttavat kaivotkin. Tämäkin kiteeläinen naapureiden kaivon saastuttaja rakkihullu mikä suuttui aiheellisesta huomautuksesta.
"Kiteellä naapurien juomaveden ulosteella saastuttanut nainen tuomittiin ehdottomaan vankeuteen
Pohjois-Karjalan käräjäoikeus tuomitsi torstaina ehdottomaan vankeuteen naisen, joka oli oikeuden mukaan saastuttanut vesikaivon ihmisen ulosteella ja sinilevää sisältäneellä järvivedellä.
Kaivoa käytettiin juomaveden ottoon, ja 12 ihmistä altistui saastuneelle vedelle. Heistä suurin osa sairastui ja sai vatsaoireita. Joukossa oli raskaana ollut nainen ja hänen myöhemmin syntynyt lapsensa, joka myös kärsi vatsaoireista.
Kyse oli tapahtumista Kiteellä heinäkuussa 2018. Kaivo oli naisen kahden naapurikiinteistön käytössä.
Oikeus katsoi, että naisella oli myös motiivi kaivon sotkemiseen. Naiselle oli aiemmin huomautettu vauhkoontuneen koiran kanssa liikkumisesta ja pyydetty häntä siirtymään kauemmas naapurikiinteistöstä.
Käräjäoikeus tuomitsi Liisi Anja Marianne Aron, 65, terveyden vaarantamisesta kahden vuoden ja kahden kuukauden vankeuteen. Rangaistusta lyhennettiin puolella vuodella oikeudenkäynnin viivästymisen vuoksi.
Oikeus määräsi Aron maksamaan kullekin rikoksen uhrille kärsimyskorvausta tuhat euroa. Myös kivusta, särystä ja tilapäisestä haitasta tuomittiin erisuuruisia korvauksia."
https://www.karjalainen.fi/maakunta/qhogv8bgos
Laittoikohan rakkinsa paskaa kaivoon vai omaansa, täyshullu joka tapauksessa.- Anonyymi
Miten voi noin pitkä vankeus.
Kun kyseessä nainen?
Koiranomistajat uittaa eläimiään, olen huolissani kun järvi on hyvin pieni ja koiria alueella satoja tai tuhansia ja kuumina kesäpäivinä kymmeniä tai satoja uittajia.
Täällä koiravalta.
Tuolla naisen asuntoalueella taisi nainen olla ainoa koirallinen ja silmätikkuna?
Suuttuiko siitä? Stressaantui
Täällä tass koiralliset enemmistö ja aivan mitä haluaa tekevät.
Tuo uittaminen... Pitää tehdä aloitus - Anonyymi
Ihan itse kävi kaivolla istuskelemassa ja järvestä sinilevää vielä perään.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37112375Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2635427Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002665Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167910Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271872No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59746