Alfalle ohjelmistotoimilupa antenniverkkoon
https://www.mediamonitori.fi/2024/03/07/alfalle-ohjelmistotoimilupa-antenniverkkoon/
Alfalle ohjelmistotoimilupa antenniverkkoon
11
312
Vastaukset
- Anonyymi
Toivottavasti saadaan myös pian Dnan ja Elisan kaapeli- ja IPTV-verkkoihin. Aikanaan alkuperäiseltä Alfa-TV:ltä tuli ihan hyvää ohjelmaa, mm. Senioriseisake, 100 kaunista kohdetta Suomessa ym.
- Anonyymi
Kyllä. Ja tietysti samalla muihinkin ktv-verkkoihin ympäri Suomen. Onhan tuosta aina ollut kirjoittelua jossain että, Alfa-TV tyylinen ohjelmasisältö saattaaisi jatkua jonkun toisen/uuden tv-kanavan muodossa.
https://hymy.fi/uutiset/alfatvn-jatko-tulossa-hs-traficom-myonsi-alfa-kanavalle-antennitelevisioluvan/
- Anonyymi
Seuraavaksi aletaan taas kerätä rahaa?
Sehän on ihan väärin antaa tyhmien pitää rahansa. - Anonyymi
Monta uskonnollista kanavaa enenstään ja Onni TV, ei taida olla tarvetta jos vielä Evoan lisäksi meinaa tulla.
- Anonyymi
Ei Alfa ole uskonnollinen kanava, eikä ainakaan OnniTV.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Alfa ole uskonnollinen kanava, eikä ainakaan OnniTV.
Niinhän siitä uutisissa kerrottiin että uskonnollista sisältöä. Lähinnä vain vanhuksia kiinnostaa Onni ja nuo uskonnolliset. Eveo löhes samanlainen kuin Alfa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Alfa ole uskonnollinen kanava, eikä ainakaan OnniTV.
Mahtuisi vaikka yhdelle kanavalle nuo saman tyyliset, parempi kuin että tulee vain satunnaisesti ohjelmaa eikä kannata.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mahtuisi vaikka yhdelle kanavalle nuo saman tyyliset, parempi kuin että tulee vain satunnaisesti ohjelmaa eikä kannata.
Samaa mieltä nuo tunnin pari päivässä tai muutamana päivänä viikossa lähettävät samalle kanavapaikalle. Sumpilkoon keskenään kuka saa lähettää mihinkin aikaan, mutta noita turhia kanavapaikkoja jotka 90% ajasta pimeänä on liikaa. Suurin osa kanavia selaavista katsoo, että "jaa ei täältä tule koskaan mitään", eikä koskaan palaa kanavalle ja jopa poistaa "pimeän kanavan" kanavalistalta. Jos tulisi aina jotain, helpommin palaisi myöhemminkin katselemaan ja kaikki nuo tynkälähettäjät hyötyisivät.
- Anonyymi
Mitenkäs tää tulee menestymään yhtään sen paremmin kuin edellinen konkurssiin mennyt kanava?
- Anonyymi
haukkateknologia hukkaa taas kaikki rahat johonkin muualle kuin tv-käyttöön
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733350
- 622594
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582278Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1962194- 562108
- 421703
- 431682
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141343EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481290- 61149