Sodan uhka kasvaa. Ihmisiltä viedään koulut.
Kiitos vihervasemmiston hyysäyksen jolle Suomen rahat on uhrattu.
Mistään mikä liittyy kiintiöpakolaisiin, ei tingitä. Päinvastoin. Rasismin pelossa heille öösätään lisäälissälisää.
Kiitos vihervasemmiston hyysäyksen jolle Suomen rahat on uhrattu.
Mistään mikä liittyy kiintiöpakolaisiin, ei tingitä. Päinvastoin. Rasismin pelossa heille öösätään lisäälissälisää.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei enää pakolaisia. Sodan uhka väistyi kun liityimme natoon. Se on puolustusliitto.
Sammamarin ja sen sdp tontut kavereineen poltti rahamme ja otti vielä velkaakin hirvittävästi. Köyhiä olemme mutta sotaa ei tarvitse odottaa. Se ei tule.
Kyllä nämä afarikalaaset sisällissodan aikaansaavat. Niin saivat afarikaassakin. Mitään muuta tekoa heillä ei ole.
Tuota sotaa ne höpöttää koko ajan, mitähän Suomessakin olisi hakemista , mieti sitä
Suomen talous ei kestä enään mitään menoja, turha Orpon ja Purran selitellä elämme vaikeita aikoja, sen huomaa muutenkin.
Öösöystäöösäystäöösäystä afarikalaasille. Vihervasemmiston epäjumalille.
Se on kuule pertkki sellaane asia notta ku sä kuolet niin ukrainalaiset sukkulamadot mässäilee ruhollasi ja sinusta tulee kuolematon kun elelet näissä supermadoissa aina välillä uusiutuen.
Vietiinkö 70v. aloittajalta koulu..?
Vammaisilta vietiin.
Suomi on seisonut savijaloilla ja pitkään. Väestö ikääntyy ja lapsia ei tehdä. Väestön kasvu nojaa vain maahanmuuttajien varassa. Maaseutu autioituu. Systeemi vain on luotu jo aikoinaan liian kalliiksi rahoittaa, joka olisi pitänyt ymmärtää ajaa vähin erin pienemmäksi. Tavallisille ihmisille on kyllä toitotettu vuosia säästäväisyydestä. Miten on valtion osalta. Äänestäjiltä pitää turvata tulevaisuudenkin äänet, tekemällä surkeita kompromisseja. Näin on tehty riippumatta siitä, kuka on hallituksessa.
Saksassa se on tutkittu, Maghreb ja Saharan alueilta tulevilla on älykkyys alle keskiarvon, joten oppiminen on puutteellista, jolloin osaajiksi heistä ei ole.
Tuttua juttua , josta jo proffessori Tatu Vanhanen kirjoitti aikoja sitten. Asia yritettiin vaieta.
Katsokaa nyt että jokainen kaverinnekin käy allekirjoittamassa
lakko päättyy kun tämä aloite hyväksytään
eipä juuri ennen
arvio
70 000 raja ylittyy huomenna tiistaina noin 17:45
allekirjoita, poliittiset lakot kiellettävä
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/13148
Suomi on seisonut savijaloilla jo pitkään. Elintaso on kiilattu aivan liian korkealle, kun varaa siihen ei olisi. Elintasoa on vain laskettava, koska väestökin vain koko ajan pienenee. Maahanmuuttajat ovat olleet pelastajana tässä asiassa. Turvaavat työvoiman saatavuuden ilmeisesti jatkossakin.