GlobalConnect provikkapalkka

Onko GlobalConnectin myyjillä provikkapalkka? Vaikuttavat vähän turhan aktiivisilta kauppojen perään. Jos pitäisi arvata, veikkaan ettei GlobalConnectin myyjillä ole kiinteä kuukausipalkka.

Näin se näyttäytyy negatiivisesti jokaisen "pokan" suuntaan, kun myyjän palkkaus on vääränlainen. Olen ehdottomasti provikkapalkkaa vastaan. Tämä vain asikkaan mielipide. Se ei lisää kauppojen syntymisen määrää. Päinvastoin, moni jättää kaupat tekemättä, kuten minäkin. Ärsyttää vaan siirtää GlobalConnestin myyjän sähköposteja päivittäin saapuneet-kansiosta roskakoriin.
6670
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Global Connectin myyjillä on niin kiire, ettei kukaan ehdi vastata?

Äänestä
  • Nostetaan taas ylös: kaivataan tietoa Global Connect myyjien palkkamallista. Eihän vaan ole provikkapalkka?

    Äänestä

Tässä vastaus kaikille, jotka haluavat tietää, miten nuoria janttereita motivoidaan.

Työaika: Työ on täysipäiväinen. [Eli teet käytännössä töitä kellon ympäri.] Olet oman työsi herra, joten voit vaikuttaa aikoihin, joina työskentelet. [Eli teet töitä koko ajan. Sinulla ei ole työaikaa. Olet aina töissä.] Teemme töitä kuitenkin iltapainotteisesti, silloin kun asiakkaamme ovat kotona. [Iltapainotteisuus on ihan sieltä, kais tiedätte mistä?]

Palkka: Kiinteä pohjapalkka 1500 € kuukaudessa + provisio. Provisio maksetaan palkan päälle jo ensimmäisestä kaupasta lähtien. Myyntiedustajan tavoiteansio on 3500–4500 € kuukaudessa. Ei palkkakattoa.

Tuota ketju avatessani jo vähän aavistelin, että jantterit käyvät niin kuumana kaupan perään, että kai niillä jokin älytön provikkapalkka on.

On se jännä, että kiinteällä kuukausipalkalla ei olisi ollenkaan sellainen draivi tehdä kauppaa. Mikä siinä on? Miksi palkkaus ei voi olla kiinteä 4000 €/kk?

Äänestä
  • Provikkapalkassa ei ole muuta vikaa, mutta jos se ajaa myyjän liian aggressiiviseksi, ei se toimi tarkoitetulla tavalla. Myyjällä ei voi olla myyntitavoitetta, koska myyjä ei siihen pysty vaikuttamaan, tuleeko kauppaa vai ei. Jos asiakas ostaa, niin asiakas ostaa. Jos ei osta, niin se on siinä. Siitä ei myyjää voi syyttää!

    1Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Provikkapalkassa ei ole muuta vikaa, mutta jos se ajaa myyjän liian aggressiiviseksi, ei se toimi tarkoitetulla tavalla. Myyjällä ei voi olla myyntitavoitetta, koska myyjä ei siihen pysty vaikuttamaan, tuleeko kauppaa vai ei. Jos asiakas ostaa, niin asiakas ostaa. Jos ei osta, niin se on siinä. Siitä ei myyjää voi syyttää!

    Ketjua lukeville tiedoksi: yksikään Global Connectin myyjä ei ole vielä onnistunut myymään minulle mitään. Seuraava myyjä on tulossa tänään tapaamiseen. Hän ei vielä tiedä, ettei saa kauppaa ;)

    Äänestä

😋😍😋😍😋😍😋😍😋

🍒 K­­u­­­u­m­a­­­t­­­ ­­­t­­y­­t­­­ö­­­t­ ­­­o­­­d­o­­t­­­t­­­a­v­­­­­a­t­ ­­s­­i­­­n­­u­­­a­­ -> https://us4.fun/kissgirl?18303047

🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko GlobalConnectin myyjillä provikkapalkka? Vaikuttavat vähän turhan aktiivisilta kauppojen perään. Jos pitäisi arvata, veikkaan ettei GlobalConnectin myyjillä ole kiinteä kuukausipalkka.

Näin se näyttäytyy negatiivisesti jokaisen "pokan" suuntaan, kun myyjän palkkaus on vääränlainen. Olen ehdottomasti provikkapalkkaa vastaan. Tämä vain asikkaan mielipide. Se ei lisää kauppojen syntymisen määrää. Päinvastoin, moni jättää kaupat tekemättä, kuten minäkin. Ärsyttää vaan siirtää GlobalConnestin myyjän sähköposteja päivittäin saapuneet-kansiosta roskakoriin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu