Alfalle ohjelmistotoimilupa antenniverkkoon
https://www.mediamonitori.fi/2024/03/07/alfalle-ohjelmistotoimilupa-antenniverkkoon/
Alfalle ohjelmistotoimilupa antenniverkkoon
11
322
Vastaukset
- Anonyymi
Toivottavasti saadaan myös pian Dnan ja Elisan kaapeli- ja IPTV-verkkoihin. Aikanaan alkuperäiseltä Alfa-TV:ltä tuli ihan hyvää ohjelmaa, mm. Senioriseisake, 100 kaunista kohdetta Suomessa ym.
- Anonyymi
Kyllä. Ja tietysti samalla muihinkin ktv-verkkoihin ympäri Suomen. Onhan tuosta aina ollut kirjoittelua jossain että, Alfa-TV tyylinen ohjelmasisältö saattaaisi jatkua jonkun toisen/uuden tv-kanavan muodossa.
https://hymy.fi/uutiset/alfatvn-jatko-tulossa-hs-traficom-myonsi-alfa-kanavalle-antennitelevisioluvan/
- Anonyymi
Seuraavaksi aletaan taas kerätä rahaa?
Sehän on ihan väärin antaa tyhmien pitää rahansa. - Anonyymi
Monta uskonnollista kanavaa enenstään ja Onni TV, ei taida olla tarvetta jos vielä Evoan lisäksi meinaa tulla.
- Anonyymi
Ei Alfa ole uskonnollinen kanava, eikä ainakaan OnniTV.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Alfa ole uskonnollinen kanava, eikä ainakaan OnniTV.
Niinhän siitä uutisissa kerrottiin että uskonnollista sisältöä. Lähinnä vain vanhuksia kiinnostaa Onni ja nuo uskonnolliset. Eveo löhes samanlainen kuin Alfa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Alfa ole uskonnollinen kanava, eikä ainakaan OnniTV.
Mahtuisi vaikka yhdelle kanavalle nuo saman tyyliset, parempi kuin että tulee vain satunnaisesti ohjelmaa eikä kannata.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mahtuisi vaikka yhdelle kanavalle nuo saman tyyliset, parempi kuin että tulee vain satunnaisesti ohjelmaa eikä kannata.
Samaa mieltä nuo tunnin pari päivässä tai muutamana päivänä viikossa lähettävät samalle kanavapaikalle. Sumpilkoon keskenään kuka saa lähettää mihinkin aikaan, mutta noita turhia kanavapaikkoja jotka 90% ajasta pimeänä on liikaa. Suurin osa kanavia selaavista katsoo, että "jaa ei täältä tule koskaan mitään", eikä koskaan palaa kanavalle ja jopa poistaa "pimeän kanavan" kanavalistalta. Jos tulisi aina jotain, helpommin palaisi myöhemminkin katselemaan ja kaikki nuo tynkälähettäjät hyötyisivät.
- Anonyymi
Mitenkäs tää tulee menestymään yhtään sen paremmin kuin edellinen konkurssiin mennyt kanava?
- Anonyymi
haukkateknologia hukkaa taas kaikki rahat johonkin muualle kuin tv-käyttöön
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun443106Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081907Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171890Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si771635- 171484
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431378- 261322
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901309Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1061109UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1061106