En oo mikään tekniikan ihmelapsi..;D eli kun mun puhelinmallia (samsung e-330) ei ole niin et vois tilata tekstarilla niin siellä lukee et sillon voi asettaa ne manuaalisesti. Sit on jotku alotussivut jne. eli mitämitä???!!! alotussivu mihin.. netissäkö niitä pitää väsätä..vai omassa puhelimessa johonkin? pliis joku joka osaa näitä juttuja auttakaa!!!!!!!
Asetukset käsipelin?!
5
535
Vastaukset
- autetaan kyllä
Aloitussivua ei suinkaan itse tarvitse väsätä. Aloitussivun osoitteen laitat ohjeiden mukaan kännysi asetuksiin.
http://www.dnafinland.fi/yksityisille/asiakaspalvelu/gsm/kayttoohjeet_asetukset.shtml
Eli esim. MMS-aloitussivu http://mmsc.dnafinland.fi eli näpyttelet tuon osoitteen http-etuliitteineen siihen kännykän asetuksiin.
Wap-aloitussivu puolestaan on http://wap.dnafinland.fi ja sen näpyttelet wap-profiilin asetuksiin.- toinen osaamaton
Mulla on sama ongelma.. okei, eli se alotussivu pitää siis laittaa kännykkään.. mihin?! en löytäny mitään valikkoa tms. mis ois esim. jotku asetukset tai jotain mihin sen aloitussivun osoitteen pystyisi laittamaan.. sori, että ollaan näin onnettomia näiden juttujen kanssa;)
- koitan neuvoa
toinen osaamaton kirjoitti:
Mulla on sama ongelma.. okei, eli se alotussivu pitää siis laittaa kännykkään.. mihin?! en löytäny mitään valikkoa tms. mis ois esim. jotku asetukset tai jotain mihin sen aloitussivun osoitteen pystyisi laittamaan.. sori, että ollaan näin onnettomia näiden juttujen kanssa;)
Nuo Samsungit ja niiden valikot on mulle tuntemattomia mutta kokeile josko löytyisi jokin asetukset-valikko tms. MMS-profiilit löytynee viestivalikon alta, siis viestiasetuksista. Wap taas löytynee muista asetuksista. Siis Wap-profiili.
Sorry etten tämän enempää osaa auttaa, kuten sanoin niin nuo Samsungit on mulle outoa kauraa.
Jos sulla on ohjekirja tallella niin kurkkaapa siitä ja katso mistä kohtaa nuo asetusvalikot löytyy.
- fgbfugbs
Eikö tullu mieleen soittaa asiakaspalveluun enemmin kuin alkaa täältä neuvoja kyselemään..Luulenpa että siellä osaavat nämä asiat paremmin,ja sieltä pystyvät kyllä lähettämään asetukset tekstiviestinä myös Samsungeihin.
Eli samainen ongelma. Puhelin on siemens M55 ja liittymä dna prepaid. Ja dna:lta ei löydy kuulema oikeita asetuksia viestillä lähetettynä. Mutta kun en ymmärrä noilta sivuilta mitä pitää laittaa minnekkin, että saan asetukset toimimaan. Eli jos joku ystävällismielinen viittii nähdä vaivan ja neuvoa tätä tyhmää suht yksityiskohtaisesti, niin olisin tod kiitollinen. Neuvot vai laittaa tänne tai osotteeseen [email protected]
Terveisin tyhmä =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36812359Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2565403Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002645Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271862No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59736